پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

مخالف هر نوع تحریم یکجانبه علیه ایران هستیم

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
مخالف هر نوع تحریم یکجانبه علیه ایران هستیم
نماینده روسیه در نشست کمیسیون مشترک اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) در وین تاکید کرد که تحریم‌های یکجانبه در مسئله هسته‌ای ایران با حقوق بین الملل مغایرت دارد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از خبرگزاری «تاس» روسیه، "ولادیمیر وارونکوف" نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمانهای بین المللی واقع در وین، در پایان نشست روز سه شنبه (دیروز) مدیران سیاسی ایران و کشورهای گروه 1+5 ( 5 عضو شورای امنیت سازمان ملل و آلمان) اعلام کرد: «ما در تمام اظهارات خود تاکید کردیم که مسکو بطور اصولی مخالف هرنوع تحریم یکجانبه در قبال ایران است، برای اینکه چنین اقدامی در مغایرت با حقوق بین الملل قرار دارد. ضمن اینکه ما از همتایان خود خواستیم تا به تصمیم متوازنی دست آورند تا روند اجرای برجام به روند موثر و پیوسته خود ادامه دهد.»   

این دیپلمات بلندپایه که نمایندگی روسیه در نشست روز گذشته وین را برعهده داشت، تاکید کرد: «رایزنی صورت گرفته به مناسبت پایان نخستین سال اجرای برجام بود. این نشست کاملا بموقع بوده و امکان آن را فراهم کرد تا بدانیم که در چه نقطه ای قرار داریم و ما دقیقا در نقطه ای قرار داریم که سال گذشته در نظر گرفته شده بود. بنابراین می توان گفت که روند اجرای برجام طبق برنامه پیش بینی شده در حال پیشرفت است.» 

وارونکوف همچنین با تاکید بر اینکه هیچ خطری در مورد افزایش مختصات مربوط به آب سنگین ایران وجود ندارد، افزود: «در این نشست مسئله مازاد آب سنگین ایران نیز به میان آمد و مقامات ایرانی اعلام کردند که خریدارانی برای آب سنگین آنها وجود دارد.»

وی یادآور شد: «فعلا ایران بطور کامل تمامی مختصات تولیدی که در برجام قید شده است را رعایت کرده و تا به امروز هیچ خطری در مورد مازاد آب سنگین وجود دارد و این مسئله بیشتر از نقطه نظر دورنمای اقتصادی آن مورد بررسی قرار گرفت.» 

نماینده روسیه در مورد خریداران بالقوه آب سنگین ایران نیز افزود که اسامی این کشورها فعلا اعلام نشده، ولی روسیه در میان آنها نیست.

وارونکوف همچنین گفت که در نشست فوق، اسنادی در رابطه با مسئله اقدامات کنترلی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران نیز مورد تایید قرار گرفت.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه