پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

۵۰ درصد داروهای دامی کشور در سمنان تولید می‌شود

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان:
۵۰ درصد داروهای دامی کشور در سمنان تولید می‌شود
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از افزایش تولید داروهای دامی طی ۹ ماه امسال در استان خبر داد و گفت: ۵۰ درصد داروهای دامی کشور در سمنان تولید می‌شود.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان سمنان، محمد سعیدی بابیان اینکه استان سمنان در تولید داروی دامی در کشور حرفی برای گفتن دارد، اظهار داشت: ۵۰ درصد نیاز داروهای دامی، سموم و مکمل‌ها کشور در سمنان تولید می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت کارخانه‌های متعدد در زمینهٔ تولید داروهای دامی در استان سمنان افزود: هشت کارخانه تولیدی در استان مشغول تولید دارو، مکمل و سموم دامپزشکی هستند که از ابتدای سال جاری تاکنون یک‌میلیون و ۴۸۶ هزار و ۹۴۶ لیتر داروهای محلول و چهار میلیون و ۸۹۹ هزار و ۱۵۱ کیلوگرم داروی پودری در استان تولید شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از تولید داروهای تزریقی دامی نیز در استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال سه میلیون و ۹۰۹ هزار و ۷۳۲ لیتر داروی تزریقی در کارخانه‌های تولید داروهای دامی استان تهیه‌شده است.

سعیدی با اشاره به تولید قرص و سایر داروهای دامی در کارخانه‌های استان سمنان افزود: پنج میلیون و ۶۵۸ هزار و ۲۵۰ عدد قرص، ۱۳۷ هزار و ۸۰ سرنگ پماد پستانی و ۱۹ هزار و ۸۹۲ تن دی کلسیم فسفات از دیگر تولیدات دارویی دامی در استان است.

وی در ۹ ماهه سال جاری ۲۰ فقره پروانه ساخت داروی جدید برای شرکت‌های تولیدی استان سمنان توسط دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی صادر شده و ۳۰ فقره پروانه ساخت نیز در این مدت تمدید شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان همچنین اضافه کرد: همچنین ۳۴ مورد بازدید تصادفی و بازرسی از شرکت‌های تولیدی جهت ارتقاء اصول جی ام پی و نظارت کیفی برامر تولید دارو در ۹ ماهه سال جاری انجام‌شده است.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه