پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

دغدغه‌های زنان غربی را به‌عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
دغدغه‌های زنان غربی را به‌عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم
معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی با این انتقاد "مسائل اصلی جامعه را فراموش کرد‌ه‌ایم" گفت: مشکلات زنان غربی را به‌عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم.

به گزارش شاخه طوبی، فرشته روح‌افزا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: اولویت‌های اصلی زنان ایرانی را فراموش کردیم و به‌جای آن به همایش‌ها و گفت‌وگوهایی در رابطه با خشونت علیه زنان می‌پردازیم که از مشکلات فعلی زنان ما نیست.

وی ادامه داد‌: آیا واقعاً مشکل زن ایرانی تک‌خوانی، سفر به خارج از کشور و یا حضور در ورزشگاه‌هاست یا لازم است به مباحث مهم جامعه از جمله افزایش طلاق، بالارفتن سن ازدواج یا کاهش ازدواج و دلایل آن بپردازیم. متأسفانه به‌جای اینکه به مشکلات اصلی جامعه بپردازیم مسائلی مانند خشونت علیه زنان را مسئله اصلی جلوه می‌دهیم و آب به آسیاب دشمن می‌ریزیم و بستر گزارشات احمد شهید را فراهم می‌کنیم.

معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین گفت: باید بحث افزایش طلاق در کشور را جدی بگیریم، فراموش‌کرده‌ایم که بالاترین حق یک زن مادری است، لازم است برای احقاق این حق، بر مسئله افزایش مرخصی زایمان کار کنند یا مسائلی که به این حق زنان برمی‌گردد مانند بیمه زنان خانه‌دار.

وی افزود: متأسفانه دغدغه‌های زنان غربی را به‌عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح می‌کنند، اگر به‌واقع می‌خواهیم مانند آنها عمل کنیم در تمام حوزه‌ها مانند آنها رفتار کنیم، زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست غربی از سوی دولت حمایت می‌شوند در حالی که در کشور ما با حقوق اندک تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.

روح‌افزا با طرح این سؤال "چرا مشاوره‌های صحیح در مراکز مختلف به خانواده‌ها داده نمی‌شود تا علل واقعی طلاق ریشه‌یابی شود؟"، افزود: به سلامت جسمی و روحی زنان و ورزش آنها توجهی نمی‌شود اما  تماشای ورزش در ورزشگاه‌ها را مسئله زنان می‌دانیم.

وی با این تذکر "مسائل زنان و خانواده را اولویت بندی کنیم و مراقب به خطا رفتن در این حوزه باشیم" تصریح کرد: تاکنون چند برنامه در صدا و سیما داشته‌ایم که بحث آسیب‌ها را مطرح کند؟ ریشه‌های طلاق از جمله عدم‌شناخت صحیح، اعتیاد و فضای مجازی موضوعاتی است که در قالب برنامه‌های مختلف می‌توان در رسانه ملی مطرح کرد.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه