دوشنبه, 4 ارديبهشت 1396 - الاثنين 28 رجب 1438 - Monday 24th April 2017

10 میلیارد ریال به خرید گندم در استان سمنان اختصاص یافت

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان
10 میلیارد ریال به خرید گندم در استان سمنان اختصاص یافت
10 میلیارد ریال به خرید گندم در استان سمنان اختصاص یافت
سمنان - مدیر شعب بانك سپه استان سمنان از پرداخت 10 میلیارد ریال به حساب كشاورزان گندم كار این استان در طرح خرید گندم توسط این بانك خبر داد.

'علی صادقی'  گفت: در اجرای خرید تضمینی گندم كه از 15 خرداد آغاز و تا اوایل شهریور ماه ادامه دارد، تا كنون بیش از دو هزار و 400 تن گندم از كشاورزان استان خریداری كه وجه گندم خریداری شده به صورت كامل به حساب كشاورزان واریز شده است.

وی افزود: این مقدار گندم توسط پنج مركز خرید آرادان، ایوانكی، داور آباد، سیلوی طاهریان سمنان و انبار مكانیزه شاهرود از 12 مركز پیش بینی شده در استان خریداری شده است.

مدیر شعب بانك سپه استان سمنان با بیان اینكه مابقی مراكز خرید نیز همزمان با آغاز كار برداشت گندم در دیگر شهرها فعال می شوند اظهار داشت: این مراكز در حسین آباد كالپوش، دامغان و شاهرود پیش بینی شده است.

صادقی با بیان اینكه وجوه مربوط به خرید محصول گندم پس از اعلام اداره كل غله به این بانك، كمتر از 48 ساعت به حساب كشاورزان واریز می شود گفت: این وجوه در 30 شعبه و چهار باجه بانك سپه قابل پرداخت است و برای رفاه حال مشتریان در شرق استان نیز دو باجه بانكی در میامی و روستای رضوان راه اندازی شده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت گندم توسط دولت در سال جاری گفت: امسال پنج كارخانه آرد گرمسار، سرخه، سمنان، دامغان و شاهرود نیز كار خرید گندم از كشاورزان را آغاز و طبق بررسی صورت گرفته بیش بینی می شود بیش از 80 هزار تن گندم خریداری و در انبارهای خود ذخیره كنند.

صادقی در خصوص علت خرید گندم بیشتر از كشاورزان توسط كارخانه های آرد نسبت به مراكز خرید گفت: امسال خرید هر كیلوگرم گندم در مراكز خرید دولتی 420 تومان است، در حالی كه كارخانه های آرد هر كیلوگرم گندم را 440 تومان خریداری می كنند و همین امر باعث شده تا كشاورزان رغبت بیشتری را برای فروش محصول خود به كارخانه های آرد داشته باشند.

مدیر شعب بانك سپه استان سمنان پیش بینی كرد 80 در صد گندم كشاورزان استان سمنان توسط كارخانه های آرد و 20 درصد را اداره غله خریداری كند.

صادقی تصریح كرد: بانك سپه استان سمنان برای حمایت از بخش خصوصی و كارخانه های آرد و به منظور جلوگیری از خروج گندم از استان،تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته و به هر واحد 20 میلیارد ریال تسهیلات با دریافت مدارك مورد نیاز و رعایت ضوابط و مقررات پرداخت می كند.

مدیر شعب بانك سپه استان سمنان با اشاره به اینكه بانك سپه برای دومین سال پیاپی، عاملیت خرید تضمینی گندم را بر عهده دارد گفت: این بانك در سال زراعی گذشته با برنامه ریزی مناسب عملكرد مطلوبی در طرح خرید تضمینی گندم داشت.

منبع:خبرگزاري جمهوري اسلامي

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه