دوشنبه, 4 ارديبهشت 1396 - الاثنين 28 رجب 1438 - Monday 24th April 2017

دستاوردهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز مهدیشهر به نمایش گذاشته می شود

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
دستاوردهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز مهدیشهر به نمایش گذاشته می شود
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز مهدیشهر از برپایی نمایشگاه دستاوردهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت روز جهانی کودک 16 مهر ماه به مدت یک هفته در مرکز مهدیشهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاخه طوبی سکینه پارسا در گفتگویی اختصاصی با اعلام این مطلب گفت : کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای شناساندن خود به جامعه یکی از هفته های سال را به معرفی معرفی فعالیت های فرهنگی و هنری ادبی مراکز خود اختصاص داده است .

وی افزود : برنامه یک هفته با کانون که به صورت نمایشگاهی فعالیت ها و آثار اعضای کانون را به نمایش در می آورد امسال به مناسبت روز جهانی کودک همزمان در سراسر کشور فعالیت خود را آغاز می نماید .

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز مهدیشهر یاد آور شد :طبق برنامه دو سال اخیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور هر استانی از مجموع فعالیت سی و چند گانه فعالیت خود را بر موضوعی خاص متمرکز نموده است که استان سمنان و به تبع آن مرکز مهدیشهر به صورت تخصصی در موضوع قرآن و حدیث و آشنایی با احکام فعالیت می نماید .

سکینه پارسا تصریح کرد : مرکز مهدیشهر علاوه بر اینکه به برپایی نمایشگاه یک هفته با کانون شامل کلیه فعالیت های فرهنگی هنری و ادبی با موضوعیت قرآن و حدیث اقدام می کند با توجه به توانمندی و فعالیت خاصی که در رشته های کاردستی و قصه گویی دارد در نمایشگاه استانی که به مرکزیت شاهرود برگزار می شود نیز شرکت می کند .

پارسا تاکید کرد: نمایشگاه یک هفته با کانون طی سالیان متمادی هر سال با یک موضوع خاص در سطح کشوری و در تهران برگزار می شد اما در طی دو سال اخیر هر استان به صورت موضوعاتی ویژه این برنامه را در استان خود برگزار می نماید تا پس از برطرف نمودن ضعف ها و مشکلات ،اجرای نهایی آن در مرحله کشوری به مرحله اجرا درآید .

وی بیان داشت : کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با قابلیت های فرهنگی و هنری و ادبی به صورت سیستماتیک و هدفمند با محوریت قرار دادن مسائل اجتماعی و دینی و ملی و مذهبی به صورت غیر مستقیم سعی در شناساندن مفاهیم مطرح شده به دو گروه کودک و نوجوان را دارد .

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز مهدیشهر از جمله کارها و فعالیت های مرکز مهدیشهر را اجرای موفق طرح کانون و مدرسه و طرح سبز که اجرای طرح درس مربیان به دانش آموزان در قالب فعالیت های فرهنگی و هنری و ادبی می باشد عنوان کرد و افزود : با توجه به موفقیتی که در اجرای این طرح در استان داشتیم با حمایت های مدیر مرکز استان به عنوان مرکز نمونه در این طرح به سایر مراکز در سطح کشور معرفی شدیم .

پارسا اضافه کرد: موفقیت شاخص دیگری که مرکز مهدیشهر داشته اجرای موفق کارگاههای ادبی بوده که شاعران زیادی استعدادیابی شدند و توانستند در جشنواره های استانی و کشوری و مسابقات آفرینش های ادبی در کشور مقام هایی را کسب نمایند .

وی ادامه داد:از دیگر موفقیت های این مرکز توانمندی قصه گویان و همکاران فرهنگی در اجرای برنامه ها و مسابقات کشوری و بین المللی قصه گویی و کسب مقام می باشد که با توجه به این امر نیز سعی داریم باشگاه قصه گویی مردم نهاد را در کل استان به ثبت برسانیم .

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز مهدیشهر در پایان خاطر نشان کرد :این مرکز دارای 7 مربی و 1600 عضو ثابت می باشد که برنامه های این کانون تنها به اوقات فراغت تابستانی ختم نمی شود و در طول سال نیز حضور اعضا در کانون تداوم دارد .

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه