يكشنبه, 3 ارديبهشت 1396 - الأحد 27 رجب 1438 - Sunday 23rd April 2017

صدا و سیما اقداماتش ارتباطی با حوزه مد و لباس اسلامی ندارد

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
صدا و سیما اقداماتش ارتباطی با حوزه مد و لباس اسلامی ندارد
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اقدامات انجام شده در صدا و سیما در حوزه مد و لباس اسلامی ارتباطی با دستورالعمل‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس نداشته و ما پیشرفت جدی در این زمینه کسب نکرده‌ایم.

حمید شاه آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: کارگروه ساماندهی مد و لباس طبق قانون ساماندهی مد و لباس، تکالیفی را تحت آئین‌نامه‌های خاص برعهده اعضای خود گذاشته که وظیفه تک تک افراد در آن مشخص شده است اما آنچه که ما امروز شاهد آن هستیم فاصله زیادی با مصوبات این کارگروه دارد.

وی تاکید کرد: هر چند همکاران ما در صدا و سیما تلاش خود را می‌کنند اما به دلیل فراهم نبودن بسترهای لازم و بافت موجود در صدا و سیما و ضرورت انعقاد قراردادهای مشارکتی ما تا به حال نتوانستیم به توفیقاتی در این زمینه دست پیدا کنیم.

رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس با بیان اینکه شرایط فعلی صدا و سیما را در این حوزه مثبت ارزیابی نمی‌کنیم تصریح کرد: نظام تصمیم‌گیری در سازمان صدا و سیما یک نظام پراکنده است و ما تاکنون نتوانستیم با برگزاری جلسات پیشرفتی را در این حوزه داشته باشیم.

وی تعداد الگوهای ارائه شده در جشنواره فجر را بیش از 140 مدل عنوان کرد و گفت: مشارکت سازمان صدا و سیما تنها در حد اطلاع‌رسانی نمایشگاه‌های مد و لباس بوده و در تولیدات خود توجهی به این موضوع ندارد حتی با وجود اینکه ما نمایشگاه‌های دائمی مد و لباس را برگزار کردیم، ارتباط برقرار شده بین طراحان لباس در صدا و سیما با مدل‌های ارائه شده توسط کارگروه بسیار ضعیف است.

وی ادامه داد: کار در دست تولید‌کنندگان و تهیه‌کنندگان فیلم‌ها است و یک نوع پراکندگی در مراحل تهیه و طراحی لباس برای تولید فیلم‌ها و سریال‌ها وجود دارد و اصولا زیر‌ساخت‌های مورد نظر به کندی جلو می‌رود.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه