دوشنبه, 4 ارديبهشت 1396 - الاثنين 28 رجب 1438 - Monday 24th April 2017

آوای قرآن کریم، موسیقی لالایی منصوره در دوران کودکی بود

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
آوای قرآن کریم، موسیقی لالایی منصوره در دوران کودکی بود
منصوره آقا حسنی ،از حافظان برتر سمنانی که در 14 سالگی موفق به حفظ قرآن شد. در دوران بچگی وقتی مادرش می خواست او را بخواباند با آوای لالایی خوابش نمی برد و گریه می کرد وقتی که سوره کوچکی از قرآن را با صوت زیبا برایش می خواند در همان لحظه خوابش می برد.

خانم منصوره آقا حسنی از حافظان برتر سمنانی است که در مسابقات کشوری موفق به کسب رتبه های ممتاز شده است.خبرنگار  شاخه طوبی با وی به گفتگو پرداخت که شرح گفتگو به شرح ذیل می باشد:

شاخه طوبی- خودتان را معرفی کنید و در ادمه بفرمایید از چند سالگی شروع به حفظ قرآن کردید؟

منصوره آقا حسنی متولد سال 1375 هستم . قبل از 7 سالگی قرآن را به صورت اشاره و  روخوانی و روانخوانی شروع کردم و به صورت جدی در سن 7سالگی حفظ قرآن ر آغاز کردم  ودر سن  14 سالگی حافظ کل قرآن شدم .

شاخه طوبی- به طور کلی این مدتی که برای حفظ قرآن وقت گذاشتید برای شما چه طور گذشت؟

در هر عرصه ای طبیعتا سختی وجود دارد و در عرصه قرآن این سختی ها بیشتر است کسانی که حافظ نیستند می پرسند که شما چطور این همه کلمات را در ذهنتان جای دادید. این لطف خدا بود که شامل حال ما شد. وقتی وارد این دوران شدیم فشار زیاد بود ولی با تشویق والدین توانستیم این مراحل را بگذرانیم.

شاخه طوبی- بهترین خاطره شما از دوران حفظ قرآن را برایمان بگویید؟

بهترین خاطره من از این دوران روزی بود که حافظ کل شدم همان لحظه را در قرآنم ثبت کردم که چه ساعت و چه زمانی بود واقعا بعد این همه سختی و رنج کشیدن این بهترین خاطره ام بود.

جالب اینجاست که مادرم تعریف می کرد که در دوران بچگی وقتی شما را می خواستم بخوابانم با آوای لالایی خوابت نمی برد و گریه می کردی وقتی که سوره کوچکی از قرآن را با صوت زیبا به خواندن  شروع می کردم و در همان لحظه خوابتان می برد.بنظرم همین باعث شد که من از همان موقع با قرآن انس پیدا کنم .

وقتی که در تلویزیون آقای علم الهدی را می دیدم یک  حسی به من دست می داد که کی می شود که من هم  مثل ایشان حافظ کل قرآن شوم.

بنظرم آدم هرچه سنش بالاتر می رود درک و شعورش بیشتر می شود شاید ما در سن کم بودیم زیاد آیه ها را به صورت تخصصی نمی توانستیم بفهمیم . وقتی که بزرگتر شدم و فهمیدم که این آیه چه چیزی  میگوید  باعث شد که اشتباهات قبلم را دیگر تکرار نکنم.مسلما رابطم بهتر شده است.

شاخه طوبی- موقع حفظ با کجاهای قرآن بیشتر انس پیدا کردید؟

تک تک کلمات قرآن برایم عبرت آموز بود من از هر کلمه قرآن پند گرفتم .ولی یک جاهایی بود که بیشتر به نظرم می آمد  مثل ذکر الا بذکرالله تطمئن القلوب که بیشترین مواقع به من آرامش می دهد .

شاخه طوبی- هم اکنون مشغول چه کاری هستید؟

در حال حاضر محصل هستم و امسال سوم متوسطه رشته انسانی می روم.

شاخه طوبی- تا به حال در چه مسابقه هایی شرکت کردید؟

در مسابقات اوقاف استانی – حفظ 20 جز نفر دوم استانی –25 مرداد 92 توانستم گواهینامه بین المللی قرآن را بگیرم-27 مرداد مسابقه آموزش و پرورش که در قزوین برگزار گردید نفر چهارم در کشور شدم-چند سال پیاپی در رشته قرائت نفر اول شدم- در سال گذشته در رشته  قرائت در آموزش و پرورش استان رتبه سوم را کسب کردم.

شاخه طوبی- بهترین جایزه ای که تا به حال گرفتید؟

سال 91 بود که از طرف رئیس جمهور طرح ملی حفظ قرآن کریم برگزار شد که 3 میلیون جایزه نقدی و یک سفر حج جایزشان بود .

برهر نمره ای یک مبلغی می دادند که بنده در آن آزمون شرکت کردم و موفق شدم هم سفر حج و هم 2 میلیون و 700 هزار تومان را به عنوان جایزه دریافت کنم که هنوز سفر حج را مشرف نشدیم..

 البته اینها جایزه های نقدی ماست جایزه های معنوی ما همان ارتباط قوی که با خدا در موقع قرآن خواندن برقرار کردیم.

شاخه طوبی- در آخر بفرمایید چه آرزوهایی دارید؟

آرزو دارم خدا کمکم کند تا بتوانم عامل به قرآن باشم، عامل به تک تک آیه هایی که چند سال داشتم حفظ شان می کردم و مطمئنا این با یاری خدا موثر می شود .

شاخه طوبی- توصیه به دوستان

به همه نوجوانانی که در این راه قدم گذاشتند می گویم با اینکه خیلی سختی می کشید تا حافظ شوید ولی تا آخرش باشید و جا نزنید چون واقعا لذتی که آخرش دارد شاید زیادتر از تحمل سختی ها باشد .

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه