پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

18 ورزشکار زن معلول در لیست برترین ورزشکاران سایت کمیته جهانی پارالمپیک/ زهرا نعمتی چگونه انتخاب شد؟

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
18 ورزشکار زن معلول در لیست برترین ورزشکاران سایت کمیته جهانی پارالمپیک/ زهرا نعمتی چگونه انتخاب شد؟
اواخر هفته گذشته، سایت کمیته جهانی پارالمپیک افتخار تازه بانوی ورزشکار معلول ایرانی، زهرا نعمتی، در کسب بالاترین رأی مخاطبین سایت این کمیته به‌عنوان ورزشکار برتر ماه را اعلام کرد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از مهرخانه، عنوان ورزشکار برتر معلول از سوی مخاطبین این سایت واقعه ماهانه‌ای است که قدیمی‌ترین آمار آن مربوط به سال ۲۰۱۰ است. این انتخاب از طریق رأی‌گیری آن‌آنلاین و از آگوست ۲۰۱۴ در سه رده مردان، زنان، و نوجوانان صورت می‌گیرد.

از تاریخ مذکور تاکنون، ۱۸ ورزشکار زن معلول موفق به دریافت عنوان برترین ورزشکار معلول ماهانه رشته‌های مختلف این سایت شده‌اند. ناتاشا هیلتروپ از آلمان منتخب این عنوان در رشته تیراندازی با اسلحه در اکتبر ۲۰۱۳ بود.

زهرا نعمتی این برتری را با اختلاف باورنکردنی از نفر دوم (۷٪)، و با کسب ۸۴٪ آراء رأی‌دهندگان کسب کرد که این میزان دو برابر آراء کسب‌شده ورزشکاران منختب زن در ماه‌های پیشین بوده است.

زهرا نعمتی تیرانداز با کمان و اولین آورنده زن مدال طلای ورزش‌های المپیک و پارالمپیک ایرانی است. نعمتی در ۲۰۱۳ جایزه ورزشگار برتر پارالمپیک ۲۰۱۲ از سوی بنیاد بین‌المللی اسپورت آکورد لندن را در مراسم کمیته بین‌المللی پارالیمپیک در سن‌پترزبورگ روسیه دریافت کرد.

او پس از کسب اولین طلای زنان ایران در مسابقات پارالیمپک ۲۰۱۲ لندن که ضمن آن رکورد پیشین این رقابت‌ها را نیز شکست، در قسمت تیمی این رقابت‌ها در همین سال به‌همراه راضیه شیرمحمدی و زهرا جوانمرد موفق به کسب مقام سومی و مدال برنز شد.

نعمتی با کسب رتبه برتر رقابت‌های آسیایی ۲۰۱۵ بانکوک، سهمیه ایران برای حضور در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را نیز قطعی کرد.

سایت کمیته جهانی پارالمپیک در سال ۲۰۱۳، از این بانوی محجب ایرانی به‌عنوان الگویی برای زنان یاد کرد.

زهرا نعمتی، دارنده کمربند سیاه تکواندو و عضو تیم ملی، در سال ۱۳۸۳ در اثر سانحه رانندگی ویلچرنشین شد، اما با پشتکار خود، خیلی زود به صحنه رقابت و قهرمانی جهانی در عرصه تیراندازی با کمان صعود کرد.

او همسر رهام شهابی‌پور؛ عضو تیم ملی تیراندازی با کمان مردان است و عامل موفقیت خود را اعتمادبه‌نفس بالای خود می‌داند.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه