پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

ترویج بدحجابی دستاورد استفاده از ماهواره است

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
ترویج بدحجابی دستاورد استفاده از ماهواره است
یک کارشناس مذهبی گفت: هر آنچه در عصر کنونی در زمینه ترویج بدحجابی مشاهده می کنیم از بدترین دستاوردهایی است که دشمنان اسلام به بهانه تغییر باورها و آرمان ها آن را در قالب سریال ها و برنامه های متنوعی که تبعات منفی زیادی در پی دارد، بروز می دهند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از زاهدانه، ورود ماهواره به کانون گرم خانواده ها خالی از لطف هم نبود چرا که در زیر سایه این بشقاب شوم خانواده ها از هم گسستند و فاصله فکری بین اعضای خانواده روز به روز بیشتر شد به گونه ای که نه فرزندان حرمت شناسی را در قبال والدین خود رعایت کردند و نه خانواده ها مانع از اتراق این ابزار در زندگی خود شدند.
وسیله ای که با نشانه گرفتن اعتقادات، باورها و رسوم منجر به پدید آمدن فسادهای اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی زیادی شد نمونه آن را در هر گوشه و کنار خیابانی از کلان شهری چون تهران تا روستای کوچکی در دور ترین نقطه کشور می توان جستجو کرد.

سوغات برنامه‌های ماهواره‌ای؟

افزایش بزهکاری، آمار بالای طلاق، عدم سازگاری زوجین در خانواده ها، افزایش سن ازدواج و کشف فرهنگ حجاب و عفاف تنها نمونه ای از دستاوردها و سوغاتی های این ابزار شوم به وسیله دشمنان غربی است، زیرا آنها دریافته اند که در برابر اراده آهنینی و فولادین ملت ایران نمی توان با جنگ سرد ایستادگی کرد از همین رو به وسیله این ابزار رسانه ای کم کم جای پای خود را برای تزلزل بنیان اصلی در جامعه که خانواده است باز کرده و امروز در اغلب نقاط شاهد الگو گیری برخی از جوانان و افراد از این رسانه هستیم به گونه ای که غیرت از مردان و حجب و حیا از زنان ربود.
مردانی که با شجاعت و شهامت در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کردند واجازه ندادند دشمنان قسم خورده این نظام کوچکترین خللی به آن وارد کنند اما امروز شاهد آن هستیم که برخی از مردان علی رغم یدک کشیدن نام مرد خود را شبیه زنان آراسته اند و به آن می بالند.

خواب زمستانی مسئولان فرهنگی

هر چند گسترده شدن حجاب به فرهنگ سازی و آموزش احتیاج دارد اما هم اکنون مراعات کردن نوع پوشش و حجاب در جامعه از بین رفته است و با افراد بدحجاب کمتر برخوردی صورت می گیرد، چرا که با گشت و گذاری در شهر خصوصا خیابان دانشگاه، شریعتی، معلم و مصطفی خمینی به وضوح می توان دخترانی را دید که با ساپورت، لباس‌های نامناسب و تنگ وارد خیابان می‌شوند البته ناگفته نماند گویا مسئولان فرهنگی ما هم در خواب زمستانی بسر می برند چرا که عرض اندام انواع مانکن های پشت ویترین مغازه ها خود الگوی نامناسبی برای جوانان شهر است.
گفتنی است که رسانه های غربی و نظام سلطه در تلاش هستند تا فرهنگ حجاب و عفاف را به هر طریقی تضعیف کنند زیرا این مهم مانعی جدی در راه گسترش فساد و تباهی در جوامع اسلامی به شمار می آید.
در این گزارش برآن شدیم تا در خصوص اثرات ماهواره بر کشف حجاب وعفاف در جامعه با یک کارشناس مذهبی در زاهدان به گفت و گو بپردازیم.

بدترین دستاورد ماهواره تغییر باورها و آرمان های اسلامی است

میثم درانی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه امروزه ماهواره بیشترین اثرگذاری را بر روز افکار عمومی به خصوص جوانان دارد، اظهار داشت: هر آنچه که در عصر کنونی در زمینه ترویج بدحجابی مشاهده می کنیم از بدترین دستاوردها و پیامدهایی است که دشمنان اسلام به بهانه تغییر باورها و آرمان های افراد آنرا در قالب سریال ها و برنامه های متنوع که تبعات منفی زیادی در اذهان عمومی نیز دارد، بروز می دهند.
وی گفت: در این راستا می طلبد تا خانواده ها نظارت و کنترل بیشتری در نوع پوشش و برخورد فرزندان خود داشته باشند زیرا فاصله گرفتن از حجاب و عفاف در برخی از دختران نشانه ای از الگوگیری نامناسب آنان از ماهواره است.
این کارشناس مذهبی بیان داشت: در عرصه جنگ نرم هدف دشمن تغییر باورها، آداب و رسوم خانواده ها است از این رو با پخش سریال ها متنوع سعی در پر کردن اوقات فراغت افراد و جذب کردن آنان دارد تا نوع تفکر و بینش افراد در جامعه اسلامی را نسبت به اعتقادات مذهبی و دینی آنها کمرنگ جلوه دهد.
وی تصریح کرد: هر چه خانواده ها وقت بیشتری را به تماشای این برنامه ها اختصاص دهند از آن طرف نیز ارزش و حریم های خانوادگی برایشان کم اهمیت تر می شود زیرا تماشای بیش از حد و اندازه این رسانه در کنار بی‌توجهی والدین موجب ترویج پوشش‌های غیراسلامی و در نتیجه کشف حجاب و عفاف در جوانان می شود.
این کارشناس مذهبی در پایان با اشاره به اینکه رعایت حجاب و عفاف باعث حفظ گوهر وجودی و شخصیتی انسان از گناهان می شود، افزود: از فیلم ها و سریال های موجود در شبکه های ماهواره ای چیزی جز بی بندباری، خیانت، فساد و فحشا نمی توان برداشت کرد لذا خانواده ها باید از نگهداری چنین شیطان بزرگی که خانواده آنان را تهید می کند و به ورطه فساد می کشاند دوری کنند.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه