شنبه, 9 ارديبهشت 1396 - السبت 03 شعبان 1438 - Saturday 29th April 2017

کمک به یتیمان بزرگترین آرزویم بود/ کودکان و ایتام را همین الان دریابیم

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
گفتگوی اختصاصی شاخه طوبی با جوان موفق سمنانی:
کمک به یتیمان بزرگترین آرزویم بود/ کودکان و ایتام را همین الان دریابیم
یک دختر موفق سمنانی، با اشاره به اینکه باید کودکان و ایتام را همین الان دریابیم، گفت: وقتی بتوانیم نگرانی را از چشمهای یک یتیم بزداییم، آرامش خیال می گیریم.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، چه خوب است، چه راحت! چقدر فاصله شان با خوشبختی نزدیک است انسانهایی که وقتی  درمقابل یک موجود بی دفاع قرار می گیرند، تنها چیزی که آرامشان می کند، زدودن نگرانی از چشمان بی گناه یتیمان است، درست مانند سیده مهدیه سید علیان، که  سرپرستی 1 یتیم و 1 بیمار از مددجویان کمیته  امداد را برعهده گرفته است.

حسی خواهرانه نسبت به ایتام را می توان دراو یافت، وقتی که چشمانش امید و آرزوی یتیمان را ورق می زد .

 

خبرنگار شاخه طوبی به سراغ این جوان موفق رفت تا ضمن آشنایی با فعالیتهای کمیته امداد  بویژه طرح اکرام ایتام، نظر وی را درباره اینکه چرا کمیته امداد را برای این اقدام خیرخواهانه انتخاب کرده است جویا شود:

 

سیده مهدیه سیدعلیان، با اشاره به اینکه از سال85 وارد دانشگاه در رشته پرستاری شده است، می گوید:بعد از اتمام درسم، 2سال طرح خود را در بیمارستان 15 خرداد مهدیشهر در بخش داخلی، جراحی، سی سی یو و اورژانس گذراندم و بعد از اتمام طرح، در کمیته امداد مسئول بهداشت و درمان و بیمه های تامین اجتماعی مشغول به کار شدم.

کمک به یتیمان بزرگترین آرزویم بود

مهدیه، از بچگی همیشه دوست داشت  به خانواده های نیازمند و بچه های یتیم کمک جزئی کند، این دختر موفق در ادامه برایمان گفت: از همان سال که وارد کمیته امداد شدم، حامی 1 یتیم و 1بیمار تحت پوشش کمیته امداد را برعهده گرفتم و تنها ماهانه، مبلغی را به حساب آنها واریز می کردم.

وی با اشاره به اینکه وقتی انسان از یک موجود بی دفاع همانند یتیم حمایت می کند؛ تنها چیزی که در مقابلش می بیند دو چشم نگران به آینده است، بیان کرد: افراد حامی، فقط به این فکر می کنند که چطور این دو چشم را از نگرانی می توانند خارج سازند.

این جوان موفق، می گوید: این سعادتی است برای تمام کسانی که حامی یکی از ایتام این کشور باشند چرا که ایران کشوری است که به گردن تمام کشورهای مسلمان و غیر مسلمان منطقه حق و حقوقی داشته است.

وظايف مسلمانان، کمک به ايتام و برآورده کردن نيازهاي عاطفي آنان است

وی با اشاره به اینکه يکي از وظايف مسلمانان کمک به ايتام و برآورده کردن نيازهاي عاطفي آنان است و ساختن يتيم خانه نيازهاي عاطفي يتيمان را برآورده نمي کند، تاکید کرد: نيکي به پدر، مادر، يتيمان و بينوايان در یک راستا در قرآن بیان شده که می توان از این بیان قرآن به این نتیجه رسید که نيکي به ايتام هم در سطح نيکي به پدر و مادر قرار گرفته است.

سید علیان با بیان اینکه توجه به امور فرزندان يتيم دردين مبين اسلام از اهميت ويژه اي برخوردار است، گفت: فرازهاي نوراني قرآن کريم در عينيت بخشيدن به اين برنامه متعالي اسلام بهترين اساسنامه است و روايات و احاديث ائمه معصومين (س) بعنوان آيين نامه اجرايي، مسير حرکت را روشن مي سازد .

این جوان موفق، در ادامه افزود: در بيش از يک دهه از عمر پر خير و برکت اکرام انعکاس صميميت و همراهي حامياني که تصنيف مهرباني را زمزمه کرده اند روشني بخش وادي تکريم ايتام بوده است.

طرح اکرام ايتام ، همدلي وجدانهاي آگاه با فرزندان معنويشان

وی از طرح اکرام ايتام، برایمان گفت: کمک هزينه اي هر چقدر اندک، به سبد کم مايه فرزندان يتيم سرازير شود.

این جوان موفق در ادامه خاطرنشان کرد: دليل برکات معنوي آن، کمک هزينه نيست و در بعضي اوقات هزينه يک زندگي است، که از طريق اين طرح مالکان قلوب رئوف و وجدانهاي آگاه با فرزندان معنويشان پيوند همدلي مي بندند و شاديها و خوشبختيهايشان را با هم تقسيم مي کنند .

طرح محسنین، تصنیف مهربانی در وجود فرزندان محروم

وی با اشاره به اینکه در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، نوگلان دیگری هم هستند که تقدیر به گونه ای دیگر آنان را از وجود این پشتوانه عظیم بی بهره نموده است، بیان کرد: پدرانی که علی رغم میل باطنیشان به دلیل بیماری، کهولت، از کار افتادگی و گسستن از فضای پر مهر خانوادگی توان اداره زندگی خود را نداشته و با تامین معیشت خانواده بر دوش زنان سرپرست خانوار نهاده شده است .

سیدعلیان، درباره طرح محسنین، برایمان گفت: به منظور جاری ساختن اهداف متعالی ارزشهای اصیل اسلامی و جوشش رافت و الفت بین اقشار مختلف مردم با اجرای طرح محسنین شرایطی فراهم گردیده تا خیرین و نیکوکاران به نیازمند ترین خانواده ها مساعدت نمایند . با واریز ماهانه مبلغی هر چند کم  نیکوکاران می توانند نیات خیر خواهانه خود را جامه عمل پوشانده و تصنیف مهربانی را در وجود فرزندان محروم زمزمه نمایند.

طرح شفا، هزینه های معالجه و درمان بیماران خاص

وی، باتوجه به اهمیت بخش درمان و سلامت در جامعه، کشورهای مختلف جهان با استفاده ازسیستمها و روشهایی که براساس ویژگی های فرهنگی، اجتماعی وتوانائیهای اقتصادی وفنی آن کشورها استواراست، تصریح کرد: جذب حامي جهت تامین مالي بخشی از هزینه های معالجه و درمان بیماران  خاص، صعب العلاج وپر هزينه، بصورت دائم و يا براي مدت مشخص ، ماهانه مبلغ پیشنهادی  خود (حداقل 20 هزار تومان) را به بیمار تحت حمایت خود و يا بيماراني كه بنا به تشخيص مسئولين درمان امداد امام(ره) در اولويت دريافت خدمات مي باشند  پرداخت نمایند.

 این جوان موفق در پایان با توجه به اینکه حضور در کنار یتیمان و... ، مهربانی، همراهی، همدلی، شادکردن و زندگی کردن همراه یتیم در لحظه لحظه زندگی در کنار تامین مخارج زندگی اوست، گفت:این موضوع باید بیش از پیش مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران حمایت از این قشر آسیب پذیر اجتماع قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه