دوشنبه, 11 ارديبهشت 1396 - الاثنين 05 شعبان 1438 - Monday 1st May 2017

جمعیت کیفری زندان سمنان ۹ درصد کاهش یافت

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان:
جمعیت کیفری زندان سمنان ۹ درصد کاهش یافت
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: تعداد زندانیان مرکز استان در زندان سمنان و اردوگاه حرفه‌آموزی با اجرای ۱۶ عنوان برنامه ۹ درصد کاهش یافت.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از تسنیم از سمنان، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان سمنان، حیدر آسیابی گفت: تاکنون 16 عنوان فعالیت و برنامه مختلف اجرایی، آموزشی و نظارتی در دادسرای مرکز استان برای ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری به اجرا درآمده است.

وی با بیان اینکه اجرای این 16 عنوان برنامه باعث کاهش 9 درصدی موجودی زندانیان مرکز استان شامل زندان سمنان و اردوگاه حرفه‌آموزی شده است، گفت: بازدید مستمر قضات دادسرا از زندان‌ها و فعال‌سازی شورای طبقه‌بندی زندان‌ها نیز ازجمله برنامه‌های کاهش جمعیت زندانیان استان سمنان بوده است.

دادستان مرکز استان سمنان با اشاره به اینکه برنامه‌های مؤثری درزمینهٔ کاهش بازداشت‌های موقت و نظارت بر اقدامات صورت گرفته در اعمال حبس بدل از جزای نقدی انجام‌شده است، از کاهش پنج‌درصدی ورودی به زندان مرکز استان در 9 ماه سال 95 نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد.

آسیابی گفت: در اجرای مناسب دستورالعمل رئیس قوه قضائیه تلاش شد با ابتکار عمل در تفکیک مفاد دستورالعمل و دسته‌بندی تکالیف تعیین‌شده بر اجرای وظایف تأکید شود که این موضوع در سطح کشور نیز موردتوجه قرارگرفته است.

وی گفت: در دستورالعمل رئیس قوه قضائیه 85 تکلیف برای 18 ارگان و سازمان مختلف دیده‌شده است که تمام این موارد احصاء و در قالب جدول‌هایی به‌صورت جدا مشخص‌شده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزایش نظارت بر قرارهای تأمین کیفری، برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی ضابطین، اعمال تأسیسات حقوقی جدید و نظارت بر طرح‌های انتظامی که به دستگیری جمعی افراد منتهی می‌شوند را ازجمله برنامه‌های اجراشده در اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری در دادسرای مرکز استان سمنان عنوان کرد.

آسیابی افزود: آسیب‌شناسی و اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش ارتکاب جرم مجرمین و پیشگیری از ارتکاب جرم دیگر افراد جامعه، باید موردنظر همه مسئولان باشد.

به گزارش تسنیم علت ورود نیمی از افراد به زندان‌های استان سمنان، جرائم مربوط به قاچاق و مصرف مواد مخدر است و سرقت و جرائم مالی، دلایل بعدی جرائم زندانیان در این استان عنوان‌شده است.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه