پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

مشاغل خانگی تسهیلات 15 میلیون تومانی می‌گیرند

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سرخه:
مشاغل خانگی تسهیلات 15 میلیون تومانی می‌گیرند
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سرخه از اعطای تسهیلات مشاغل خانگی به مبلغ 15 میلیون تومان به مددجویان زیر پوشش این نهاد خبر داد.

به گزارش شاخه طوبی؛اسدالله عبداللهی در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه در خصوص طرح اعطای تسهیلات مشاغل خانگی یا خوداشتغالی اظهار داشت: به فرموده امام خمینی (ره) کار امداد کمک به زندگی شرافتمندانه افراد بوده و زندگی شرافتمندانه در گرو داشتن درآمد است.

وی با تاکید بر اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد بر پایه نوآوری و کارآفرینی جزء اولویت هاست، افزود: توانمندسازی با محویت اشتغال به عنوان اصلی ترین راه مبارزه با فقر منجر به شکل گیری و توسعه روش ها و فرآیندهای بعضاً منحصر به فرد شده است که برخاسته از دستورات دینی و مبانی اعتقادی نهادهای حمایتی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سرخه با اشاره به اینکه مشاغل خانگی فرصتی برای رفع معضل بیکاری است، بیان داشت: خوداشتغالی و مشاغل خانگی علاوه بر تأثیرگذاری در رشد و توسعه اقتصادی مایه توسعه اجتماعی نیز می شود و حلال بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

عبداللهی خاطرنشان کرد: به لحاظ قانونی به استناد اصول 28 و 43 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به سند چشم انداز بیست ساله، قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در سال 1389 تصویب شده است.

وی با بیان اینکه برنامه توانمندسازی افراد و جوامع ، در قلمرو فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) است، گفت: توانمندسازی افراد بی بضاعت سبب ایجاد قابلیت در افراد و گروه های محروم برای مشارکت های فعال و آگاهانه در تأمین رفاه فردی و اجتماعی می شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سرخه با تأکید بر ساماندهی اشتغال‌های خرد روستایی و شهرهای کوچک» بیان داشت: سقف تسهیلات مشاغل خانگی 15 میلیون تومان به صورت وام قرض الحسنه است.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه