پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

خیریه ای برای خودکفایی بانوان نیازمند سمنانی

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
شاخه طوبی گزارش می دهد؛
خیریه ای برای خودکفایی بانوان نیازمند سمنانی
موسسه ای برای کمک و کارآفرینی
موسسه خیریه ساقی کوثر با هدف کمک به ایتام و نیازمندان سمنان در سال 1393 تاسیس شد و حال با گسترش دامنه فعالیت های خود دست به کار آفرینی زده و بسیاری از زنان و دختران سمنانی با کمک این موسسه به خود کفایی رسیده اند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی؛ موسسه خیریه ساقی کوثر موسسه است که یکی از بانوان خیر سمنانی در سال1393با دست خالی آن را تاسیس نموده و حالا پس از گذشت دو سال از زمان تاسیس آن علاوه بر آن که به ایتام و نیازمندان زیادی در سطح شهر کمک کرده است با آموزش خیاطی به زنان و دختران نیازمند موجبات خود کفایی آنان را نیز فراهم نموده است.

در ادامه مشروح گفت و گوی خبرنگار شاخه طوبی با نجمه امیدیان مدیر موسسه خیریه ساقی کوثر را بخوانید:

امیدیان در بیان فعالیت های موسسه گفت: تمام تلاش موسسه ساقی کوثر در طول این دو سال این بود که در شهر هیچ نیازمندی وجود نداشته باشد به همین منظور سعی کردیم تا به نیازمندانی که به ما مراجعه می کنند کاری را آموزش دهیم و آن ها با داشتن یک کار وحرفه پس از مدتی از ما هم بی نیاز شوند.

وی در ادامه تصریح کرد:ما در ساقی کوثر به بانوان نیازمندی که به موسسه مراجعه می کنند خیاطی آموزش می دهیم این کار در ابتدا در حد دوخت دستمال آشپز خانه و این دست چیز ها بود اما حالا بعضی مددجویان ما به جایی رسیده اند که خودشان پالتو و کاپشن می دوزند.

مدیر این خیریه گفت:علاوه بر این ها کودکان عضو موسسه را بیمه می کنیم خیرین بسیاری هم تا به حال بوده اند که بیمه برخی از این عزیزان راهم برعهده گرفته اند تا این کودکان در سال های آینده با مشکل مالی مواجه نباشند.

وی در ادامه افزود:تا به حال 150 خانم سرپرست خانوار یا بدسرپرست از طریق موسسه ساقی کوثر آموزش دیده اند و به خودکفایی رسیده اند اما  اگر امکانات و مکان مناسبی برای فعالیت داشتیم این آمار خیلی بیشتر از این بود.

امیدیان در توضیح مشکلات موسسه گفت:در حال حاضر مهم ترین مشکل موسسه نبود فضای کافی برای ادامه فعالیت است ما در این موسسه نیروی کار کافی و مربی های بسیار خوبی برای آموزش داریم ولی از آنجایی که فضای مناسب برای فعالیت و چرخ خیاطی کافی در اختیار نداریم کارها به کندی پیش می رود.

وی در خصوص حمایت مسئولان تصریح کرد:از طرف کمیته امداد و برخی از اعضای شورای شهرکمک هایی به موسسه شده است همچنین سازمان فنی و حرفه ای سمنان با فرستادن مربی و آموزش مددجویان کمک زیادی به موسسه کرده است.

امیدیان در ادامه گفت:ما نیازمندانی در شهر سمنان داریم که قطعا بسیاری از هم استانی های ما باور نمی کنند که این حد از فقر هم در شهر وجود داشته باشد زنان و کودکان آبرومندی که به لباس کهنه و کمترین امکانات راضی هستند.

وی در خصوص کمک به موسسه اظهار داشت:قطعا نذری دادن از کارهای خوب و پسندیده است اما من به مردم عزیز پیشنهاد می کنم که همان هزینه را صرف خرید یک چرخ خیاطی کنند و آن را به موسسه ساقی کوثر هدیه دهند؛

امیدیان در ادامه افزود:این چرخ به اسم آنها در این موسسه ثبت می شود و تا سال های سال زنان دختران نیازمند با استفاده از این چرخ ها به خودکفایی می رسند و اگر روزی خود آنها هم در این دنیا نباشند این چرخ کماکان کار می کند و باقیات الصالحاتی برای آنها است.

 

وی به عنوان حرف آخر گفت:از همه ی کسانی که این مصاحبه را می خوانند خواهش می کنم هر کمکی که از دستشان بر می آید کوتاهی نکنند کمک به موسسه فقط کمک های پولی آنچنانی نیست حتی اگر می توانند آرزو های بچه های ما را برآورده کنند؛

امیدیان در نهایت تصریح کرد:آرزو های بچه های ما خیلی کوچک است در حد یک ماشین یا عروسک این بچه ها فقط آرامش و دست های گرم محبت می خواهند،پس کمک هایتان را دریغ نکنید.

 

راه های کمک به موسسه ساقی کوثر

شماره حساب:231843108927021

 

شماره کارت انصار:62733811072226340

 

شماره تماس:09120973151                  09358762081

 

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه