پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

زنان ورزشکار ولزوم جلوگیری از هدررفت سرمایه های ورزشی

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
زنان ورزشکار ولزوم جلوگیری از هدررفت سرمایه های ورزشی
برخی از دختران و زنان عمر خود را در راه ورزش گذاشته اند و با تمرین های سخت و گام نهادن در میدان های قهرمانی به سرمایه ای برای ورزش ایران تبدیل شده و زمینه افتخار آفرینی برای خود و کشور را فراهم کرده اند و لازم است که از هدررفت این سرمایه ها جلوگیری شود.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا، شرکت در مسابقات ورزشی از جنبه های مختلف از جمله امکانات و زیرساختها، مسابقات منظم، تلاش و سخت کوشی ورزشکار و نیز مسائل مالی قابل برررسی است و اگر ورزشکاری که از نظر جسمی و روحی از آمادگی لازم برخوردار است به هر دلیلی قادر به شرکت در مسابقات نشود، در واقع سرمایه گذاری هایی که برای او شده به هدر رفته است.
چه بسا ورزشکاری با عشق، علاقه و سخت کوشی، خود را تا حد شرکت در مسابقات کشوری و حتی بین المللی بالا ببرد ولی مسائل مالی مانع از حضور موثر او در میدان ورزشی شود و از این نظر است که ورزشکاران حرفه ای باید مورد حمایت جدی تری قرار گیرند.
بسیاری از زنانی که در ورزش حرفه ای گام نهاده اند به کسب مدال و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی باور دارند اما چون بضاعت مالی ندارند و هیچ حمایتی از آنها نمی شود آمال و آرزوهایشان در نطفه خفه می شود.
اعزام به مسابقات برون مرزی هزینه های زیادی را به ورزشکاران به ویژه بانوان که به لحاظ کسب درآمد وضعیت دشوارتری نسبت به مردان دارند، تحمیل می کند و کمتر کسی توان پرداخت این هزینه ها را دارد.
مربیان نیز از جمله افرادی هستند که در پرورش استعدادهای ورزشی و حرفه ای زحمات زیادی را متحمل می شوند و زمانیکه ورزشکارشان به دلیل مشکلات مالی نتواند در میدان رقابت حضور داشته باشد، زحماتش نقش بر آب می شود.
در این بین انگیزه ورزشکاران و مربیان ورزشی نیز کاهش می یابد و فرصت های ورزشی یکی پس از دیگری سوخته می شود و سرمایه های ورزشی هدر می رود.
دختران کاراته کا اعزامی از استان مرکزی به مسابقات کاراته آسیا و اقیانوسیه (پنجم تا یازدهم آذزماه ) برای حضور در این رقابت ها علاوه بر پرداخت حدود 60 میلیون ریال هزینه سفر حدود 15 میلیون ریال نیز بابت اردوهای آماده سازی از جیب پرداخته کرده بودند اما دست پر برگشتند و برای کشور افتخار آفرینی کردند.
این دختران در این رقابت ها یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز به دست آوردند اما استقبال سردی از آنها شد و در یک آیینی که به هیچ عنوان در شان افتخار آفرینان نبود، یک حلقه گل و به مدال آور طلا کارت هدیه ای با مبلغ دو میلیون ریال، مدال آوران نقره یک میلیون و 500 هزار ریال و مدال آور برنز یک میلیون ریال اهدا شد.
به نظر می رسد اگر سهم ناچیزی از بودجه های کلانی که صرف فوتبال کشور می شود به استعدادهای ورزشی تعلق گیرد، جمهوری اسلامی ایران می تواند در رشته های مختلف ورزشی سرآمد سایر کشورها باشد و مدال های رنگینی که می تواند نصیب کشور شود به راحتی در اختیار کشورهای دیگر قرار نگیرد.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه