پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

جشنواره ملی صنایع دستی قرآنی آیات به میزبانی سمنان برگزار می شود

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
مسئول قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:
جشنواره ملی صنایع دستی قرآنی آیات به میزبانی سمنان برگزار می شود
جانشین دبیر جشنواره ملی آیات با موضوع تجسمی دراستان سمنان گفت: شرکت در جشنواره ملی صنایع دستی قرآنی آیات برای عموم آزاد است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از قومس، مجتبی نورمحمدی  با اشاره به اینکه  آثار ارائه شده  در این جشنواره باید از لحاظ محتوا وقالب ضمن حفظ اصول زیبایی شناسی از پویایی ونوآوری برخوردار باشد گفت:  جشنواره ملی صنایع دستی قرآنی آیات با دو موضوع عمومی و ویژه است .

مسئول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه  شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد می باشد اظهار کرد: هدف از برپایی این جشنواره  آگاهی دادن به جامعه درخصوص ارزش‌ها وتاریخ ملی هنرهای سنتی ایرانی، امکان تعامل بین جامعه علمی وهنری ونسل قدیم-جدیدبا محوریت نقش مضامین قرآنی در بروز خلاقیت های جدید هنری، معرفی و شناخت صنایع‌دستی مرتبط با مضامین قرآنی، جلوه های موضوعات قرآنی در صنایع چوبی،فلزی وسرامیکی و ایده سازی وایده یابی نسل جوان برای خلق آثارجدید میباشد.

وی تصریح کرد: این جشنواره در بخش های صنایع‌دستی فلزی شامل قلم‌زنی، مشبک فلز و ...، صنایع‌دستی سفالی سرامیکی از جمله ظروف سفالی، کاشی هفت رنگ، معرق و...، صنایع چوبی نظیر منبت، معرق، مشبک،تندیس اسماء الحسنی و ... برگزار می شود.

جانشین دبیر جشنواره ملی آیات با موضوع تجسمی دراستان سمنان با اشاره به اینکه فراخوان این جشنواره منتشر وتوزیع شده است ابراز کرد: جشنواره ملی آیات در استان سمنان در رشته صنایع‌دستی برگزار می‌شود.

نورمحمدی  با بیان اینکه انتخاب آثار در دو مرحله بررسی تصویر اثر بازبینی توسط هئیت انتخاب واصل اثر توسط هئیت داوران انجام می شود گفت: زمان اعلام نتایج آثار راه یافته به نمایشگاه 16 اسفند ماه می باشد و مهلت دریافت تصویر آثار تا 10 اسفند وداوری مرحله اول 14 اسفند ماه است.

مسئول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اینکه هر هنرمند حداکثر تا سه اثر را می تواند ارائه دهد عنوان کرد: داوری مرحله دوم تا 25 فروردین  می باشد  و افتتاحیه این جشنواره اول واختتامیه آن 15 اردیبهشت سال آینده است.

وی در ادامه با بیان اینکه علاقمندان به شرکت در  این جشنواره  می توانند به سایت www.ayaatsemnan.irمراجعه  کنند ابراز کرد: به کلیه هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا کنند گواهی شرکت وکتاب آثار جشنواره اهدا می شود.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه