دوشنبه, 11 ارديبهشت 1396 - الاثنين 05 شعبان 1438 - Monday 1st May 2017

مالزی به کمک مسلمانان میانمار شتافت

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
مالزی به کمک مسلمانان میانمار شتافت
ائتلاف سازمان‌های امداد و کمک‌رسانی مالزی اعلام کرد: ناوگان کشتی‌های حامل کمک‌های غذایی و فوری این سازمان‌ها برای مسلمانان روهینگیا ماه آینده به ایالت ناآرام راخین در میانمار ارسال خواهد شد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از به نقل از العالم، ناوگان یادشده هنوز نتوانسته است موافقت میانمار را برای ورود به آب‌های منطقه‌ای این کشور کسب کند.


این امر نگرانی درخصوص رویارویی با نیروهای امنیتی (میانمار) را به دنبال داشته است و می‌تواند باعث افزایش تنش در روابط میانمار با مالزی شود که اکثریت جمعیت آن مسلمان هستند.


مالزی انتقادهای مستقیمی به دولت میانمار درخصوص برخوردش با اقلیت مسلمان روهینگیا و حمله شدید به آنها در ایالت راخین کرده است.


در جریان این برخوردها، شمار قابل توجهی از مسلمانان روهینگیا به قتل رسیده و ۳۰ هزار نفر دیگر آواره شده‌اند.


زولهاینس زینول، دبیرکل مجلس شورای سازمان های اسلامی در مالزی گفت: هنوز موافقت میانمار را به دست نیاورده‌ایم. به سفر دریایی ادامه خواهیم داد زیرا معتقدیم که یک اقدام انسانی مهم به شمار می‌رود.


در همین حال، دفتر ریاست جمهوری میانمار ادعا کرد که درخواستی برای ورود (کشتی‌های کمک به آب‌های میانمار) دریافت نکرده است و ورود کشتی‌ها بدون موافقت قبلی را نخواهد پذیرفت.


زاو هتای، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری میانمار گفت: اگر در تلاش برای مشکل‌آفرینی هستند، هرگز این امر را نخواهیم پذیرفت.


وی افزود: هیچ یک از شهروندان غیرمیانماری نمی‌توانند بدون موافقت ما وارد آبهایمان شوند. اگر اینکار را بکنند؛ با آنها برخورد خواهیم کرد. به آنها حمله نخواهیم کرد اما آنها را نخواهیم پذیرفت.


کشتی‌های کمک، حامل هزار تن برنج و کمک‌های پزشکی و کالاهای ضروری برای مسلمانان روهینگیا است و قرار است روز دهم ماه ژانویه آینده مالزی را ترک کند.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه