چهارشنبه, 9 فروردين 1396 - الأربعاء 02 رجب 1438 - Wednesday 29th March 2017

ابطال انتخاباتی که مولاوردی خود به شمارش آرای آن پرداخت به چه قیمتی؟

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
خیز جریان‌های فمنیستی برای فتح آخرین سنگر سیاست‌گذاری امور زنان و خانواده:
ابطال انتخاباتی که مولاوردی خود به شمارش آرای آن پرداخت به چه قیمتی؟/ احتمال نامزدی "پروین داداندیش" فعال حوزه برابری جنسیتی و مخالف کاهش ساعات اداری مادران شاغل
در انتخابات شهریورماه "اشرف بروجردی" کاندیدای رد صلاحیت شده‌ مجلس ششم و دهم و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، به عنوان نماینده رئیس جمهور که یک هفته قبل از تاریخ انتخابات به عضویت شورا منصوب شد، تنها ۲ رای کسب کرد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از رجانیوز: شورای فرهنگی اجتماعی زنان یک نهاد تخصصی ذیل نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی است که پس از تغییر جهت ارگان‎‌های سیاست‌گذاری امور زنان و خانواده در سال ۱۳۹۲ در دستان جریان انقلابی باقی ماند.

 
به گزارش رجانیوز، با فرارسیدن شهریور امسال دوره مسئولیت کبری خزعلی در شورای فرهنگی اجتماعی زنان به اتمام رسید و این شورا آماده تعیین رئیس جدید شد. این آغازی برای فتح این سنگر از سوی جریان‌های فمنیستی متصل به قدرت شد.
 
هرچند انتخابات تعیین رئیس در شهریور امسال با انتخاب یک پژوهشگر انقلابی حوزه خانواده یعنی دکتر زهرا آیت‌الهی همراه بود، اما رئیس و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم به ابطال این انتخابات گرفتند.
 
در انتخابات شهریورماه "اشرف بروجردی" کاندیدای رد صلاحیت شده‌ مجلس ششم و دهم و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، به عنوان نماینده رئیس جمهور که یک هفته قبل از تاریخ انتخابات به عضویت شورا منصوب شد، تنها ۲ رای کسب کرد.
 
اما منابع آگاه اعلام کرده‌اند در انتخابات جدید که احتمالاً شنبه آینده برگزار خواهد شد، احتمال نامزدی "پروین داداندیش" فعال حوزه برابری جنسیتی وجود دارد!
 
پروین داداندیش، مسئول کمیته بانوان ستاد روحانی، معتقد است کاهش ساعت کار زنان (به منظور رسیدگی به وظایف مادری) موجب بروز عدم جذب زنان توسط کارفرما خواهد شد.
 
وی در وبلاگ شخصی خود (که اخیراً پاک شد) مطالب ذیل را جزئی از برنامه‌های خود برای دوره فعالیت دولت روحانی معرفی کرده است:
 
«اصلاح قوانین طلاق، اذن خروج از کشور، پیوستن به کنوانسیون‌های بین‌المللی در راستای برابری حقوق مردان و زنان، اعمال سیاست تبعیض مثبت به نفع زنان، حذف گشت‌های جوانان به منظور کاهش اضطراب مادران!
 
یادآور می‌شود انتخابات شهریورماه این شورا با حضور نیم به علاوه‌ یک اعضا همراه و از نظر اساسنامه کاملاً قانونی بود به طوری‌که "شهیندخت مولاوردی"، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خود به شمارش آرا پرداخت، اما با مشخص شدن نتیجه، و اعتراض برخی از غایبان دعوت شده، انتخابات باطل شد!

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه