پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

بودجه حوزه زنان با نیاز به تامین مطالبات، باید چند برابر شود

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
بودجه حوزه زنان با نیاز به تامین مطالبات، باید چند برابر شود
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بودجه حوزه زنان و خانواده با توجه به مطالبات فزاینده ای که دارد، کافی نیست و باید چندبرابر شود.

به گزارش شاخه طوبی، شهیندخت مولاوردی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: بودجه حوزه زنان سالانه لایحه آن نوشته می شود و براساس گزارش عملکردی که وجود دارد، اما به دلیل داشتن مطالبات فزاینده، پیشنهاد چند برابر شدن بودجه زنان و خانواده داده شده است.
وی با بیان اینکه بودجه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری امسال 15 میلیارد تومان بود، اظهار داشت: حتی تمام این بودجه تخصیص پیدا نکرد.
مولاوردی ادامه داد: از طرفی دیگر این موضوع را مطرح کرده ایم که مطلوب ما این است که خود دستگاه ها و وزارتخانه ها برنامه و بودجه مشخصی را برای حوزه زنان و خانواده اختصاص بدهند، چون روش مناسبی نیست که بودجه در اختیار ما باشد و ما توزیع کننده باشیم.
وی خاطرنشان کرد: هر وزارتخانه ای برنامه ای اگر برای حوزه زنان و خانواده دارد از قبل پیش بینی کند و در بودجه ای که پیشنهاد می دهد این موضوع را اختصاص دهد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: هنوز بودجه سال آینده نیز نهایی نشده و لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی نرفته است و نمی توان پیش بینی کردکه چقدر از پیشنهاد ما برای افزایش بودجه در سال 95 محقق می شود و منتظریم لایحه نهایی شود.

** مدیریت ویژه برای توانمندسازی زنان
مولاوردی اضافه کرد: محور اصلی فعالیت های معاونت زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه توانمندسازی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان است و باید دید که چگونه می توان ظرفیت های موجود را هماهنگ و مدیریت کنیم که نتیجه بخش باشد.
وی خاطرنشان کرد: توانمندی زنان یک فرایند از مجموعه برنامه هایی است که باید صورت گیرد تا روز به روز شاهد توانمندسازی زنان باشیم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت و سازمان های مردم نهاد باید برنامه جامع و موثری برای موضوع توانمندسازی زنان داشته باشند چرا که ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که فقط دولت وارد کار شود.
وی اضافه کرد: حمایت های دولت می تواند مقطعی و به عنوان مقدمه ای باشد و ما به یک توانمندسازی پایدار نیاز داریم تا به راحتی از بین نرود و دستخوش تغییرات دولت نشود.
وی ادامه داد: هدف راهبردی معاونت زنان و خانواده را توانمندسازی زنان و دختران در جامعه دوستدار خانواده اعلام کرده است و محوریت برنامه ششم ما بر همین روش است و برنامه دو سال آینده دولت یازدهم هم با این نگاه نوشته می شود.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه