يكشنبه, 3 ارديبهشت 1396 - الأحد 27 رجب 1438 - Sunday 23rd April 2017

عزم مردم خرمشهر باعث شد تا یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
عزم مردم خرمشهر باعث شد تا یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد
یک فعال حوزه زنان در کشور گفت: عزم مردم و رزمندگان و بویژه حضرت امام این بود که یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نباشد.

مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص حال و هوای مردم در خصوص اشغال خرمشهر گفت: خرمشهر وقتی اشغال شد خیلی برای مردم دردناک بود؛  مخصوصا برای رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس که با چنگ و دندان تلاش کرده بودند که یک وجب از خاک کشور اشغال نشود و می توان گفت که  فرماندهان بعد از آن حتی یک شب خواب راحتی نداشتند تا بتوانند با برنامه ریزی و مطالعات دقیق و بسیار مهندسی شده بتوانند این شهر را باز پس بگیرند.

اصلانی، دلیل اهمیت خرمشهر را ارزش هر وجب از خاک کشور بیان کرد و گفت: فرقی نمی کند که خرمشهر باشد و یا غرب کشور و یا هویزه و یا هرجای دیگر کشور به هرحال عزم مردم و رزمندگان و بویژه حضرت امام این بود که یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نباشد.

وی در ادامه افزود: البته دشمن امید بسته بود که از این طریق به جاده اهواز و خرمشهر دستیابی پیدا کند و از این طریق به مقاصد خود برای فتح اهواز و پیشروی و گرفتن کل کشور دست پیدا کند.

این فعال حوزه زنان اظهار کرد: فتح خرمشهر موقعیتی بسیار استراتزیک برای دشمن بود و این راه کار را برای او راحت تر می کرد تا  به اهدافی که برای تصرف کشور و از بین بردن جمهوری اسلامی بود، بهتر دست پیدا کند.

اصلانی در خصوص نقش صدام و حزب بعثدر جنگ ایران و عراق گفت: کمک اروپا و امریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای حومه خلیج فارس سبب شد تا صدام و حزب بعث برای رسیدن به هدف خود تلاش کنند چرا که خود صدام و حزب بعث کاره ای نبودند و با پول های نفت عربستان حمایت می شد و سلاح ها و حمایت های  امریکا و انگلستان و اسرائیل و... سبب این جسارت های او شد.

وی اهداف حامیان صدام را از بین بردن نظام مقدس جمهوری بیان کرد و افزود: هدف آنها جمهوری اسلامی و نظام مقدس ما بود چرا که هدف نظام ما رهایی مستضعفان از چنگال مستکبران بود و برای آنها سخت بود که کشوری مثل ما این گونه روبروی آنها بایستد.

اصلانی در خصوص آزادی خرمشهر و حال و هوای مردم بعد از جمله ی خرمشهر شهر خون آزاد شد اظهار کرد: مردم که تازه انقلاب کرده بودند و جنگی که به آنها تحمیل شده بود و همچنین گروهک های ضد انقلاب در غرب و خوزستان و شمال و ... با تحریک عوامل بیرونی و بویژه رزیم صهیونیستی و آمریکا قصد داشتند که انقلاب بکنند و انقلاب اسلامی را در نطفه خفه بکنند مردم با اینها مقابله کرده بوند و توانسته بودند که ضد انقلاب را بر سر جای خود بنشانند.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: بلافاصله جنگ شروع شد و مردم قالب هابی نیروهای بسیجی و نظامی مقاومت کردند و این نیروی خوبی به آنها داد و عزم آنها را جزم تر کرد و به لطف خدا و و عزم امام و عزم جوانان که به نظر من امروز می توان از این جوان را الگو سازی کرد و به جوانان امروز گفت که باید همانند جوانان در سال های اولیه جنگ در مقابل جنگ ها ی نرم دشمن ایستادگی کرد خرمشهر را آزاد کردند.

اصلانی در خاتمه خاطرنشان کرد: وقتی خرمشهر آزاد شد ما پول توجیبی های خودمان را شکلات خریدیم و در خیابان ها به مردم می دادیم. در آن روز هیچکس در خانه ها نبود و همه با هرچیزی که بود از همدیگر در خیابان ها پذیرایی می کردند و این جو در تمام کشور برقرار بودو هرکس به نوعی خوشحالی خود را ابراز می کرد. و روی ابعاد مختلف آزاد سازی خرمشهر باید بسیار کار کرد.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه