دوشنبه, 11 ارديبهشت 1396 - الاثنين 05 شعبان 1438 - Monday 1st May 2017

حمایت‌های خانواده و جامعه از یک زن در موفقیت او موثر است

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
حمایت‌های خانواده و جامعه از یک زن در موفقیت او موثر است
اولین ورزشکار پارالمپیکی ورزش ایران گفت: حمایت‌های خانواده و جامعه از یک زن در موفقیت او موثر است. در این میان خانواده نقش بسیار مهمی دارد.اگر سختی‌های ورزش از طرف خانواده درک شود و بتوانیم فضای بیشتری به زنان برای فعالیت بدهیم، قطعا می‌توانند به اهداف خود برسند.

به گزارش شاخه طوبی، زهرا نعمتی، اولین ورزشکار پارالمپیکی ورزش ایران که موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک ریو شده است، در گفت و گو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: زنان ایرانی با اراده و اعتماد به نفس خود همیشه ثابت کرده‌اند که می‌توانند عملکرد موفقی داشته باشند. روزهای اولی که ما در میادین خارجی مسابقه می‌دادیم، موفقیتمان برای ورزشکاران کشورهای دیگر سخت بود و آنان به سختی باور می‌کردند که زنان ایرانی بتوانند با حجاب اسلامی نتایج خوبی بگیرند و افتخار آفرینی کنند.

 

وی با بیان اینکه زنان کشورهای مسلمان از زنان ایرانی الگوبرداری کرده‌اند،گفت: زنان ایرانی نشان داده‌اند که با وجود همه سختی‌ها می‌توانند جزو بهترین‌ها باشند. در جامعه الگوهای خیلی خوبی داریم و از سوی مسئولان هم حمایت‌های خیلی خوبی از ورزش بانوان شده است. امیدواریم این حمایتها تداوم داشته باشد تا بتوانیم در المپیک افتخار آفرینی کنیم.

 

نعمتی درباره میزان پذیرش موفقیتهای زنان از سوی مردان گفت: تعداد ورزشکاران زن زیاد شده و نسبت به گذشته افتخارآفرینی بیشتری می‌کنند. جامعه مجبور است این واقعیت را بپذیرد. خوشبختانه شرایط الان بهتر شده است.

 

وی با اشاره به حضور زنان در مناصب بالای مدیریتی اظهارکرد: در کشور ما زنان در مناصب بالای مدیریتی فعالیت می‌کنند و این باعث افتخار ما ونشان دهنده آن است که می‌توان حتی زنان را در پست‌های کلیدی به کار گرفت.

 

این بانوی موفق درباره فعالیت‌های اجتماعی خود گفت: در حال تاسیس انجمن حمایت و توانمندسازی معلولان از طریق ورزش هستیم. علاوه بر آن حامی کودکان اوتیسم و سرطانی نیز هستم.

 

نعمتی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا معلولیت‌ عامل بازدارنده‌ای برای فعالیت اجتماعی زنان است، اظهار کرد: معلولیت یک سری محدودیتها و سختی‌ها را به همراه دارد اما می‌توان نیمه پر لیوان را دید و در هر شرایطی از زندگی بهترین استفاده را کرد. وقتی زندگی روی دیگر خود را به ما نشان می‌دهد نباید روحیه خود را از ببازیم و می‌توان به موفقیت رسید بنابراین اجازه ندادم این محدودیت‌ها جلوی آرزوها و هدفهایم را بگیرد و همیشه برای دستیابی به آن‌ها تلاش کرده‌ام.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه