يكشنبه, 10 ارديبهشت 1396 - الأحد 04 شعبان 1438 - Sunday 30th April 2017

فراهم کردن شرایط کاری آسانتر برای زنان پس از زایمان

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
فراهم کردن شرایط کاری آسانتر برای زنان پس از زایمان
رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به کاهش میزان پرونده‌های طلاق پس از حضور مشاور در دادگاه‌های خانواده گفت: تمام شرکت‌های تحت پوشش قانون کار موظفند مادران را پس از بازگشت از مرخصی زایمان پذیرفته و شرایط کاری سخت آنها را آسان کنند.

مریم مجتهد زاده در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری زنان نیوز با اشاره به اینکه این مرکز طرح رحمت ویژه سربازان را در دست اقدام داریم، اظهار داشت: یک طرح مشترک را با همکاری وزارت دادگستری اجرا خواهیم کرد تا به افراد مراجعه کننده به دادگاه‌های خانواده مشاوره ارائه کنند که پس از ارائه این مشاوره‌ها با کاهش رشد طلاق مواجه شدیم به گونه‌ای که از 12 هزار پرونده 38 درصد آنها منجر به سازش شد.

وی ادامه داد: با همکاری وزارت بهداشت و وزارت ورزش و جوانان طرحی را اجرا کردیم تا ازاین به بعد تا کلاس‌های آموزش پیش از ازدواج ویژه زوج‌های جوان از 4 ساعت به 20 ساعت افزایش یابد.

مجتهد زاده در‌خصوص افزایش میزان وام ازدواج جوانان گفت: جوانانی که میزان مهریه آنها زیر 110 سکه بوده یا طلبه و دانشجو باشند میزان دو میلیون به وام ازدواج آنها اضافه شد.

رئیس مرکز امور زنان با اشاره به افزایش مرخصی زایمان‌های دوقلو در پاسخ به پرسشی در خصوص عدم امنیت کاری این مادران پس بازگشت به محیط کارگفت: تمام شرکت ها و مراکز کاری تحت پوشش خدمات کشوری موظف هستند بر اساس قوانین کار پس از پایان مرخصی زایمان زنان را به موقعیت کاری خود باز گردانند و حتی اگر شرایط کار به فرد لطمه وارد کند شرایط کار آسانتری برای زنان فراهم کنند.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه