چهارشنبه, 9 فروردين 1396 - الأربعاء 02 رجب 1438 - Wednesday 29th March 2017

حقوق پزشکان خانواده و ماماها تا سه برابر بیشتر می شود

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
حقوق پزشکان خانواده و ماماها تا سه برابر بیشتر می شود
رییس مرکز مدیریت توسعه شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از افزایش حقوق دو تا سه برابری پزشکان و ماماها در اجرای برنامه پزشک خانواده خبر داد.

به گزارش شاخه طوبی،دکتر «داوود مقیمی» افزود: حقوق پزشکان و ماماهای تیم سلامت پزشک خانواده در مناطق برخوردار تا دو برابر و در مناطق غیربرخوردار -به منظور افزایش ماندگاری تیم سلامت در این مناطق - تا سه برابر افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد، می خواهیم با این افزایش حقوق، کسری کمبود پزشکان خانواده را در برخی مناطق کشور جبران کنیم.

** افزودن خدمات دندانپزشکی به برنامه پزشک خانواده

رییس مرکز مدیریت توسعه شبکه بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: خدمات دندانپزشکی به برنامه پزشک خانواده افزوده خواهد شد و بسته خدمات دارویی نیز در این طرح ارتقا می یابد.

مقیمی گفت: همچنین در اجرای برنامه پزشک خانواده به بحث های مراقبت از خود برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیرواگیر توجه بیشتری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، برنامه پزشک خانواده از سال 84 در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر اجرا شد، همچنین عملیات اجرایی برنامه پزشک خانواده در مناطق شهری در استان های فارس و مازندران نیز از سال 91 آغاز شد.

در برنامه پزشک خانواده، هر پزشک تعدادی خانواده را زیر پوشش خود قرار می دهد و با تشکیل بانک اطلاعاتی الکترونیکی حاوی وضعیت جسمانی و روحی مراجعه کنندگان، مشکلات آنها را پیگیری و با توجه به یافته های موجود، در صورت لزوم آنها را به پزشک متخصص ارجاع می دهد.

 

ایرنا

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه