پنجشنبه, 7 ارديبهشت 1396 - الخميس 01 شعبان 1438 - Thursday 27th April 2017

مسئولان در مسیر اقدامات کارآفرینان سنگ اندازی نکنند/از مسئولان چیزی نمی خواهم!

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
گفت و گو با بانوی کارآفرین دامغانی:
مسئولان در مسیر اقدامات کارآفرینان سنگ اندازی نکنند/از مسئولان چیزی نمی خواهم!
بانوی کارآفرین دامغانی با بیان اینکه برای 36 زن بی سرپرست و نیازمند در شهر اشتغال ایجاد کرده ام گفت:از مسئولان چیزی نمی خواهم و فقط در مسیر اقدامات کارآفرینان سنگ اندازی نکنند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی: به مناسبت هفته بسیج به مصاحبه و گفت و گو با سیده طیبه تقوی کارآفرین دامغانی پرداختیم.

مدیر عامل شرکت انواع شیرینی های سنتی دامغان به اشاره به اینکه در حال حاضر در شرکت برای 36 نفر اشتغال ایجاد کردیم، کفت: در این شرکت به تهیه ی انواع شیرینی های سنتی دامغان همچون: قطاب، داچه، باقلوا و... و تنقلاتی مثل گندم شاه دانه می پردازیم.

وی در ادامه افزود: بنده هنر شیرینی پزی را از مادر و مادربزرگم آموختم پیش از راه اندازی شرکت همیشه در خانه شیرینی تهیه می کردم قبل از این کار در زمینه آموزش ساخت گل کاغذی و گل چینی فعالیت داشتم.

وی علت انتخاب این شغل و کارآفرینی را اینگونه عنوان کرد: شرکتی که در حال حاضر در آن فعالیت دارم قبل از حضور من در این کار تاسیس شده بود منتها ورشکست شد، آن زمان پیشنهاد مدیریت این شرکت را به من دادند و من با وجود مخالفت های خانواده ام پیشنهاد مدیریت یک شرکت ور شکسته با میلیون ها تومان بدهی را پذیرفتم همیشه به خدا توکل می کردم و از او می خواستم کمکم کنم می گفتم خدایا حالا که سر نوشت مرا در مسیری قرار دادی  که نان شب عده ای به عملکرد من بستگی داشته باشد خودت نیز مرا در این راه یاری کن  در ابتدای کار خودم هم فکر می کردم دو ماه بیشتر دوام نمی آورم اما حالا 12 سال گذشته و شرکت هنوز پابرجاست و در حال پبشرفت است.

 

وی در ادامه افزود: بار ها از فرماندار، شورای شهر و شهرداری درخواست کمک و حمایت کرده ام؛با این که مسئولان دامغان و سمنان به خوبی می دانند که این شرکت ور شکسته بوده و با تلاش ما سرپا شده و در حال حاضر برای 36 زن بی سرپرست و نیازمند در شهر اشتغال ایجاد کرده است اما هیچ حمایتی در کار نیست.

این کار آفرین دامغانی با بیان اینکه مسئولان در مسیرم سنگ اندازی نکنند حمایتشان را نمی خواهم، اظهار کرد: مسئولان بهداشت مدام به شرکت می آیند و از همه چیز ایراد می گیرند سر یک کد بهداشت مدت هاست در گیریم؛ به ما نگفتند که فلان زمان تاریخ انقضای این کد است،اصلا ما نمی دانستیم که کد تاریخ انقضا دارد،حالا این تاریخ گذشته و سه سال است  که به این بهانه اذیتمان می کنند و نمی توانیم محصولاتمان را به راحتی  به فروش برسانیم؛یا به بهانه ها ی مختلف از محل و ساختمان شرکت و از مواد  اولیه  ایراد های بنی اسرائیلی می گیرند.

تقوی همچنین تصریح کرد: شرکت ما به جایی رسیده بود که از کانادا سفارش محصول داشتیم و محصولاتمان را صادر می کردیم اما همین کد بهداشت مانع کار ما شد و نتوانستیم محصولاتمان را صادر کنیم.

وی در ادامه افزود: هفته گذشته از طرف میراث فرهنگی سمنان به مشهد رفتیم استاندار و مدیر کل میراث فرهنگی مشهد وقتی از محصولات ما خوردند بسیار لذت بردند و از کیفیت بالا و طعم خوب آن بسیار تعریف کردند شماره و کارتشان را به من دادند و از من خواستند که از محصولات شرکتم برایشان بفرستم اما به دلیل امکانات و ظرفیت محدود در تولید مان نتوانستم پیشنهادشان را بپذیرم.

این بانوی کارآفرین با بیان اینکه اگر از ما حمایت شود شرکت می تواند توسعه یابد، گفت: بازار فروش خیلی گسترده است ما از تهران و ارومیه و دیگر شهر ها هم مشتری داریم  اما ظرفیت تولیدمان محدود است این روز ها حس می کنم خیلی خسته شده ام و گاهی به رها کردن این کار فکر می کنم اما نمی خواهم تلاش و زحمت چند ساله مان نابود شود.

وی با اشاره به اینکه  دیگر به حمایت ها هیچ امیدی ندارم به استاندار مشهد هم گفتم ما در حد توانمان برای شما تولید می کنیم از آنجایی که توانایی بسته بندی این حجم از محصول را هم نداریم تولیداتمان را توی جانانی می گذاریم خودتان بیایید ببرید، ادامه داد: بسیار پیش آمده که از شهر های دیگری چون بهشهر و مشهد و سمنان به من پیشنهاد کار شده و گفتند هر چه بخواهی در  اختیارت قرار می دهیم اما من نمی خواهم از شهرم بروم دوست دارم برای مردم شهر خودم ایجاد اشتغال کنم.

وی بیان کرد: متاسفانه مسئولان دامغان حمایت نمی کنند که هیچ جلوی پیشرفت ما و شهرمان را هم می گیرند واقعا جای تاسف دارد در شهر خودم اینگونه به ما بی توجهی می شود آن وقت استاندار مشهد می آید و به ما می گوید: من مواد اولیه و هر چه بخواهید در اختیارتان قرار می دهم شما محصولتان را با برند خودتان به ما تحویل دهید عملا مسئولان شهر های دیگر دارند از ما حمایت می کنند.

این بانوی، تمام پیشرفت شرکتش را  معجزه می داند و دلیلش هم توکل همیشگی به خدا عنوان کرد و گفت: حدودا سه سال است که در شرکت برای مدافعین حرم کلوچه و تنقلات دیگر تهیه می کنیم و تحویل سپاه می دهیم تا برای مدافعین بفرستند وقتی این کار را شروع کردیم در ابتدا چیز خیلی زیادی برای فرستادن نداشتیم اما هرچه می گذشت هر چه نیاز داشتیم خودش می رسید مثلا کسی می آمد جنس بخرد می گفت من دویست هزار تومان کمک می کنم می رفت و می آمد  یکباره دو میلیون کمک می کرد، کم کم کمک های مردمی بیشتر شد خود سپاه هم کمک هایی به ما می کرد تا این جریان به راه افتاد. و من این کار را کمترین وظیفه ی خودم می دانم به امید این که هر چه سریع تر این جنگ خاتمه یابد و جوانان ما برگردند.

تقوی، رمز موفقیتش را توکل همیشگی به خدا برشمرد و افزود: کسی که با خدا معامله کند پیروز است؛من در تمام مراحل زندگی ام همیشه با خدا معامله کرده ام و همیشه هم سربلند بودم علاوه بر این همیشه سعی می کنم در شرکت حضور داشته باشم حتی وقتی دامغان نیستم مدام تماس میگیرم تا از اوضاع و احوال شرکت با خبر باشم.

وی در ادامه افزود: به تمام کسانی هم که قصد دارند کسب کاری راه بیندازند توصیه می کنم اول از همه به خدا توکل کنند و با او معامله کنند بعد از آن بیش از هر چیزی در کسب و کارشان به حرام و حلال درآمدشان توجه بکنند که خود این باعث می شود کیفیت محصولشان بالا برود اگر کمی هم قناعت چاشنی کارشان بکنند با مهارتی که در زمینه کارشان دارند حتما موفق خواهند بود.خودم هم تا جایی که بتوانم از همچین کسانی حمایت می کنم مدتی پیش یکی از بسیجیان دامغان درمورد راه اندازی یک تولیدی لباس اسلامی از من نظر خواست من هم راهنمایی و حمایتش کردم و سرمایه اولیه لازم را در اختیارش قرار دادم.

این کارآفرین نمونه به عنوان حرف آخر گفت: برای آینده همیشه برنامه های زیادی داشتم و دارم اما این روز ها دیگر دلسرد شده ام. همین الان هم شرکت ظرفیت و توانایی گسترش دارد اما حمایت نمی شود با این حال آرزو می کنم همه ی کار آفرینان در برابر سختی ها مقاوم باشند و روز به روز  پیشرفت کنند.

در ادامه برخی از محصولات این شرکت تولیدی را ملاحظه کنید.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه