دوشنبه, 27 دي 1395 - الاثنين 18 ربيع الثاني 1438 - Monday 16th January 2017

گفت‌و‌گوی خواندنی تسنیم با نخستین راننده اتوبوس در غرب کشور؛
نخستین راننده اتوبوس غرب کشور که اهل یکی از روستاهای شهرستان نهاوند است با حفظ حجاب توانسته در این حرفه فعالیت کند و عنوان راننده نمونه برون شهری در استان همدان را کسب کند.
گزارشی از مشکلات اشتغال بانوان؛
نصف روز را در محل کار به یک شکل تحت فشار و استرس قرار دارند و وقتی به خانه بر می گردند به شکلی دیگر؛ به جای استراحت مدام باید مراقب باشند برای بچه مشکلی پیش نیاید،غذا دیر نشود ، لباس ها نشسته و چروک نمانند اینها حکایتی از مادران شاغل است.
بازیگر سریال همسایه‌ها در گفت و‌گو با طنین یاس:
بازیگر سریال همسایه‌ها گفت: ارزش انسان‌ها به ماشین و طلا و جواهرات نیست ارزش هر کسی به میزان رفتار پسندیده و احترامی که به دیگران می‌گذارد سنجیده می‌شود. متاسفانه تحصیلات و انسانیت دیگر برای خیلی‌ها ملاک نیست و سوال من این است اگر خانمی یک کیلو طلا به خودش آویزان کرده آیا به من و شما چیزی قرار است برسد؟ که اینگونه به مال دیگران چشم دوخته ایم.
پرستو گلستانی؛
گلستانی درباره موضوعاتی مثل جراحی عمل زیبایی، استفاده بی‌رویه از شبکه‌های اجتماعی و کم‌توجهی به فرهنگ و هنر و ادبیات صحبت می‌کند و می‌گوید چاره رفع این مشکلات، فرهنگ‌سازی است.
قاری قرآن کریم؛
بانوی قاری قرآن کریم گفت: در کشور اسلامی ما لازم است در هر اداره و ارگان و مکانی توجه و سرمایه گذاری به قرآن بیشتر شود.
ویدا جوان بازیگر سریال «ماه و پلنگ» درباره این سریال و دلیل پذیرفتن نقش کتایون گفت.
گفت و گوی شاخه طوبی با نگین عدالت نیا تکواندو کار نوجوان سمنانی؛
تکواندو کار نوجوان سمنانی گفت: در حال حاضر ما در شهرستان سمنان بهترین مربی ها و بهترین تکواندو کاران را داریم که در صورت توجه و حمایت مسئولان قهرمانان زیادی خواهیم داشت.
یک مدرس حوزه و دانشگاه مطرح کرد:
سالک گفت: کسی که ایمان دارد و می تواند با یک لیوان آب وضو بگیرد چرا باید طوری وضو بگیرد که به اندازه چند لیتر آب هدر رود؟ در روایتی آمده که خداوند فرشته ای را مامور کرده تا اسراف های وضو را بنویسد.
در کردستان غالب جمعیت استان مسلمان سنی هستند با این حال شیعیان در آنجا مسجد دارند اما بسیار عجیب است که در سمنان علی رغم تلاش ها و تقاضا های فراوان ما اهل سنت شهرداری هیچ گاه اقدام به ساخت مسجدی برای ما نکرد.
شاخه طوبی گزارش می دهد؛
،گروهی از دانشجویان دانشگاه سمنان به شکلی خودجوش با حمایت خانه فرهنگ دانشگاه سمنان اقدام به تشکیل کانون خیریه ای تحت عنوان کانون خیریه مهر دانشگاه سمنان نمودند.
شاخه طوبی گزارش می دهد؛
بانوی هنرمند سمنانی گفت:در حال حاضر استقبال از آثار هنری در سمنان وضعیت مطلوبی ندارد; ولی نسبت به قبل پیشرفت شایان توجهی داشته و اوضاع روز به روز بهتر می شود،و در یک کلام می توان گفت به آینده هنر در این شهر امید واریم.
کسانی که فکر می کنند فرزندان ما برای پول رفتند کوته فکرند. تاریخ تکرار شده است. در زمان حضرت علی(ع) می گفتند ایشان به خاطر مقام کار می‌کنند حالا هم همان تفکر در مورد مدافعان حرم این حرف ها را می زند. وقتی نسل حامیان پیامبران می آیند جلو نسل یزیدی ها هم می آیند جلو.
شاخه طوبی گزارش می دهد؛
دانشجویان دختر داشگاه سمنان از مشکلات متعدد خود در دانشگاه از جمله امکانات آموزشی فرسوده دانشگاه،آب آشامیدنی بی کیفت،کیفیت پایین غذای سلف دانشگاه و... برای ما گفتند.
فهیمه گلپایگانی یکی از فعالان در عرصه قرآن است که اخیرا در رشته ترتیل موفق به کسب مقام اول در مسابقات کشوری ترتیل سازمان اوقاف و امور خیریه شده است.
گفتگو با تنها بانوی راننده تاکسی درون شهری در بیرجند:
تنها بانوی راننده تاکسی درون شهری در بیرجند گفت: دیدگاه های متفاوتی نسبت به کار زنان در جامعه وجود دارد اما گاهی اوقات مشکلات زندگی پای زنان را به کار کردن در اجتماع باز می کند اما در هر صورت بانوان نباید مسائل شرعی و دینی را به خاطر مسائل اقتصادی زیر پا بگذارند.
خاطرات زندگی شهید علی چیت سازیان که در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت رسید توسط همسر او در کتابی به رشته تحریر درآمده است.