جمعه, 4 فروردين 1396 - الجمعة 26 جمادى الثانية 1438 - Friday 24th March 2017

اقتصادی

لزوم چاره اندیشی فوری مسئولان برای خروج از رکود
طبق آخرین اظهارات مسئولین نرخ تورم 10.2%اعلام شده است و طبق پیش بینی ها دولت سعی دارد رکورد تورم تک رقمی در ایران را به نام خود ثبت نماید.

به گزارش  شاخه طوبی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رکود تورمی یکی از معضلات همیشگی کشور های صادر کننده نفت بوده است. مشخصا این مساله در ایران سال های زیادی است که گریبان‌گیر اقتصاد کشور شده و دولتهای مختلف استراتژیهای متفاوتی را برای خروج از معضل رکود تورمی پیاده کرده‌اند.

به نظر می رسد مدیران ارشد اقتصادی در دولت یازدهم نیز  سعی دارند ابتدا  نرخ تورم  را کاهش دهند و سپس به معضل رکود و رونق دهی به تولید و رفع بیکاری رسیدگی کنند. مشابه همین استراتژی در طرح سامان دهی اقتصادی دولت اصلاحات نیز به کار گرفته شد.

زنان توانمندترین سربازان برای اجرای اقتصاد مقاومتی هستند
زنان استان سمنان اقدام و عمل شان را در راستای اجرایی شدن خواسته رهبری معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در حوزه اقتصاد از خانواده هایمان آغاز خواهند کرد.

به گزارش شاخه طوبی، بسیج جامعه زنان استان سمنان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن بیانیه‌ای را منتشر کرد که در این بیانیه آمده است:

زنان و خانواده در لایحه بودجه 95 + جدول
لایحه بودجه 95 صبح امروز توسط رییس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی‌‌ تقدیم شد تا بهارستان‌نشینان بررسی این لایحه را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از مهرخانه، جدول زیر اعتبار در نظر گرفته شده در برنامه بودجه 95 برای نهادهای متولی حوزه امور زنان و خانواده از جمله معاونت امور زنان و خانواده و نیز اعتبارات مربوط به بیمه زنان خانه‌دار را نشان می‌دهد. (ارقام به میلیون ریال)
 

اعلام سناریوهای جدید صادرات نفت/ آمریکای‌جنوبی بازار نفت ایران شد
معاون وزیر نفت با اشاره به متنوع‌سازی بازارهای صادراتی نفت ایران در پساتحریم از برخی کشورهای آمریکای جنوبی و آفریقایی به عنوان مشتریان جدید نفتی ایران نام برد.

بودجه حوزه زنان با نیاز به تامین مطالبات، باید چند برابر شود
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بودجه حوزه زنان و خانواده با توجه به مطالبات فزاینده ای که دارد، کافی نیست و باید چندبرابر شود.

به گزارش شاخه طوبی، شهیندخت مولاوردی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: بودجه حوزه زنان سالانه لایحه آن نوشته می شود و براساس گزارش عملکردی که وجود دارد، اما به دلیل داشتن مطالبات فزاینده، پیشنهاد چند برابر شدن بودجه زنان و خانواده داده شده است.
وی با بیان اینکه بودجه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری امسال 15 میلیارد تومان بود، اظهار داشت: حتی تمام این بودجه تخصیص پیدا نکرد.

یارانه نقدی امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود
پنجاه و نهمین مرحله پرداخت یارانه نقدی مربوط به دی ماه ساعت 24 امشب (شنبه) 26 دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا، مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه های گذشته 455 هزار ریال است.
براساس اعلام مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکنون یارانه نقدی حدود سه میلیون نفر قطع شده و بزودی تعداد افرادی که یارانه نقدی آنها قطع خواهد شد به 6 میلیون نفر افزایش می یابد.

تخم‌مرغ ۴۰۰ تومان شد
قیمت هر شانه تخم مرغ فله‌ای در روزهای اخیر افزایش محسوسی داشته، به طوری که هر شانه ۳۰ عددی در مناطق مختلف تهران ۱۱ هزار تا ۱۲۵۰۰ تومان و هر عدد تخم مرغ ۴۰۰ تومان به فروش می رسد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از خبرگزاری تسنیم، با وجود اینکه صادرات تخم مرغ در حال حاضر محدود است اما قیمت این محصول روند افزایشی خود را حفظ کرده است.در میادین میوه و تره بار، هر نیم شانه تخم مرغ 15 عددی 5 هزار و 800 (شانه کامل 11 هزار تومان) به فروش می‌رسد و قیمت هر شانه 30 عددی در بازار مصرف نیز 11 هزار تا 12هزار و 500 تومان است.

کارآفرینی برای زنان آسیب دیده بهترین راه ورود مجدد به جامعه است
مدیر موسسه همیار کارآفرین با اشاره به لزوم توجه جامعه به زنان آسیب دیده، گفت: کارآفرینی برای زنان آسیب دیده اجتماعی بهترین راه ورود مجدد آنها به جامعه است.

به گزارش شاخه طوبی، فاطمه طاووسی در گفتگو با مهر، با اشاره به حذف زنان آسیب دیده در کسب و کار خانگی، افزود: از سال ۱۳۹۰ در راستای همکاری با موسسه همیاران سلامت اجتماعی تعدادی از زنان آسیب دیده را جذب کردیم.

وی افزود: این افراد در مرکز نگهداری زنان آسیب دیده لویزان نگهداری می شدند که پس از شناسایی، زمینه اشتغال آنها را فراهم کردیم و در حال حاضر زنانی که به نوعی آسیب دیده اجتماعی محسوب می شدند، امروز دارای کسب و کار هستند و از شرایط آسیبی فاصله گرفته اند.

سهم زنان شاغل از وزارت نفت چقدر است
مشاور امور بانوان وزارت نفت گفت: 10 درصد از زنان شاغل در وزارت نفت، رسمی هستند که حدود 7000 نفر می‌شوند. نیروهای قرارداد معین و موقت زن در این وزارتخانه شامل 10 هزار نفر می‌شود. در مجموع 17 هزار نفر از کارکنان وزارت نفت را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش شاخه طوبی، فاطمه تندگویان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به آنکه تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی، زن هستند اما متاسفانه جذب آنها در صنعت نفت در گذشته با محدودیت‌هایی مواجه بود. البته از زمانی که مهندس زنگنه به عنوان وزیر نفت منصوب شدند، به تمام بخش‌ها ابلاغ شد که محدودیتی در جذب دانش‌آموختگان اعم از زن و مرد وجود نداشته باشد.

توجه ویژه به زنان و خانواده در سند برنامه ششم توسعه
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در تنظیم سند برنامه ششم توسعه توجه ویژه ای به حوزه زنان و خانواده داریم.

به گزارش شاخه طوبی، شهیندخت مولاوردی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: احکام برنامه ششم توسعه برای ارائه به مجلس با محورهای خاصی از جمله توجه به رشد اقتصادی و بحران آب، محیط ‌زیست، توسعه گردشگری و رونق صندوق‌های بازنشستگی در حال تنظیم است اما در تنظیم سند برنامه ششم تاکید ویژه ای بر مسائل زنان و خانواده داریم.

بانویی که بیماری انگیزه اصلی کار آفرینی اش شد/دریغ از ذره ای حمایت و دلگرمی از سوی مسئولان
پس از فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی و منظومه‌ى كاملی که ایشان در این زمينه‌ ارائه دادند. نقش و وظیفه هریک از اقشار جامعه در این میان مشخص شد. زنان نیز جایگاه خود را در این منظومه شناسایی کرده‌اند و در مسیر آن گام برمی‌دارند.

جزئیات گزارش ویژه از اوضاع بیکاران/ نرخ بیکاری زنان ۶۵.۵ درصد شد!
آمارها نشان می‌دهد از هر دو نفر که به دانشگاه رفته‌اند یکی هدفی نداشته و خانه‌نشین شده، میلیون‌ها نفر فقط برای مدرک درس خوانده‌اند و نرخ بیکاری زنان فارغ‌التحصیل به ۶۵.۵ درصد رسیده است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  مهر، موضوع اشتغال فارغ التحصیلان در سال های اخیر یکی از چالش های بزرگ کشور در مسئله بیکاری شده و دولت ها مرتبا پیرامون آن سخن می گویند. با این وجود، حل مسئله بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی چند راه مشخص دارد که غیر از آن کار خاصی نمی توان کرد و نباید امیدوار به حل مشکلات اشتغالی جوانان درس خوانده بود.

تذکر آیت الله موسوی به دولت در مورد بی توجهی به مشکلات اقتصادی
رییس دفتر رییس جمهوری با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، در دیدار و گفتگو با ایشان، ضمن ابلاغ سلام گرم رییس جمهور، به تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پرداخت.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آیت الله موسوی اردبیلی در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های دولت در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و بین المللی، بر ضرورت ملموس شدن تلاش های دولت برای مردم در جامعه تاکید کردند.

توقف 30 ماهه قطار تدبیر و امید در ایستگاه "رکود"/ پسابرجام هم به داد اقتصاد نرسید
شهریور ماه سال 93 بود که رییس جمهور در سفر خود به مشهد خبر "خروج از رکود" را به ملت ایران داد اما یکسال بعد چهار وزیر روحانی در نامه ای از روحانی خواستند فکری به حال رکود شدید در کشور کند؛ با این حال بسته خروج از رکود دولت هفته های قبل ارائه شد هر چند به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی این بسته با شتابزدگی در تصمیم گیری گره ای از مشکلات باز نخواهد کرد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نزدیک به سه سال از عمر دولت تدبیر و امید گذشت و گویا شرایط اقتصادی هنوز بیمار گونه به راه خود ادامه می دهد؛ هر چند نرخ تورم از 46 درصد به زیر 15 درصد رسید اما رکود بی سابقه اقتصاد کشور را فلج کرده است.

 

تاکید معاون اول رئیس جمهوری بر ساماندهی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز
معاون اول رئیس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی بر لزوم ساماندهی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز تاکید کرد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری روز چهارشنبه اعلام کرد جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر دوشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری برگزار شد.

تشریح جزئیات ارائه تسهیلات قرض الحسنه به افراد نیازمند
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، از پرداخت وام قرض الحسنه به گروه های آسیب پذیر و نیازمند با هدف تامین معیشت پایدار این افراد، خبر داد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از خبرگزاری مهر، فرح ناز رافع با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان داوطلبان، بانک قرض‌الحسنه رسالت و انجمن حامیان فرهنگ قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعی، نیازمندان معرفی شده از سوی جمعیت هلال‌احمر از تسهیلات قرض‌الحسنه خیرین داوطلب این سازمان در بانک رسالت بهره‌مند می‌شوند.

روسری گلدار خم‌شده روی بلوک ماسه‌ای/ کسب حلال مردانه زنانه ندارد
بخش ویلکیج نمین روستایی در محدوده جغرافیایی خود دارد که مدتی است به غیرت یکی از مادران خود شهرت یافته است. زنی که ساخت بلوک ماسه‌ای را به عشق تأمین خانواده به گردن گرفته است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از مهر، آستانه روستای گرمه چشمه ساده و بی غل و غش است بعد از چند پیچ ملایم روی جاده آسفالت خانه‌ها از دوردست پیدا می‌شوند آن‌قدر زیاد نیستند که در فاصله دو انگشت شست و اشاره از دوردست جا نشوند. روستای نقلی است که در زمستان سرد در مه غلیظی فرورفته است.

به عادتی که در هر روستایی می‌توان دید کودکان درحالی‌که دست‌های خود را چتر چشم‌ها ساخته‌اند هر نگاه غریبه و هر خودروی غریبه‌ای را دنبال می‌کنند.

مهم‌ترین دلایل گرانی ارز در بازار/ از کاهش قیمت نفت تا وعده‌های گوناگون دولت و عدم برنامه‌ریزی برای کنترل بازار
مذاکرات هسته‌ای و تحریم‌ها بهانه‌ی خوبی برای مسئولان دولت یازدهم بود تا تمام کاسه‌کوزه‌های مربوط به مشکلات اقتصادی کشور را بر سر آن‌ها بشکنند و وعده حل مشکلات اقتصادی، در دوران پسابرجام را به مردم بدهند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مذاکرات هسته‌ای و تحریم‌ها بهانه‌ی خوبی برای مسئولان دولت یازدهم بود تا تمام کاسه‌کوزه‌های مربوط به مشکلات اقتصادی کشور را بر سر آن‌ها بشکنند و وعده حل مشکلات اقتصادی، در دوران پسابرجام را به مردم بدهند.

 

اما حل مشکل گرانی ارز، از جمله انتظارات مردم از دوران پسابرجام بود که در این دوران نه‌تنها این مشکل ایران حل نشد، بلکه روزبه‌روز قیمت ارز در بازار افزایش پیدا کرد.

 

افزایش قیمت لبنیات منتفی شد/ بیراهه رفتن واردات ملکه زنبور عسل
واردات بی رویه ملکه زنبور عسل زحمات این صنعت را نابود خواهد کرد به طوری که صنایع لبنی حاضر به افزایش قیمت نیستند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از   باشگاه خبرنگاران جوان؛ از منتفی شدن افزاش قیمت لبنیات تا بیراه رفتن واردات ملکه زنبور عسل از مهم ترین رویدادهای کشاورزی در هفته ای که گذشته است:

طنز کوتاه:
دیدید راست میگفت از رکود خارج شدیم
اگر هست -که هست- بیایید همگی سر به بیابان بگذاریم و از خدا بخواهیم ما را بخاطر شک کردن در حرفهای رییس دولت راستگویان ببخشاید.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دولت یازدهم در طول کمتر از دو سال گذشته در تلاش بوده در کنار تغییر و بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی کشور، رکود حاکم در بازار کار را نیز از بین ببرد.

هنوز هم فکر می‌کنید از رکود خارج نشده‌ایم؟ هنوز هم فکر می کنید رییس دولت راستگویان همینطوری یک حرفی زده است؟ واقعا؟

عجب آدمهایی هستید شما! مگر یکی از نشانه‌های خروج از رکود رونق گرفتن بازار کسب و کار نیست؟

و مگر یکی از نشانه‌های رونق کسب و کار اضافه شدن شیفت‌های کاری نیست؟

کاهش مجدد قیمت مرغ/ وزن استاندارد مرغ چقدر است؟
رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش مجدد قیمت مرغ در رنج 5500 تومان خبر داد و گفت: در حال حاضر 80 درصد مرغ‌های زنده تولیدی کشور بالای سه کیلوگرم وزن دارند و این در حالی است که با این افزایش وزن، ارزش غذایی مرغ نیز کاهش می‌یابد.

به گزارش شاخه طوبی، مهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه مرغداران به جای 35 تا 40 روز پرورش مرغ که وزن مرغ زنده به دو کیلو و 100 گرم می‌رسد تعداد روزها را به 50 تا 55 روز افزایش می‌دهند که وزن مرغ به بالای سه کیلوگرم افزایش ‌یابد، اظهار کرد: در کشور ما نسبت به اندازه و وزن مرغ نگاه سنتی وجود دارد و مردم نیز مرغ بالای دو کیلوگرم را می‌پسندند، این در حالی است که وزن مناسب مرغ باید بین یک کیلو و 200 گرم تا یک کیلو و 800 گرم باشد و مرغ‌های برزیلی و فرانسوی این وزن را دارند.

 

انتقاد از برنامه جدید دولت برای افزایش قیمت بنزین
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از برنامه جدید دولت برای سه نرخی کردن بنزین انتقاد کرد و گفت: کاهش قیمت نفت از یک سو و واردات بی رویه بنزین از سوی دیگر باید موجب کاهش قیمت بنزین شود.

به گزارش شاخه طوبی، مهرداد بذرپاش در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از استراتژی جدید دولت برای افزایش قیمت بنزین گفت: قیمت جهانی نفت روز به روز در حال کاهش یافتن است بنابر این باید شاهد ارزان شدن قیمت بنزین در کشور باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد:  دولت در حال وارد کردن بنزین است و لذا باید منتظر ارزان شدن بنزین باشیم نه اینکه به بهانه های مختلف از جمله سه نرخی شدن شاهد گرانی آن باشیم.

شبکه‌های اجتماعی، راهی برای رونق کسب و کار زنان
یک عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به فراگیری شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در بین زنان خانه دار تاکید کرد که می‌توان با بهره گیری از تکنولوژی های حوزه فناوری اطلاعات در جهت رونق فضای کسب و کار استفاده کرد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایسنا، مریم نهاوندی در نشست کارآفرینی و توانمندسازی زنان برای اشتغال که به همت اندیشکده مطالعات راهبردی میثاق برگزار شد، به مفهوم کارآفرینی و توانمندسازی اشاره و اظهار کرد: کارآفرین به کسی اطلاق می شود که تعهد می کند مدیریت کسب و کاری را توام با ریسک قبول کند. امروزه تحت عنوان کارآفرین اجتماعی مباحثی مانند جلوگیری از فقر، ورود پزشکان بدون مرز و نظایر آن از نوع کارآفرینی اجتماعی است.

 

هزینه شب یلدای یک خانواده چهار نفره چقدر است؟
اگر چه مسئولان دم از ثبات یا کاهش می‌زنند اما هنوز هزینه اقلام شب یلدا آنقدر بالا هست که در سبد خانوار قدرت نمایی می‌کند.
به گزارش شاخه طوبی، به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، تنها یک روز به شب یلدا باقی مانده و بازار فروش اقلام مصرفی در طولانی‌ترین شب سال حسابی داغ است.
 
اگرچه مسئولان دم از ثبات یا کاهش قیمت می‌زنند اما هنوز هزینه اقلام مصرفی درشب یلدا  آنقدر بالا هست که سبد خانوار قدرت نمایی می‌کند.
 
طنز:
ابتکاری دیگر از خانم ابتکار/بنزینی که با باد کار می کند
بنزین بادی، یعنی هر وقت باد بیاید، بنزین هم کار می کند و هوا آلوده نمی شود اما همینکه باد نمی‌آید بنزین هم کار نمی‌کند و هوای شهرهای کشور آلوده می شود!

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، وقت آن رسیده است که معصومه ابتکار، بانوی سبزپوش دولت یازدهم، دیگر لقب بانوی حاشیه‌ساز دولت را هم از آن خود کند، حاشیه‌هایی که هم برای دولت پرهزینه است و هم برای نظام جمهوری اسلامی.

بنزین بادی خانم ابتکار، بر وزن آسیاب بادی به میدان آمده است.

اینهمه چیز بادی در دنیا وجود دارد، هیچکس هم گیر نمی‌دهد. آسیاب بادی، توربین بادی، قایق بادی و... . اما نوبت به بنزین بادی که رسید همه شروع کرده‌اند ایراد گرفتن.

چه کسی مسئول است:
افزایش سرخود قیمت گوشت توسط برخی از قصابان سمنانی
برخی از قصابان سمنانی سرخود قیمت گوشت توسط افزایش می دهند و اگر مشتری اعتراضی هم کند با آنها بد برخورد می کنند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، بازار کالاهای اساسی نیز این روزها حال و هوای متفاوتی را تجربه می‌کند. برخی کالاها مانند گوشت قرمز افزایش قیمت روبه رو شده است.

در آستانه بلندترین شب سال؛
شووی چله سمنانی ها چقدر هزینه دارد+ جدول/ هزینه خرید طولانی ترین شب سال 94 چقدر می شود
چند روز بیشتر تا پایان پاییز باقی نمانده و یلدا در راه است. مردم سمنان هم طبق سنت هر ساله، کالاهایی را برای شب یلدای خود خرید می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد قیمت یک سبد یلدایی ویژه سمنانی ها 77 هزار تومان تمام می‌شود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، در حالی ۸ روز به شب یلدا مانده است؛ سمنانی ها خود را برای برگزاری شووی چله آماده می‌کنند.

براساس رسوم قدیم سمنانی ها در شب یلدا مردم در کنار هم جمع شده و با میوه و خشکبار خاصی همانند انجیر خشک، مویزو... که ویژه شب یلدا است آن را جشن می‌گیرند.

گشت و گذاری در بازار سمنان این حس را به خوبی انتقال می‌دهد که شب یلدا در پیش است و باید خریدهایی را متناسب این مراسم سنتی انجام داد.

بازار کالاها در تب و تاب شب یلدا
در حالی ۸ روز به شب یلدا مانده که بازار به استقبال رفته و فروشندگان سعی دارند تا با تبلیغ پیش از موعد این مراسم سنتی، مردم را به خرید میوه، آجیل و برخی وسایل تزئینی سفره یلدایی تشویق کنند.

به گزارش شاخه طوبی سمنان در حالی ۸ روز به شب یلدا مانده که بازار به استقبال رفته و فروشندگان سعی دارند تا با تبلیغ پیش از موعد این مراسم سنتی، مردم را به خرید میوه، آجیل و برخی وسایل تزئینی سفره یلدایی تشویق کنند.

امسال شب یلدا بعد از گذشت چندین سال از ماه صفر خارج شده است و مردم به راحتی می‌توانند این مراسم سنتی خود را جشن بگیرند و سفره‌های یلدایی خود که بعد از چندین سال به احترام این ماه، جمع شده بود را دوباره پهن کنند. همه ساله در آستانه این شب نیز بازار دستفروشان و مغازه داران برای تامین مایحتاج مورد نیاز مردم داغ است.

سریال تاخیر پرداخت یارانه نقدی
امروز بیست و یکم آذر ماه است اما هنوز خبری از زمان پرداخت یارانه نقدی نیست.

به گزارش شاخه طوبی سمنان اجرای طرح هدفمندی یارانه ها از سال 89  در کشور شروع شد و به موجب قانون پرداخت 45هزار و 500 تومان یارانه نقدی برای کمک به اقشار کم‌درآمد در دستور کار قرار گرفت.

وام 60 میلیونی کسی را خانه دار نمی‌کند/ جزئیات فروش مسکن قسطی
پیرو موافقت دولت با بخشی از طرح قسطی خرید مسکن که از سوی انبوه سازان ارائه شده است برخی انبوه سازان بر این باورند که این طرح ضمن خانه دار کردن بسیار از متقاضیان، ساخت پروژه‌های نیمه تعطیل را نیز به حرکت در می‌آورند.

به گزارش شاخه طوبی سمنان این روزها اعطای وام 60 میلیون تومانی خرید مسکن نقل محفل بسیاری از مردمی شد که خانه دار شدن به آرزوی بزرگ زندگی‌شان تبدیل شده است.

همزمانی محتوا

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه