پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

پاسخ به نظر

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
فمنیسم عنصری برای تخریب خانواده/ تهاجم غربی ها به جوانان و خانواده با الگوهای فمینیستی
کارشناس مسائل اجتماعی؛ مهم‌ترین آموزه‌های جنبش فمنیستی را نفی نهاد خانواده دانست وگفت: فمنیست‌ها به برخی از نقش‌هایی که زنان بر عهده دارند مانند نقش مادری و همسری ایراد وارد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی؛ عطیه حیدریان؛ کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص اهمیت خانواده در جوامع امروزی گفت: در جمهوری اسلامی ایران با توجه به بافت دینی و مذهبی جامعه، خانواده کارکردهای مهمی داشته و از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

وی در ادامه افزود: اما همزمان با تحولات صورت گرفته و تغییرات الگوهای جهانی، پیشرفت علم و صنعت، گسترش شهرنشینی و پیدایش آموزه های مدرنیته، به ویژه در اثر همسان سازی فرهنگی، دنیای غرب فمینیستی؛ خانواده ایرانی به و یژه در ده های اخیر دچار تحولات قابل تأملی شده است.

حیدریان با بیان اینکه پخش برنامه های تلویزیونی ماهواره ای با محتوای هرزه انجام دهد، اظهار کرد: امروزه، شبکه های ماهواره ای به عنوان مهمترین ابزار نرم مستکبران جهانی با هدف جهانی سازی فرهنگ غربی به شدت فعالیت می کنند.

این کارشناس مسائل اجتماعی، انسان مداری، عشقگرایی، نوگرایی و سنت ستیزی را از مهمترین مشخصه های مدرنیته بودن عنوان کرد و گفت: افکار، اخلاق و رفتار بسیاری از خانواده های ایرانی تحت تأثیر فرهنگ مهاجم قرار گرفته است.

حیدریان با بیان اینکه مدرنیته زمینه را آماده کرد تا زنان به فکر تحولات اساسی در وضعیت خود افتاده و بدون چون و چرا زیر بار ارزشهای سنتی نروند، اظهار کرد: طبیعی است که زنان با توجه به آموزه های مدرنیته، خواهان دگرگونی موقعیت ها و ارزش های خود و رهایی از ظلم و ستم دیگران باشند.

وی؛ مهم‌ترین آموزه‌های جنبش فمنیستی را نفی نهاد خانواده دانست وگفت: فمنیست‌ها به برخی از نقش‌هایی که زنان بر عهده دارند مانند نقش مادری و همسری ایراد وارد می‌کنند.

این کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به اینکه دشمنان، زن و مرد و جایگاه زن در خانواده و اجتماع را مورد تهاجم وسیع خود قرار داده اند، بیان کرد: تلاش می کنند که فرهنگ ملت های غیر غربی و اسلامی را با تحقیر و نیز عقب مانده و غیرانسانی خواندن آن، دگرگون کرده  و با الگوهای غربی همسان سازی کنند.

حیدریان درخصوص ترویج افکار فمینسیتی در خانواده های ایرانی گفت: شبکه های ماهوارهای بدون آن که بحثی از فمینیسم به میان آورند، به طور غیر مستقیم و به صورت تدریجی، فرهنگ و ارزش های اسلامی را تحقیر كرده و تاریخ مصرف گذشته جلوه داده و از سوی دیگر فرهنگ و افکار فمینیستی را به شدت تبلیغ و جایگزین می کنند.

این کارشناس مسائل اجتماعی در خاتمه خاطرنشان کرد: بدون تردید یکی از اهداف جنبشهای فمینیستی در دفاع از حقوق زنان، بحث مادری و تولید مثل و به چالش کشاندن آن است.

پاسخ

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه