دوشنبه, 4 ارديبهشت 1396 - الاثنين 28 رجب 1438 - Monday 24th April 2017

همایش تاج بندگی در گرمسار برگزار شد

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
همایش تاج بندگی در گرمسار برگزار شد
همایش تاج بندگی با موضوع تجلیل از اسوه های حجاب و عفاف در دانشگاه های آزاد و دولتی شهرستان گرمسار به همت بسیج دانشجویی در تالار آفتاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار برگزار شد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از گرمسارآنلاین همایش تاج بندگی با هدف تبیین فرهنگ مقدس حجاب و عفاف و تاثیرگذاری این مقوله در جامعه و تحکیم بنیان خانواده در جامعه هدف جوانان با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه های مختلف گرمسار به مدت یک روز برگزار شد .

در این همایش دانشجویان با مقوله های جایگاه حجاب و عفاف در دین اسلام و جامعه اسلامی، ضرورت حفظ حجاب در جوامع، تاثیرپذیری این فرهنگ مقدس اسلامی در خانواده و ایجاد حجاب های رفتاری و باطنی آشنا شدند .

 در این همایش طاهره میر ساردو؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار  حجاب را  یک الگوی مهم رفتاری و تنها مخصوص بانوان ندانست و گفت: حجاب جامعه را از  انحراف و ناهنجاری ها نجات می دهد و می تواند  توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع را به همراه داشته باشد .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار در ادامه گفت: حجاب  تنها به ظاهر افراد  مربوط نمی شود و حجاب رفتاری و باطنی  مهم تر است و شخصیت هر فرد را شکل می دهد.
حجت الا اسلام سید محمد میر علی اکبری؛ استاد حوزه و دانشگاه به جایگاه بی بدیل حجاب و عفاف در دین اسلام اشاره کردو افزود: حجاب محدودیت نیست بلکه به نوعی معرفی کننده یک بانو فعال اسلامی است که الگوی رفتاری آن حضرت فاطمه(س) می باشد .
حجت الا اسلام میر علی اکبری در ادامه حجاب را افتخار بانوی اسلامی برشمرد و گفت: حجاب جامعه را پاک و مطهر می کند و بانوان اسلامی بدانند با حجاب خود می توانند در تمام عرصه ها فعالیت نمایند و جایگاه رفیع خود را به جامعه نشان دهند .
استاد حوزه و دانشگاه در ادامه اظهارداشت:حجاب محدودیت نیست و با یک نگاه کلی به تاریخ می توان دریافت کرد از تمدن ایران از مادها تا پارس ها زنان در کنار مردان با حجاب کامل مشغول به فعالیت بودند پس حجاب محدودیتی برای  تلاش و کوشش نیست بلکه یک صدف زیبای رفتاری است که تاریخ اسلامی نیز تاکید کرده است .
در پایان این همایش از بیش  30 نفر از دانشجویان برتر اسوه حجاب و عفاف با هدایایی تجلیل و قدردانی شد

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه