پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

وضعیت امیدوار کننده توجه به آثار هنری در سمنان

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
شاخه طوبی گزارش می دهد؛
وضعیت امیدوار کننده توجه به آثار هنری در سمنان
گفت و گو با بانوان هنرمند سمنانی
بانوی هنرمند سمنانی گفت:در حال حاضر استقبال از آثار هنری در سمنان وضعیت مطلوبی ندارد; ولی نسبت به قبل پیشرفت شایان توجهی داشته و اوضاع روز به روز بهتر می شود،و در یک کلام می توان گفت به آینده هنر در این شهر امید واریم.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی،روز گذشته نمایشگاهی با عنوان خاتون به همت  دو تن از بانوان هنرمند شهرستان سمنان شروع به فعالیت کرد. و به همین بهانه شاخه طوبی به مصاحبه و گفت و گو با ابشان پرداخت. این هنرمندان خود را این گونه معرفی کردند:

 

نسرین غلامی فرد هستم در زمینه نقاشی روی شیشه و پتینه فعالیت می کنم.

فاطمه معمار هستم در زمینه نقاشی روی بوم با رنگ روغن و پاستل و معرق کاشی فعالیت دارم.

ایشان در ادامه افزودند از زمان آشنایی اکثر فعالیت هایشان را با هم انجام می دهند و در آموزشگاه هایشان نیز فعالیت آموزشی دارند.

فاطمه معمار در معرفی نمایشگاه خاتون گفت:این نمایشگاه با عنوان گروه هنری خاتون شروع به فعالیت کرد. آثار نمایشگاه در زمینه های نقاشی رنگ روغن بر روی بوم،نقاشی با پاستل، معرق بر روی کاشی، ویترای بر روی بوم، شیشه، سفال،چوب و کاشی ارائه شده و در معرض دید و فروش برای عموم قرار گرفته است.

فاطمه معماردر ادامه افزود: مزیت نمایشگاه ما نسبت به دیگر نمایشگاه هایی که در استان برگزار شده است علاوه بر ارائه  ترکیبی از آثارهنری تجسمی،این است که در فضایی سنتی  و آرامش بخش برگزار می  شود و این فضا برای مخاطب گیرایی خاصی دارد.

تسرین غلامی فرد درباره علت نامگذاری نمایشگاه اینچنین گفت:اولین کار هنری که ما انجام دادیم تابلو زنی قاجاری به نام خاتون بود؛ از نظر خودمان این کار برای ما بسیار خوش یمن بوده و خودمان نیز به این اثر علاقه مند بودبم این شد که نام نمایشگاهمان را نیز خاتون گذاشتیم.

فاطمه معمار در چگونگی روی آوردن و فعالیتش در زمینه هنرگفت:پیش از روی آوردن به هنر همیشه به این حرفه علاقه داشتم و از سال 87 فراگیری آموزش نقاشی با رنگ روغن و پاستل را در کلاس های استاد طاهریان شروع کردم و پس از مادرم این استاد بزرگوار همیشه در این زمینه مشوق من بوده اند.

نسرین غلامی فرد عوامل موفقیتش در هنر را اینگونه بیان کرد:شرط اول موفقیت در هر امری علاقه است و پس از آن پشتکار تلاش یک فرد است که زمینه موفقیت او را ایجاد می کند؛ همراهی و تشویق اطرافیان نیز در این امر بسیار موثر است که این مشوق برای من همسرم بوده.

نسرین غلامی فرد درباره وضعیت سمنان در توجه به آثار هنری و استقبال از این دست نمایشگاه ها گفت:در حال حاضر استقبال از آثار هنری در سمنان وضعیت مطلوبی ندارد  ولی نسبت به قبل پیشرفت شایان توجهی داشته و اوضاع روز به روز بهتر می شود،و در یک کلام می توان گفت به آینده هنر در این شهر امید واریم.

فاطمه معمار در توضیح چگونگی حمایت مسئولان از نمایشگاه آنها گفت: اکثر مسئولان شهرستان استقبال خیلی خوبی از طرح ما داشتند و ما را حمایت کردند از جمله این حامیان می توان به سازمان میراث فرهنگی،اداره فرهنگ و ارشاد و شهرداری شهرستان سمنان اشاره کرد.

نسرین غلامی فرد در توضیح برنامه هایشان برای آینده اینچنین گفت:برای آینده برنامه های زیادی داریم با توجه به پیشنهادات  خوبی که تا به حال به ما شده برای برگزاری نمایشگاه هایی خیلی بهتر و بزرگتر تحت عنوان خاتون در سطح استان خود را آماده می کنیم. در آثار آینده مان سعی می کنیم بیش از پیش  فرهنگ استان جلوه گر باشد.

 

فاطمه معمار به عنوان حرف آخر گفت: امیدواریم که همیشه مردم شهرمان حامی همراه ما باشند و از نمایشگاه های آینده ما نیز مانند نمایشگاه فعلی استقبال خوبی داشته باشند و فرهنگ هنر استانمان روز به  روز پیشرفت کند.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه