پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

تکواندو سمنان با کمترین امکانات رشد کرده است

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
گفت و گوی شاخه طوبی با نگین عدالت نیا تکواندو کار نوجوان سمنانی؛
تکواندو سمنان با کمترین امکانات رشد کرده است
قهرمانان تکواندو استان در انتظار تحقق وعده های مسئولان
تکواندو کار نوجوان سمنانی گفت: در حال حاضر ما در شهرستان سمنان بهترین مربی ها و بهترین تکواندو کاران را داریم که در صورت توجه و حمایت مسئولان قهرمانان زیادی خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی:امروز به سراغ نگین عدالت نیا تکواندوکار نوجوان سمنانی رفتیم که قطعا یکی از آینده سازان این رشته ورزشی است و به مصاحبه و گفت وگو با این ورزشکار پرداختیم.

وی خود را اینگونه معرفی کرد:نگین عدالت نیا متولد 1379پنج سال است که وارد رشته تکواندو شده ام و در این پنج سال هر سال در مسابقات استانی در رده خودم قهرمان استان بوده ام.

وی در ادامه افزود: در سال 90 به عنوان فنی ترین بازیکن استان انتخاب شدم،در سال 94 در مسابقات کشوری تکواندو نوجوانان مقام سوم را کسب کردم و امسال در مسابقات بین المللی تکواندو که در ترکیه برگذار شد مقام سوم را کسب کردم.

 

وی در خصوص چگونگی ورودش به این رشته گفت:یکی از اقوام که تکواندو کار می کرد مرا برای تماشای مسابقه اش دعوت کرد از آنجا به این ورزش علاقه مند شدم و در  کلاس تکواندو ثبت نام کردم.

 

نگین عدالت نیا در بیان عوامل موفقیتش گفت: مهم ترین عامل موفقیت خویش در این رشته را علاقه ام به تکواندو می دانم و بعد از آن تلاش و پشت کار که عامل اصلی موفقیت در هر رشته ای است.

وی در ادامه افزود:استاد تکواندو من سرکار خانم آقاجان پور نقش مهمی در موفقیت من داشته اند و در این راه همواره همراه من بوده اند؛این استاد عزیز و پدر و مادرم همیشه در این مسیر مشوق و پشتیبان من بوده اند.

 

این تکواندو کار نوجوان گفت:تکواندو کار موفق کسی است که از شکست هایش نا امید نشود و از آن شکست ها برای خودش به عنوان پله هایی از تجربه برای صعود به سمت موفقیت ها استفاده بکند.

وی در خصوص حمایت مسئولان شهرستان بیان کرد:در شهرستان سمنان حمایت ها نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر شده است با این حال باز هم کمبودهایی وجود دارد که اگر رسیدگی شود،قطعا منجر به  بهبود اوضاع تکواندو در سطح شهرستان خواهد شد.

وی در ادامه گفت:از جمله این کمبود ها نبود یک سالن اختصاصی تکواندو برای بانوان در شهرستان و نبود لباس محافظ تکواندو که هوگو نام دارد از نوع مجهز به سنسور آن است که اغلب شهر ها د کشور این امکانات را دارند و سمنان از معدود استان هایی است که فاقد هوگو سنسور دار است.

این نوجوان سمنانی در ادامه اظهار داشت:وسایل بدن سازی و دکتر روانشناس نیز از دیگر نیاز های اساسی هر تیم تکواندو است که ما در مسابقات کشوری و بین المللی شاهد آن بودیم که استان های دیگر کشور از این امکانات برخوردارند و سمنان فاقد این امکانات است .

 

نگین عدالت نیا گفت: البته از سوی مسئولین هیئت تکواندو قول هایی در این خصوص داده شده که تا به حال در حد حرف وعده باقی مانده است.

 

وی در خصوص سطح تکواندو استان بیان کرد:با توجه به این کمبود امکانات باید بگویم تکواندو کاران استان با دست خالی به مقاماتی چون قهرمانی جهان  دست یافته اند و قطعا با توجه مسئولین اوضاع بهتر خواهد شد.

 

این مدال آور نوجوان در توصیف حال و هوای مسابقات جهانی گفت:سطح مسابقات بسیار بالا بود و رقابت ها هم بسیار سنگین بود و من اولین حضورم در مسابقات جهانی را تجربه می کردم،همه ی این عوامل باعث نگرانی من شده بود؛ به همین خاطر استرس زیادی داشتم.

وی در ادامه افزود:دو حریف اولم که از ترکیه و مراکش بودند را شکست دادم ولی در نهایت در مقابل حریف سومم که از ترکیه بود در راند طلایی نتیجه را واگذار کردم و به مدال برنز دست یافتم.

 

نگین عدالت نیا درباره ی برنامه اش برای آینده گفت:این روز ها برای مسابقات انتخابی آسیا تمرین می کنم که در فیلیپین برگذار می شود و در صورت موفقیت در این رقابت ها به مسابقات آسیایی راه خواهم یافت.

 

این تکواندو کار سمنانی اظهار داشت: در حال حاضر ما در شهرستان سمنان بهترین مربی ها و بهترین تکواندو کاران را داریم که در صورت توجه و حمایت مسئولان قهرمانان زیادی خواهیم داشت.

وی به عنوان حرف آخر گفت:در نهایت تشکر می کنم از استاد عزیزم سرخانم راضیه آقاجان پور که همواره همراه وحامی من بودند و جناب آقای احمد اخلاقی رئیس هیئت تکواندو سمنان که از زمان حضورشان در این منصب اوضاع تکواندو استان نسبت به قبل بهبود چشمگیری یافته است.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه