پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

شلاق شبکه های اجتماعی بر پیکر خانواده ایرانی/ افزایش حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
شلاق شبکه های اجتماعی بر پیکر خانواده ایرانی/ افزایش حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی
کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی باعث دور شدن اعضای خانواده از همدیگر می شود، گفت: شبکه های اجتماعی به نوعی نقش مادر بودن و همسر بودن زن را مختل می سازند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، جلیله روشن نهاد، کارشناس مسائل اجتماعی، با بیان اینکه  چند سالی که فضای مجازی مهمان خانه های ایرانی شده است، گفت: امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی بخش اجتناب ناپذیر زندگی روزمره شده است.

این کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی اینترنتی پای به عرصه وجود گذاشتند، اظهار کرد: هیچ کس تصور نمی کرد که روزی جنبه اجتماعی اینترنت به صورت کاربرد اصلی آن درآید.

وی در ادامه افزود: این موضوع در بین کاربران اینترنتی چنان مورد استقبال قرار گرفت که به جرآت می توان گفت یکی از تاثیرگذاترین سرویس های ارائه شده در اینترنت و وب که در سال های اخیر تحول شگرفی در نظام اجتماعی کشورهای مختلف جهان به وجود آورده، شبکه های اجتماعی اینترنتی بوده است.

روشن نهاد با بیان اینکه اینترنت و سرویس های ارائه شده در قالب آن، ابزار مفیدی برای کسب و تبادل اطلاعات است،: اظهار کرد: اما می تواند مخرب نیز باشد به بیان دیگر اینترنت ابزار قدرتمندی است که هم می تواند باعث فساد شود و هم ابزار آموزش و تعلیم و رشد علمی، فرهنگی و اجتماعی افراد را فراهم آورد.

این کارشناس مسائل اجتماعی تصریح کرد: این روزها با توجه به استقبال گسترده کاربران اینترنتی از شبکه های اجتماعی مجازی، بررسی مسائل مربوط به این شبکه ها جهت اتخاذ تصمیمات صحیح و برنامه ریزی دقیق توسط مسئولان فرهنگی و اجتماعی ضروری است.

روشن نهاد با اشاره به نقش اینترنت و شبکه های اجتماعی بر زنان گفت:  با نگاهی به تاریخ و نقش مستحکم زنان در پایداری و مدیریت خانواده، یکباره امروز شاهد این هستیم که عدم مدیریت مناسب در استفاده از شبکه های اجتماعی در خانواده از زن شخصیتی می سازد که به راحتی خانواده را متزلزل می سازد.

وی با بیان اینکه حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی باعث دور شدن اعضای خانواده از همدیگر می شود، اظهار کرد: شبکه های اجتماعی به نوعی نقش مادر بودن و همسر بودن زن را مختل می سازند.

این کارشناس مسائل اجتماعی، بیماری های خیانت، طلاق عاطفی، روابط نامشروع و... را از آسیب های مخرب شبکه های اجتماعی برشمرد.

روشن نهاد درخصوص اینکه اکنون که این شبکه ها در زندگی ها ورود کرده است باید از فرصت های آن استفاده شود، گفت: باید تفریحات سالم را جایگزین این شبکه ها کرد تا از تهدیدات آن جلوگیری شود.

وی در ادامه افزود: به وضوح مشهود است که در سطح جامعه توانمندی ها بسیاری وجود دارد که می توان از این توانمندی های موجود به شیوه موثر و درست استفاده کرد.

این کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره اینکه راهکارهای متعددی وجود دارند که می توان زنان اجتماع را در مسیر دیگری هدایت کرد و از توانمندی های آنان بنحو شایسته استفاده کنیم، گفت: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای زنان و درگیر کردن آنان در فعالیت های هنری، فرهنگی و... ، حمایت از مشاغل خانگی، حفظ هویت ارزش های انسانی زنان با مشارکت دادن فعالانه آنان در جامعه مواردی از به کارگیری توانمندی زنان  است.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه