پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

قاری قرآن کریم؛ در کشور اسلامی ما توجه به قرآن کم است

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
قاری قرآن کریم؛
در کشور اسلامی ما توجه به قرآن کم است
بانوی قاری قرآن کریم گفت: در کشور اسلامی ما لازم است در هر اداره و ارگان و مکانی توجه و سرمایه گذاری به قرآن بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی،سمیه بختیاری قاری قرآن کریم در رشته ترتیل است که در مسابقات اخیر قرائت قرآن کریم مقام اول استان و مقام هفتم کشور را کسب نموده.

در ادامه مشروح مصاحبه خبرنگار شاخه طوبی با این قاری قرآن کریم را بخوانید.

بختیاری گفت:از دوران ابتدایی حفظ قرآن را شروع کردم و چون با گوش دادن به نوار های قرآن آن را حفظ می کردم با چگونگی قرائت آن هم آشنا بودم.سه سال پیش در کلاس های ترتیل ثبت نام کردم و با گذراندن آن دوره قرائت قرآن را به شکلی جدی دنبال کردم.

این قاری قرآن در ادامه افزود:من در خانه بزرگ شدم که همه به قرآن توجه ویژه ای داشتند اعضای خانواده به خصوص پدرم در این امر همیشه مشوق من بودند.

وی در ادامه افزود:خواندن قرآن آرامشی در من ایجاد می کند که بیش از هر چیزی مرا به سمت خود می کشاند و این امر سبب علاقه بسیار من به این رشته شده است و جدای از این تلاش عامل اصلی موفقیت در هر رشته ای است که من همیشه آن را سرلوحه کارم قرار دادم.

بختیاری اظهار کرد:من حس می کنم قر آن برکت و آرامش زیادی به زندگی ام بخشیده از جمله این برکان داشتن فرزندانی قرآن خوان است.

وی در خصوص توجه مسئولان توجه مسئولان به این رشته گفت:توجه مسئولان بسیار کم است و در یک کلام می توان گفت ضعیف است برای مثال خود من طی سال های گذشته از طریق سپاه در مسابقات متعددی شرکت کرده ام و این ارگان ها هیچ توجهی به این مسائل ندارند.

این بانوی قرآنی افزود:هیچ کلاس یا دوره آموزشی در این زمینه برگذار نمی شود و کسانی که به این رشته ها علاقه دارند باید خودشان اقدام بکنند؛در صورتی هم که در مسابقات به موفقیتی دست یابند از جانب مسئولان تشویق خاصی صورت نمی گیرد.

وی در ادامه بیان کرد:اگر هر کس عزمی راسخ داشته باشد و با توکل و تلاش وارد این میدان شود قطعا هم خودش موفق خواهد بودو هم سسب پیشرفت این رشته شده است. با این حال توجه مسئولان تاثیر ویژه ای در ایجاد انگیزه برای فعالان این حوزه دارد.

بختیاری افزود:در بعضی استان ها به فعالان حوزه قرآن توجه ویژه ای می شود و کلاس های مختلفی برای آنها برگزار می شود اما در استان سمنان هیچگاه در این زمینه توجه خاصی نبوده و لازم است در هر اداره و ارگان و مکانی توجه و سرمایه گذاری به قرآن باید بیشتر شود.

 

وی در توصیف حال و هوای مسابقات امسال گفت:آخرین مسابقاتی که در آن شرکت کردم در مشهد برگزار می شد و باید بگویم  همه ما به عشق امام رضا به این سفر رفتیم .

بختیاری در ادامه افزود:در طول مسابقات امسال برخلاف سال های گذشته بسیار آرام بودم و هیچ استرسی نداشتم زیرا به این نتیجه رسیده بودم که دلیل عمده عدم موفقیتم در دوره های قبل این بود که تمام فکر و ذکرم کسب مقام و رتبه بود و نگرانی و اضطراب حاصل از این طرز تفکر باعث می شد که نتوانم در اجرای قرائتم موفق باشم.

این قاری جوان در بیان برنامه هایش برای آینده گفت:برنامه ریزی کرده ام که به زودی حفظ قرآن را شروع بکنم تا در آینده حافظ کل قرآن کریم باشم.

این قاری برگزیده در نهایت اظار کرد:سعی کنید با قرآن بیشتر مانوس شوید و آیه آیه آن را در لحظه لحظه زندگیتان دخیل کنید تا آثار زیبای این کلام آسمانی را در زندگیتان ببینید.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه