پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

شناسایی 285 گونه گیاهی توسط دانشجوی دامغانی

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
عضو هیئت علمی دانشکده زیست شناسی دامغان خبرداد:
شناسایی 285 گونه گیاهی توسط دانشجوی دامغانی
عضو هیئت علمی دانشکده زیست شناسی دانشگاه دامغان خبر از شناسایی ۲۸۵ گونه گیاهی و ۴۴ گونه با خواص دارویی در منطقه امن و شکار ممنوع سربند دیباج توسط دانشجوی دانشگاه دامغان داد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از تیتریک دامغان ؛ رضا نادری علمداردهی در گفتگو با خبرنگار تیتریک با اشاره به این خبر گفت: حاصل این پژوهش که بیش از ۲سال به طول انجامید شناسایی ۲۸۵گونه گیاهی و ۴۴گونه با خواص دارویی مشخص در منطقه امن و شکار ممنوع سربند دیباج بود که نتیجه آن در قالب یک مقاله ISIو یک مقاله همایش بین المللی ارائه شده است.

عضو هیئت علمی دانشکده زیست شناسی دانشگاه دامغان افزود : خانم عالمه شیخ بردسیری اولین دانشجوی کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی گرایش سیستماتیک-بوم شناختی گیاهی توانست پژوهش و پایان نامه خود را با عنوان مطالعه فلوریستیک منطقه امن سربند (دیباج، استان سمنان) به پایان برساند.

 نادری علمداردهی در ادامه افزود: غنای بالای گیاهی و تنوع گونه های جانوری از قبیل کل و بز، قوچ و میش و خرس قهوه ای در کوه های دیباج و مجن، مطالعات آتی آن را حائز اهمیت می سازد.

گفتنی است راهنمایی این پروژه را دکتر رضا نادری علمداردهی و مشاوره آنرا خانم دکتر امیراحمدی برعهده داشته اند.

وی در خاتمه عنوان کرد : در حال حاضر پنج دانشجوی کارشناسی ارشد در زمینه های مختلف همچون سیستماتیک مولکولی، مطالعات تاکسونومی و فلوریستیک و پژوهش های بوم شناختی در دانشکده زیست شناسی دانشگاه دامغان مشغول به تحصیل هستند.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه