پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

لاریجانی: خانم‌ها وضع حمل می‌کنند، آقایان مرخصی می‌روند

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
در جریان بررسی یک ماده برنامه ششم مطرح شد؛
لاریجانی: خانم‌ها وضع حمل می‌کنند، آقایان مرخصی می‌روند
رئیس مجلس با اشاره به یکی از مواد لایحه برنامه ششم توسعه گفت: از عجایب تاریخی است که خانم‌ها وضع حمل می‌کنند، اما آقایان باید مرخصی بروند!

به گزارش شاخه طوبی به نقل از شفاف، در بخش انتهایی جلسه نوبت عصر مجلس شورای اسلامی، هنگام بررسی ماده ۱۱۸ لایحه برنامه ششم توسعه کشور، مباحث سنگین و پرچالشی بین نمایندگان مخالف و موافق و نماینده دولت درباره حذف یا باقی ماندن این ماده مطرح شد.

 
این ماده تکالیفی را برای دولت در راستای حمایت از فرزندآوری تعریف می کند؛ از جمله اینکه دستگاه های اجرایی مکلف می شوند مردان متاهل دارای فرزند را در شرایط مساوی با مردان متاهل فاقد فرزند در اولویت استخدام قرار دهند.
 
همچنین بر اساس بخش دیگری از این ماده و در صورت تصویب نهایی آن، کلیه مردان شاغل در بخش های دولتی و غیردولتی که صاحب فرزند می شوند از دو هفته مرخصی اجباری تشویقی برخوردار می شوند.
 
برخی از نمایندگان پیشنهاد حذف این ماده را مطرح کردند که با موافقت صحن، روبرو نشد؛ همچنین به دلیل وجود برخی ابهامات در بندهای مختلف این ماده کل آن برای رفع ابهام به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.
 
علی لاریجانی هنگام بررسی این ماده با اشاره به بند «ب» آن که به موضوع دو هفته مرخصی اجباری مردان هنگام صاحب فرزندشدن اشاره دارد، با کنایه گفت: این هم از عجایب تاریخی است که خانم ها وضع حمل می‌کنند، آقایان باید مرخصی بروند!
 
این ماده پس از رفع ابهام در کمیسیون تلفیق برنامه ششم، در صحن مجلس تعیین تکلیف خواهد شد.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه