پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

پرچمداری زهرا نعمتی درمیان ۵۰ لحظه برتر سال

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
پرچمداری زهرا نعمتی درمیان ۵۰ لحظه برتر سال
کمیته بین‌المللی پارالمپیک پرچمدار بانوی معلول کشورمان در المپیک ۲۰۱۶ ریو را یکی از ۵۰ لحظه برتر سال جاری میلادی عنوان کرد.

 

به گزارش شاخه طوبی به نقل از تسنیم، یازدهمین لحظه برتر ورزش معلولان در سال 2016 اختصاص به پرچمداری زهرا نعمتی در بازی‌های المپیک 2016 ریو دارد.

به گفته سایت IPC، پرچمداری بانوی معلول کشورمان در المپیک 2016 ریو، یکی از صحنه‌‌های نمادین جنبش پارالمپیک در سال 2016 است که به نمایندگی از ایران، پرچمدار کشورمان را در جلوی کاروان در اختیار داشت.

این صحنه چشم‌های بسیاری را باز کرد و باعث شد آگاهی و توجهی بیشتری به ورزشکاران معلول شود و الهام‌بخشی نه تنها به زنان مسلمان، بلکه به مردم کشورش که دچار معلولیت هستند، تداوم پیدا کند.

نعمتی اولین ورزشکار معلول است که پرچم کشورش را در تاریخ بازی‌های المپیک حمل می‌کند و همچنین پس از لیدا فریمان، دومین بانوی ایرانی حمل کننده پرچم این کشور در المپیک محسوب می‌شود.

نعمتی در این باره گفت: اینکه من تنها پارالمپیکی بودم که توانستم در بازی های المپیک به عنوان پرچمدار حضور داشته باشم، یک افتخار برایم است. این مسئله باعث تغییر افکار بسیاری از مردم در جهان شد که با وجود چالش‌هایی که  ما معلولان داریم، می‌توانیم همه چیز را ممکن کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم انتظار نداشتند شاهد دیدن یک زن ویلچرنشین به عنوان حامل پرچم ایران در افتتاحیه المپیک باشند، ادامه داد: آن لحظه یک سورپرایز برای دنیا بود. من همیشه از سورپرایز کردن مردم لذت می‌برم. نمایندگی کشور به عنوان یک پارالمپیکی یک پیام مهم را به جهان فرستاد. آن پیام مهم این بود که یک ورزشکار پارالمپیکی می‌تواند سهمیه حضور در المپیک و رقابت با ورزشکاران سالم و نخبه را کسب کند و همچنین به عنوان حامل پرچم کشورش نیز حضور داشته باشد. من خیلی خوشحالم که این پیام با حضور من در بازی های المپیک به دنیا فرستاده شد.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه