پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

در روز های پایانی پیاده روی اربعین زائران امام حسین گرسنه و تشنه ماندند

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
یکی از خادمان امام حسین حاضر در مرز گفت:
در روز های پایانی پیاده روی اربعین زائران امام حسین گرسنه و تشنه ماندند
در اخبار به اشتباه اعلام شد که بیشتر زائران به کشور بازگشتند، به دنبال این خبر بیشتر موکب ها جمع شدند و در این شرایط زائران امام حسین بودند که گرسنه و تشنه باز می گشتند مواد غذایی لازم نبود تا در اختیار آنها قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی: اربعین امسال هم با تمام شور حالش گذشت و هر کس به هر طریقی در حد توانش از سفره گسترده امام حسین(ع) بهره برد.

در این رابطه به گفت و گو با یکی از خادمان امام حسین که در اربعین امسال در مرز مهران خادم زوار حسینی بودند می پردازیم

این خادم حسینی  ضمن عرض تسلیت به کلیه هموطنان جهت بروز حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه هفت خوان دامغان خود را اینگونه معرفی کرد: زهرا افرادی هستم  متولد 1376 دانشجوی کارشناسی رشته روانشناسی در دانشگاه سمنان

وی در مورد چگونگی مطلع شدن از طریق رفتن به این سفر گفت:به طور کاملا اتفاقی از طریق یکی از آشنایان متوجه شدم همچین اردو های جهادی ای وجود دارد و تصمیم گرفتم که به این سفر بروم .

 

وی در ادامه افزود:خانواده ام همیشه مشوق من در این امر بودند و با رفتنم مشکلی نداشتند، قبل از رفتن هم با همه اساتید دانشگاه صحبت کردم و بابت غیبت هایم اجازه گرفتم و خوشبختانه استادانم پذیرفتم.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار شاخه طوبی مبنی بر هزینه های ناشی از این سفر گفت: تنها هزینه ای که این سفر برایم در بر داشت هزینه تامین غذای خودم بود و غیر از این هزینه ی دیگری نداشتم.

 

این خادم امام حسین (ع) در توضیح کارهایی که در آنجا انجام می داد گفت:وظیفه اصلی ما در آنجا خدمت به زوار امام حسین(ع) بود و هر کاری که لازم بود انجام می دادیم حتی خدمت به خادمان امام حسین(ع)، با این حال به گروه هایی تقسیم شده بودیم و گروهی که من در آن مشغول بودم وظیفه بسته بندی مواد غذایی و پخش آن بین زوّار را بر عهده داشتیم.

وی در ادامه افزود:اسکان دادن به زائران، انجام کارهای امدادی در حد توان، تمیز کردن حسینیه ای که در آن ساکن بودیم،کمک رسانی به فقرای شهر مهران،برگزاری حلقه های معرفتی و کارهای فرهنگی از این قبیل از دیگر کارهایی بود که در آنجا انجام می دادیم.

 

زهرا افرادی درباره هدفش از رفتن به این سفر گفت: می دانستم که امسال برای اربعین نمی توانم به کربلا برسم و زائر امام حسین(ع) باشم و از این بابت خیلی ناراحت بودم پس با خودم گفتم حال که نمی توانم زائر امامم باشم بهتر است خادمش باشم.

وی در ادامه افزود: اما زمانی که در مهران خدمت می کردم حس می کردم که قلبم آرام است و از بابت شرکت نکردن در پیاده روی اربعین ناراحت نبودم، میدانستم خادم بودن قسمت من است و از بابت این قسمت خیلی خوش حال بودم .

 

این خادم حسینی در ادامه گفت: با ارزش ترین چیزی که در این سفر بدست آوردم صفا صمیمیتی وصف ناشدنی بود که در آنجا حس کردم؛ این که از خودت بگذری و ساعت ها پای کاری بنشینی، این که از دیگری بخواهی برود استراحت کند و تو کارش را انجام بدهی. این ها تنها جلوه های کوچکی از آن زیبایی ها بود.

 

وی در بیان مشکلات موجود اینگونه گفت: مشکلاتی که ما خادمان آنجا داشتیم آنقدر کوچک است که ارزش گفتن هم ندارد،اما مشکلی که برای زائران پیش آمد من شاهد آن بودم این بود که : در اخبار به اشتباه اعلام شد که بیشتر زائران به کشور بازگشتند و به دنبال این خبر بیشتر موکب ها جمع شدند.

وی در ادامه افزود: در این شرایط زائران امام حسین بودند که گرسنه و تشنه باز می گشتند مواد غذایی لازم موجود نبود تا در اختیار آنها قرار دهیم؛زائرانی بودند که می گفتند دو روز است که هیچ وعده غذایی به ما نرسیده است.

وی در ادامه گفت: راه حل این مشکلات را هم  دراین  میدانم که مسئولانمان قدری  مسئولیت پذیر باشند و مدیریت و برنامه ریزی دقیقی را چاشنی کار خود کنند و خود زوار هم باید در این سفر برنامه ریزی کنند که به این مشکلات بر نخورند.

 

این خادم حضور زنان سمنانی در جریان اربعین را اینگونه توصیف کرد: در بین زائران زنان سمنانی حضور چشم گیری داشتند؛ اما بین خادمان در آن گروهی که من فعالیت داشتم تنها من بودم که از سمنان برای خدمت آمده بودم .

 

وی در بیان خاطراتش از این سفر اینگونه گفت: خاطره تلخی که از این سفر به یاد دارم زمانیست که مرزها را بستند و بسیاری از افرادی که تا آنجا آمده بودند که به کربلا بروند از خیل زائران امام حسین(ع) جا ماندند؛با گریه ی آن ها ما هم اشک می ریختیم

وی در ادامه افزود: لحظه لحظه حضورم در آنجا مانند یک رویا و خاطره ای شیرین بود در لحظه لحظه هامان روضه امام حسین جاری بود و ما با این نجوا ها کار می کردیم و دروغ نیست اگر بگویم حضور اربابمان را در آن جا حس می کردیم.

 

این خادم امام حسین در انتها گفت: امیدوارم این اتفاق خوب در زندگی هر کسی رخ دهد و پیشنهاد می کنم که حتی یک بار هم شده به جمع خادمان امام حسین(ع) بروید و این عشق را از نزدیک حس کنید زیرا که این احوالات قابل وصف نیست و هر کس خودش باید آن را درک کند.

وی در انتها گفت: این حال زمانی به طور رایج در دل انسان ها شکل می گیرد که امام زمان(عج) ظهور کند پس امید وارم امام زمانمان هر چه زودتر ظهور کند تا حال همه ی دل ها خوب شود.

در ادامه تصاویری از محل خدمت این خادم سمنانی را می بینیم

 

 

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه