چهارشنبه, 9 فروردين 1396 - الأربعاء 02 رجب 1438 - Wednesday 29th March 2017

پاسخ به نظر

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
بودجه حوزه زنان با نیاز به تامین مطالبات، باید چند برابر شود
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بودجه حوزه زنان و خانواده با توجه به مطالبات فزاینده ای که دارد، کافی نیست و باید چندبرابر شود.

به گزارش شاخه طوبی، شهیندخت مولاوردی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: بودجه حوزه زنان سالانه لایحه آن نوشته می شود و براساس گزارش عملکردی که وجود دارد، اما به دلیل داشتن مطالبات فزاینده، پیشنهاد چند برابر شدن بودجه زنان و خانواده داده شده است.
وی با بیان اینکه بودجه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری امسال 15 میلیارد تومان بود، اظهار داشت: حتی تمام این بودجه تخصیص پیدا نکرد.
مولاوردی ادامه داد: از طرفی دیگر این موضوع را مطرح کرده ایم که مطلوب ما این است که خود دستگاه ها و وزارتخانه ها برنامه و بودجه مشخصی را برای حوزه زنان و خانواده اختصاص بدهند، چون روش مناسبی نیست که بودجه در اختیار ما باشد و ما توزیع کننده باشیم.
وی خاطرنشان کرد: هر وزارتخانه ای برنامه ای اگر برای حوزه زنان و خانواده دارد از قبل پیش بینی کند و در بودجه ای که پیشنهاد می دهد این موضوع را اختصاص دهد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: هنوز بودجه سال آینده نیز نهایی نشده و لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی نرفته است و نمی توان پیش بینی کردکه چقدر از پیشنهاد ما برای افزایش بودجه در سال 95 محقق می شود و منتظریم لایحه نهایی شود.

** مدیریت ویژه برای توانمندسازی زنان
مولاوردی اضافه کرد: محور اصلی فعالیت های معاونت زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه توانمندسازی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان است و باید دید که چگونه می توان ظرفیت های موجود را هماهنگ و مدیریت کنیم که نتیجه بخش باشد.
وی خاطرنشان کرد: توانمندی زنان یک فرایند از مجموعه برنامه هایی است که باید صورت گیرد تا روز به روز شاهد توانمندسازی زنان باشیم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت و سازمان های مردم نهاد باید برنامه جامع و موثری برای موضوع توانمندسازی زنان داشته باشند چرا که ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که فقط دولت وارد کار شود.
وی اضافه کرد: حمایت های دولت می تواند مقطعی و به عنوان مقدمه ای باشد و ما به یک توانمندسازی پایدار نیاز داریم تا به راحتی از بین نرود و دستخوش تغییرات دولت نشود.
وی ادامه داد: هدف راهبردی معاونت زنان و خانواده را توانمندسازی زنان و دختران در جامعه دوستدار خانواده اعلام کرده است و محوریت برنامه ششم ما بر همین روش است و برنامه دو سال آینده دولت یازدهم هم با این نگاه نوشته می شود.

پاسخ

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه