شنبه, 9 ارديبهشت 1396 - السبت 03 شعبان 1438 - Saturday 29th April 2017

هنوز آش همان آش وکاسه همان کاسه! / کنسرت واجب تر از نان شب!

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
گزارشی از شوهای خیابانی این روزها؛
هنوز آش همان آش وکاسه همان کاسه! / کنسرت واجب تر از نان شب!
با اینکه از اوایل تابستان از سوی نهاد های مختلف، دادستان های سراسر کشورو عموم شهروندان چندین بار درباره ی وضعیت وخیم حجاب وپوشش تذکراتی داده شده وگله کرده اند اما همچنان آش همان آش است و کاسه همان کاسه !

به گزارش خبر نگار شاخه طوبی، با اینکه از اوایل تابستان از سوی نهاد های مختلف، دادستان های سراسر کشورو عموم شهروندان چندین بار درباره ی وضعیت وخیم حجاب وپوشش تذکراتی داده شده  وگله کرده اند اما همچنان آش همان آش  و کاسه همان کاسه !

آش وکاسه هایی که شاید این روزها داغ تر از وقت های دیگر است هرروز یک مدل ویک طرح ازاین وضعیت،خراشی است بر دل های اهالی نگران عرصه فرهنگ کشور!

تیپ های عجیب وجدیدی که دیده می شود وطبق روال همیشگی  بازیگران محترم که پرچم داران عرصه ی فرهنگ این مملکت اند بیشتر از مردم عادی به آن دامن می زنند.عکس هایی که هرروز ازاین جولان هایشان در فضاهای مجازی منتشر می شود واین روز ها مردم به جای اینکه هنر نمایی های این عزیزان را در قاب تلوزیون به تماشا بنشینند انان را جای دیگری می بینندواین دوستان ترجیح داده اند که در خیابان ها ومجالس مختلف مانند جشنواره ها ومراسم ترحیم وامثالهم ،به ایفای نقش بپردازند.نقش هایی که صدالبته کارگردانش مشخص است ..کارگردانی که در حالت عادی باید در کشور اسلامی ممنوع الکار باشند...کارگردانی به نام یهود،که بیشتر از پیش حجاب را مورد هجمه قرار داده است.

یهودی که تا ذهن یاری می کند کارش همین بوده ومتاسفانه ما همچنان درسی ازاین مشق تکراری نگرفته ایم!

تا درباره ی این موضوع سخن جدی به میان میاید به سرعت نور آن را وارد حاشیه می کنند تاذهن ها از آن دور شود .نمونه نزدیک آن جشنواره حافظ !که به خاطر یک متن جنجالی در یک نشریه ، اصل موضوع را فدای فرع کردند .

اما اصل موضوع ومعضل اصلی همچنان باقی است !

در چند وقت اخیر نشان داده شده که مطالبه عمومی قطعا بر آن است که بدون شوخی وحاشیه سازی وجنجال سازی ،به این موضوع جدی رسیدگی شود شوهای خیابانی که این روزها به راه افتاده است ،مسئولی کشور اسلامی چه برنامه ای برای آن دارند؟

اوضاع وخیم فعالان این عرصه به جایی می رسد که اگر فردی از فعالان حوزه ی هنرودیگر حوزه ها پایبندی خود را به اصول نشان دهد ترد شده وکارش بد جلوه می کند.هنوز صحبت های سمیه حیدری در گوش هایمان زنگ می زند!از فشار های فدراسیون اسلامی (!)به او بعد از حضورش با چادر روی سکو ی قهرمانی...یا کامنت های زیر عکس بانوی شجاع ایرانی ، سکینه خدابنده لو ...

مسئولین محترم ودوستان شفیق در وزارت فرهنگ(!!!!!!!!!!!!!!)وارشاد(!!!!!!!!!!!!!!!!!)اسلامی دراین اوضاع نابه سامان کجا به سر می برند؟سکوت در برابر این هجمه ها که سرمنشا مشخصی دارد وهدفشان بی تفاوت کردن جامعه به بد حجابی وعادی نشان دادن آن است،آیا هنوز وقتش نرسیده که از تعطیلات بیرون آمده وآستسن ها را بالا زده وبرای این وضع فکری کنید وکاری انجام دهید؟البته اگر از موضوع بسیار خطیرومهم وبسیار حساس برگزاری کنسرت ها ودغدغه هایش فارغ شدید!!!!

در استان ما نیز با وجود تاکید وپیگیری های دادستان ،اما دیگر مسئولین انگار زیاد این موضوع برایشان دغدغه نیست .این وضع به جایی رسیده که به قول اقای عبدوس حتی امامزاده های ما شده نمایشگاهی برای ترویج ابتذال! در رابطه با جلوگیری از تولید این لباس ها وکنترل ورود آن چه برنامه هایی اتخاذ شده است؟فراموش نکنیم که ما روزی به عنوان شهر اخلاق شناخته شدیم ولی امروز برای حفظ آن عنوان چه تدابیری اندیشه شده است؟امروز خبری منتشر شد مبنی بر جرم بودن پوشیدن لباس های نامتعارف در سطح شهر مان.باید دید که این طرح چقدر می تواند این وخامت را کاهش دهد..یا اصلا از نظر مسئولین اجرا کننده ی این طرح نامتعارف  را چگونه معنی می کنند؟

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه