چهارشنبه, 9 فروردين 1396 - الأربعاء 02 رجب 1438 - Wednesday 29th March 2017

شهیدی که پیکر مطهرش بعد از 11 سال به مهدیشهر بازگشت

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
شهیدی که پیکر مطهرش بعد از 11 سال به مهدیشهر بازگشت
وی در سال 62 به شهادت رسید و بعد از 11 سال و در سال 73 پیکر پاکش به وطن بازگشت و بعد از تشییع باشکوهی در مزار شهدای مهدیشهر آرام گرفت.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از نیزوا ، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، کمتر از شهادت نیست این جمله معروف امام خامنه ای را همه بارها و بارها شنیده ایم. این جمله تکلیف همه ما را به خوبی روشن کرده که  باید بیشتر و بیشتر به شهدا بپردازیم تا با یادآوری خاطرات آنان در این جامعه غبار آلود راه را گم نکنیم.

خبرنگار نیزوا، برای زنده نگه داشتن بیشتر نام و یاد شهدا به سراغ خانواده یکی از شهدای شهرستان مهدیشهر رفت و به پای حرف هایی مادر این شهید نشست تا از وی برایمان بیشتر بگوید.

شهید حمید رضا توفیقیان از شهدای مهدیشهری در  8سال دفاع مقدس است که در سال 62 و عملیات والفجر 4 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

او دانش آموز سال آخر متوسطه  بود و به گفته معلمان این شهید دانش آموزی تلاشگر  در عرصه های دینی علمی وفرهنگی بوده است ودر مدرسه نمونه اخلاقی بوده است.

مادر شهید از اعزام های او می گوید شهید در سال سه بار به جبهه راهی می شد وی یازده ما در جبهه ها خدمت کرد وبا دشمنان مبارزه نمود تا این که درآخرین اعزام خود در عملیات والفجر 4 به درجه رفیع شهادت نائل شدند

مادر شهید از دوستی شهید با دیگران می گوید که با همه مردم دوست بود او بیشتر با بچه های مسجدی رفت وامد می کرد وبا آنها رابطه خوب و صمیمی داشت او با همه مردم برخورد خوب وخوشایندی داشت وهیچ وقت نماز جماعت را ترک نمی کرد و از توهین به مراجع ناراحت شده وبا فرد برخورد می کرد مخصوصا علاقه شدیدی با امام خمینی داشتند

مادرشهید توفیقیان از خاطرات دوران کودکی این شهید می گوید:وی در تابستان که مدرسه ها تعطیل بود به کار قالی بافی مشغول می شد ودر کار های خانه ما را یاری می کرد وهمیشه به پدر ومادر خود احترام می گذاشت وبه خواهر وبرادر خود نیز تاکید داشت که احترام به والدین را فراموش نکنند اودر بیابان در ییلاق به دنیا آمد ودر بیابان از دنیا رفت

مادر شهید در ادامه در رابطه با اعزام آخر شهید اظهار کرد که او نه ماه بود که در جبهه ها خدمت می کرد تا این که خبر شهادتش را برای ما اوردند در آخرین اعزامش من به او گفتم که مادر تو به جبهه نرو دیگر، او هم به من جواب داد که باشد نمی روم. گفتم اگر می خواهی بروی برای تو وسایل اماده کنم وساکت را ببندم واو گفت نه من نمی روم فقط می خواهم دوستانم را بدرقه کنم من همیشه هروقت که اعزام نیرو بود چه فرزندم در آن روز اعزام می شد یا نه به بدرقه رزمنده ها می رفتم آن روز آخر پسرم در ماشین خودش را از من مخفی کرده بود وبه جبهه رفته بود که من در اعزام آخر او را ندیدم و با او وداع نکردم ولی وقتی به جبهه رسیده بود نامه ای برای ما فرستاد که مادر وپدرم مرا ببخشید که با پای برهنه وبدون ه خدا حافظی از پیش شما رفتم مرا حلال کنید.

 آخرین دیدار های ما با شهید در حدود سال 60 بوده است وقتی هم که شهید شد 11سال به طول انجامید تا جنازه او را برای ما بیاورند او در سال 62 شهید شده ودر حدود سال 73 به شهر مهدیشهر برگشت.

مادرشهیدتوفیقیان از خبر شهادت فرزندش می گوید: من در زمانی که متوجه شهادت فرزندم شدم خدارا شاکر بودم واصلا گریه نکردم چون که من با خدا معامله کرده بودم وپسرم را در راه خدا به سمت شهادت فرستادم ووقتی از سپاه برای اعلام آمدند فرزندانم بسیار ناراحت بودند ولی من به ان ها گفتم من فرزندم را به سوی خدا فرستادم واز کسی شکایت ندارم

مادر شهید در ادامه از خصوصیات بارز شهید گفت: یکی از خوصوصیات بارز شهید نجابت واحترام به والدین بود هیچگاه به پدر ومادرش توهین نمی کرد با دیگران مهربان بود به حجاب وعفاف تاکید داشت این را در وصیت نامه خود نیز آورده است وهمیشه این را به خواهرش نیز می گفت

مادر شهید افزود که چندین بار خواب پسرم را دیدم که در یکی از خواب ها پسرم می گفت که در کنار قبر من کسی را قرار است دفن کنن که او زنده می باشد بعد از خواب که بیدار شدم اطلاع دادیم فهمیدیم که قرار بود کسی را دفن کنن که او زنده بود وبه زندگی دوباره خود برگشت یا در یک مرحله دیگر در خواب به ما گفته بود در قبر استخوان ما دوتا می باشد واگر فاتحه می خوانید برای دونفر بخوانید چون دونفر در این قبر دفن می باشند.

مادر شهید از وصیت نامه وی گفت: توصیه که در وصیت نامه او نوشته شده است مردم حتما نماز جماعت ونماز جمعه را شرکت کنند مخصوصا به خواهر وبرادرانش توصیه می کرد واز نکات بارز وصیت نامه اش حفظ حجاب برای بانوان بوده است وحتما پشت رهبر کشور خالی نگذارید ونکته دیگر واصلی وصیت نامه اش این بوده که جوانان از کتاب های شهید مطهری بهر گیرند .

مادر شهید در پایان به تمامی جوانان توصیه نمود :توصیه من مادر شهید که فرزندم را در راه خدا داده ام این است که از نماز وروزه غافل نشوند وزنان حجاب خود را حفظ کنند این ها رفتند تا حجاب از سر زنان نیفتد به پدر مادر خود احترام بگذارند هرگز از راه ائمه خارج نشوند قرآن را سر لوحه کار خود قرار دهند وهر گز پشت رهبر را خالی نگذارند وهمیشه اورا همراهی کننند.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه