يكشنبه, 3 ارديبهشت 1396 - الأحد 27 رجب 1438 - Sunday 23rd April 2017

پاسخ به نظر

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
گزارش حقوقی آسیب دیدگان منا را به وزارت خارجه تحویل داده‌ایم/ ارائه آن به مجامع بین المللی به نظر وزارت خارجه بستگی دارد
مشاور حقوقی رئیس جمهور در خصوص اقدامات حقوقی دولت درباره فاجعه منا گفت: متولی این موضوع وزارت کشور بوده و قرار ما هم از ابتدا ارائه گزارش هایی در این خصوص از سوی دستگاه های مختلف به وزارت کشور بود.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حدود 3 ماه از فاجعه منا گذشته است که طی آن 462 نفر از هم میهنان مان جان خود را در بی تدبیر حکام آل سعود از دست دادند؛ در جریان این رخداد حدود7 هزار نفر بدون گناه جان خود را از دست دادند هرچند مقامات عربستانی هیچ گاه علناً این تعداد را تأیید نکردند.

با گذشت این زمان طولانی همچنان وضعیت برخی از زائران ایرانی مشخص نبوده و این افراد با عنوان مفقودین در حادثه منا یاد شده و خبری از آنها در اختیار مقامات کشورمان گذاشته نشده است.

انتظاری که از همان ابتدا از وزارت امور خارجه می رفت، رسیدگی به وضعیت حقوقی آسیب دیدگان و جانباختگان حادثه منا و محکومیت عربستان به خاطر این موضوع در مجامع بین المللی بود.

آنچه که مسلم است طی 2 ماه گذشته عربستان با لابی های گسترده نه تنها کوچکترین تقصیری بابت این فاجعه را نپذیرفته بلکه در شبکه های خبری رسمی این کشور بارها ادعا شده است که حاجیان ایرانی عامل اصلی کشته شدن این تعداد از حاجیان شده اند!

الهام امین زاده، مشاور حقوقی رئیس جمهور در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اقدامات حقوقی دولت درباره فاجعه منا گفت: متولی این موضوع وزارت کشور بوده و قرار ما هم از ابتدا ارائه گزارش هایی در این خصوص از سوی دستگاه های مختلف به وزارت کشور بود.

وی در ادامه گفت: گزارش حقوقی ما هم در این زمینه از مدت ها قبل آماده شده و به وزارت کشور ارائه شده و در نهایت به وزارت امور خارجه ارسال شده است.

مشاور حقوقی رئیس جمهور تصریح کرد: ارائه این گزارش به مراجع بین المللی و پیگیری آن بستگی به نظر وزارت امور خارجه دارد.

امین زاده در خصوص نحوه محکومیت عربستان در این گزارش حقوقی گفت: محکومیت عربستان در مجامع بین الملل نیازمند مستند سازی در کمیته حقیقت یاب است که تا کنون هم مستنداتی در این خصوص به کمیته حقیقت یاب ارائه نشده است.

پاسخ

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه