پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

پاسخ به نظر

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
زنان ایرانی به حضور موثردر عرصه جهانی ورزش قهرمانی جامه عمل پوشاندند
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت:زنان ایرانی با پشتکار و تلاش فراوان به رویاهای حضور در عرصه های جهانی ورزش قهرمانی جامه عمل پوشاندند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه طی سخنانی در دومین سمپوزیوم منطقه ای انجمن بین المللی تربیت بدنی و ورزش برای دختران و زنان در دانشگاه الزاهرا افزود: بانوان ورزشکار ایرانی با افتخاراتی که کسب کردند در جهان الگو آفرین شدند و الگوی مناسبی از زن ایرانی و اسلامی نشان دادند.
مولاوردی تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل اینکه اسلام با ورزش بانوان مخالفتی نداشت زنان ما در این عرصه خوش درخشیدند و همواره می توان از این دستاورد در حوزه زنان بعنوان یک دستاورد موفق نظام یاد کرد.
وی همچنین از مسئولان و دست اندارکاران ورزش جهانی خواست که شرایط برابر و عادلانه در عرصه ورزش برای زنان ایجاد شود.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در دولت تدبیر و امید و همچنین در جهت تحقق توسعه متوازن، توسعه ورزش بانوان و تربیت بدنی زنان با رویکرد تقویت جامعه و خانواده سالم مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
مولاوردی با اشاره به اینکه در خصوص ورزش و تاثیرات و پیامدهای آن بر سلامت و نشاط اجتماعی در جامعه تا کنون بحث های زیادی شده است، گفت: توسعه ورزش بانوان یک ضرورت است و تاثیرات آن در زنان به صورت مضاعف خود را نشان می دهد.

** توانمندسازی راه رسیدن زنان به حقوقشان است
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در بخشی دیگر از سخنانش گفت: اگر توانمند سازی را یک فرآیند بدانیم در واقع این فرآیند به زنان اعتماد بیشتر می دهد که از حقوق خود دفاع کنند و بهتر به ایفای نقش های خود در جامعه بپردازند.
مولاوری گفت: توانمند سازی دارای سه عنصر منابع شامل آموزش و اشتغال ، عاملیت که زنان در آن نه تنها مصرف کننده خدمات هستند بلکه در زندگی اجتماعی موثرند و دستاوردها و نتایج و پیامدها است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: امروز در اغلب کشورها برای دستیابی به توسعه پایدار، توانمندسازی یک روش مهم است و بعنوان کلید توسعه پایدار مطرح است.
وی تاکید کرد: تحقق این شرایط نیاز به شرایط سیاسی و اجتماعی دارد و همچنین مشارکت انسان ها و شهروندان از طریق افزایش ظرفیت آن ها توسعه پایدار را به دنبال دارد.
مولاوردی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید با اتکا به منابع و سرمایه های انسانی که زن نقش مهم و محوری در آن دارد مورد توجه قرار داده است و هرگونه سرمایه گذاری در این خصوص هزینه محسوب نمی شود.
وی تاکید کرد: پیچیدگی جهان صنعتی و مدرن و همچنین کشورهای در حال گذار و رشد سریع در ابعاد زندگی انسان تاثیر زیادی بر انسان ها گذاشته است و همچنین ناهنجاری هایی را هم ایجاد کرده است.
مولاوردی خاطرنشان کرد: یکی از راه های پیشگیری از این ناهنجاری ها ورزش و تربیت بندی در سطح فردی و اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه سلامت یک جامعه در گرو تک تک افراد جامعه است، گفت: ورزش در همه ابعاد اجتماعی، روانی و جسمانی برای بانوان تاثیر مثبت دارد.
وی اعلام کرد: ورزش در سلامتی فردی زنان و همچنین ایفای نقش آن ها بعنوان همسر و مادر در خانواده و نقش اجتماعی آن ها تاثیر به سزایی دارد.
دومین سمپوزیوم منطقه ای انجمن بین المللی تربیت بدنی و ورزش برای دختران و زنان با موضوع توانمندسازی زنان در ورزش 23 و 24 آذر ماه جاری در دانشگاه الزهزا در حال برگزاری است.

پاسخ

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه