پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

روستای بیابانک سرخه به منطقه ویژه گردشگری تبدیل می شود

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
فرماندار سرخه:
روستای بیابانک سرخه به منطقه ویژه گردشگری تبدیل می شود
فرماندار سرخه با بیان اینکه برای رونق گردشگری باید ظرفیت های شهرستان معرفی شود، گفت: روستای بیابانک به منطقه ویژه گردشگری تبدیل می شود.

به گزارش شاخه طوبی؛علی مویدی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه برای توسعه هر چه بیشتر مناطق گردشگری باید در وهله نخست ظرفیت های اماکن تاریخی و طبیعی را در شهرستان شناسایی و سپس معرفی کرد، ابراز داشت: با هدف توسعه گردشگری، روستای بیابانک سرخه به منطقه ویژه توریستی و گردشگری تبدیل می شود و برای تحقق این امر تا کنون دو مرکز بومگردی ویژه روستایی در این روستا راه اندازی شده است.

وی افزود: اعتبار مطلوبی طی چند سال گذشته برای راه اندازی اولین اکوموزه روستایی حاشیه کویر در روستای بیابانک در نظر گرفته شده که با راه اندازی دو واحد بومگردی ویژه توریستی با ساختار خانه های قدیمی روستایی و برگزاری تورهای کویر نوردی و رصد ستارگان آینده روشنی در انتظار این منطقه خواهد بود.

فرماندار سرخه با بیان اینکه باید به حوزه گردشگری به عنوان مهم ترین زیر ساخت در تولید اشتغال و رونق اقتصاد توجه کرد، ابراز داشت: شهرهای کویری دارای قابلیت های گردشگری بی شماری هستند که اگر برای این ظرفیت برنامه های لازم تهیه و تدوین شود می تواند در تولید اشتغال و کسب درآمد در منطقه نقشی مهم ایفا کند.

مویدی زاده تاکید کرد: خانه اصلی حشمت اللشکر که به دست حاج معمارباشی سمنانی ساخته شده است چهار منزل مسکونی، دارالحکومه، باغ، حمام و مدرسه را شامل می شود که اکنون دو خانه آن باقی مانده است، بادگیرهای دوقلو بر فراز این بنا با تزئیناتی ناب، از نمادهای شهر سرخه به شمار می رود و معتقدیم باید در حفظ و نگه داری و انتقال این آثار به جای مانده از نیاکان و گذشتگان کوشا باشیم.

وی افزود: هرچه به میزان جذب گردشگر توجه بیشتر شود به همان نسبت آن جامعه شکوفاتر خواهد بود چرا که گردشگری می تواند در لایه های خود ارزآوری را افزایش دهد و امیدواریم با تدوین برنامه های جامع گردشگری بتوانیم در رونق اقتصادی شهرستان سهم بسزایی ایفا کنیم.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه