پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

اخبار استان

13آبان از دریچه دوربین به گزارش شاخه طوبی؛
13 آبان امروز تجلی انزجار مردم سمنان از استکبار جهانی+تصاویر
مردم همیشه در صحنه سمنان بار دیگر با شرکت در راهپیمایی 13 آبان خشم و انزجار خود را از آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی نمایش دادند.

در  راهپیمایی یوم الله 13 آبان امروز ، مردم سمنان ، دانشجویان ، دانش آموزان و خانواده های معظم شهدا و جانبازان با حضور پرشور خود و سردادن شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل،انقلابی بودن خود را ثابت و خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی به صحنه تصویر کشیدند.

عزم مردم خرمشهر باعث شد تا یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد
یک فعال حوزه زنان در کشور گفت: عزم مردم و رزمندگان و بویژه حضرت امام این بود که یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نباشد.

مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص حال و هوای مردم در خصوص اشغال خرمشهر گفت: خرمشهر وقتی اشغال شد خیلی برای مردم دردناک بود؛  مخصوصا برای رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس که با چنگ و دندان تلاش کرده بودند که یک وجب از خاک کشور اشغال نشود و می توان گفت که  فرماندهان بعد از آن حتی یک شب خواب راحتی نداشتند تا بتوانند با برنامه ریزی و مطالعات دقیق و بسیار مهندسی شده بتوانند این شهر را باز پس بگیرند.

زنان توانمندترین سربازان برای اجرای اقتصاد مقاومتی هستند
زنان استان سمنان اقدام و عمل شان را در راستای اجرایی شدن خواسته رهبری معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در حوزه اقتصاد از خانواده هایمان آغاز خواهند کرد.

به گزارش شاخه طوبی، بسیج جامعه زنان استان سمنان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن بیانیه‌ای را منتشر کرد که در این بیانیه آمده است:

افتتاح شش پروژه راه سازی در دهه فجر در استان سمنان
مدیرکل راه و ترابری سمنان از بهره برداری شش پروژه راه سازی در گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در این استان خبر داد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا، سیدمجید نژادصفوی عصر روز یکشنبه در نشست با مسئولان شهرستان دامغان در فرمانداری این شهرستان افزود : برای بهره برداری این تعداد طرح های راه سازی 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.
وی هدف این تشکیل این جلسه را اختصاص توزیع رایگان قیر به راه های روستایی این شهرستان اعلام کرد و اظهار داشت : سه هزار تن قیر رایگان با هدف ترمیم و آسفالت راه های روستایی از سوی وزارت راه و شهرسازی به استان سمنان اختصاص پیدا کرد و با برگزاری جلسات شهرستانی این میزان قیر در بین شهرستان های استان توزیع می شود.

فمنیسم عنصری برای تخریب خانواده/ تهاجم غربی ها به جوانان و خانواده با الگوهای فمینیستی
کارشناس مسائل اجتماعی؛ مهم‌ترین آموزه‌های جنبش فمنیستی را نفی نهاد خانواده دانست وگفت: فمنیست‌ها به برخی از نقش‌هایی که زنان بر عهده دارند مانند نقش مادری و همسری ایراد وارد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی؛ عطیه حیدریان؛ کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص اهمیت خانواده در جوامع امروزی گفت: در جمهوری اسلامی ایران با توجه به بافت دینی و مذهبی جامعه، خانواده کارکردهای مهمی داشته و از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

شهادت شیخ نمر، آغازگر بیداری اسلامی در عربستان است/ رژیم سعودی در آینده ای نزدیک با چالشی جدی مواجه خواهد شد
یک استاد دانشگاه با تاکید براینکه شهادت شیخ نمر آغازگر بیداری اسلامی به معنای واقعی در عربستان است، گفت: این بیداری، حتمی است و شیخ نمر با خون خود نهال بیداری اسلامی را در عربستان آبیاری کرد.

علی روشن، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی؛ در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی درخصوص شهادت آیت الله نمر گفت: روحانی شیعی برجسته عربستانی، شیخ «نمر باقر النمر»، ازچهره های به یاد ماندنی تاریخ تشیع به شمارمی رود که شجاعت و ظلم ستیزی و بلند منشی و اندیشه های باز سیاسی و خط مشی فکری و جهادی وی برای جوانان انقلابی و شیعه عربستان، الگوی مناسبی برای ادامه راه تا پیروزی برابر دولت ستمگر آل سعود است.

با حضور جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور برگزار شد؛
تودیع و معارفه مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان
آئین تودیع و معارفه مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان با حضور جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، طی مراسمی با حضور سرتیپ محمد حسن نامی؛ جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور و مسئولان استانی تودیع و معارفه مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی این شهر برگزار شد.

عکس نوشته/ واکنش به اعدام شیخ النمر
رژیم آل‌سعود، شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان را اعدام کرد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی شاخه طوبی در همین رابطه عکس نوشته های را منتشر کرد.

طلاق؛ نهايي ترين راهكار در اختلافات خانوادگي/ طلاق جدي ترين تهديدخانواده هاي امروزي
کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه طلاق به عنوان نهايي ترين راهكار در اختلافات خانوادگي محسوب مي شود، گفت: انتخاب نادرست و ناپايدار و نداشتن مهارت هاي زندگي، باعث ايجاد اختلاف و درگيري و نهايتا طلاق می شود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، حسین پیوندی؛ کارشناس مسائل اجتماعی،  با اشاره به اینکه خانواده اصلي ترين نهاد اجتماعي است، گفت: خانواده خاستگاه فرهنگ و تمدن در جامعه است.

این کارشناس مسائل اجتماعی همچنین افزود: خانواده به عنوان يكي از اجزاي نظام اجتماعي و دارا بودن ويژگي هاي يك نهاد اجتماعي، از تأثير پذيري متقابل برخوردار است

بیداری حق همه ی مردم دنیاست/ خون نداده ایم که به زندگی با ذلت تن در دهیم
شک نکنید حداقل خدمت خادمین ولایت الله تلاش برای تبیین همه جانبه ی بیداری و حقیقت اسلام برای سراسر دنیاست و فردای انقلاب اسلامی جز با طلوع خورشید عالمتاب بیداری اسلامی و آمیخته شدن با جان و دل ملت دنیا رقم نخواهد خورد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، روزی که گفتم " ارتش بیست میلیونی سایبری، عده ای پوزخند زندند و امثال فدائیانی چون بنده حقیر را کوچک تر از آن دیدند که بتوانیم در عرصه مجازی در قد و قواره ی بزرگان و ابرقدرتهای این حوزه خودنمایی کنیم.
به لطف ایزد منان زیر سایه ی حضور منور بیدریق امام عصر و زمان (عج) کمر راست کردیم تا دنیا بداند خادمین ولایت الله هم بی رقیب اند و هم بیشمار.

سران فتنه در سال88 آبروی نظام را بردند
یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه بزرگترین ضربه به نظام امیدوار کردن دشمنان بود، گفت: سران فتنه در سال88 آبروی نظام را بردند و دشمنان را وارد کشور کردند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، حمزه، کارشناس مسائل سیاسی در نشست بصیرتی در جمع بانوان سمنانی در خصوص فتنه 88 گفت: سران فتنه و عوامل خارجی، فتنه 88 را از 15 سال قبل  برنامه ریزی کرده بودند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه افزود: در تیرماه  سال 78  در کوی دانشگاه یک حرکتی را انجام دادند و فتنه کوچکی به پا کردند و زود فتنه را مهار کردند و آن زمان شرایط را سنجیدند و برای 10 سال بعد دوباره برنامه ریزی کردند.

اجرای طرح غربالگری «اضطراب» در مهدهای کودک استان سمنان
سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان از اجرای طرح غربالگری «اضطراب» با هدف شناسایی و پیشگیری و همچنین مداخلات به هنگام و موثر در این خصوص خبر داد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، سیدنظام‌الدین زرگری سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی با اشاره به اجرای این طرح در کودکان ۵ تا ۶ سال، گفت: طرح غربالگری اضطراب کودکان در استان سمنان اجرا می‌شود.

سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان از اجرای طرح غربالگری «اضطراب» با هدف شناسایی و پیشگیری و همچنین مداخلات به هنگام و موثر در این خصوص خبر داد.

بانوان سمنانی درباره فتنه 88 و 9 دی می گویند
حماسه تاریخی نهم دی نمایشگاه غیرت ملی ایرانیان در دفاع از نظام اسلامی در واکنش به شیطنت دشمنان بود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، حوادث هشت ماه پس از انتخابات ۸۸ باعث شد تا کارآمدی نظام ولایت فقیه برای جهانیان، مردم مسلمان ایران بویژه نسل جوان روشن تر شود.حماسه تاریخی نهم دی نمایشگاه غیرت ملی ایرانیان در دفاع از نظام اسلامی در واکنش به شیطنت دشمنان بود.

به همین منظور خبرنگار شاخه طوبی در روز 9 دی به میان بانوان سمنانی رفت تا دیدگاه آنها را در خصوص فتنه 88 و 9 دی جویا شود:

سران فتنه در سال 88 شعور مردم را به بازی گرفتند/9 دی، شکست ناپذیر بودن این نظام مقدس را به رخ جهانیان کشید
یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سران فتنه در سال 88 شعور مردم را به بازی گرفتند، گفت: فتنه گران در حقیقت از بی آگاهی مردم سوءاستفاده و برای رسیدن به منافع خود از آنها استفاده ابزاری کردند.

لاله افتخاری، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی درخصوص فتنه 88 گفت: افرادی برای این فتنه سال 88  از 20 سال قبل برنامه ریزی کرده بودند.

افتخاری با بیان اینکه  بخشی از شکل گیری فتنه 88 برمی گردد به مردمی که از افراد ها، نهاد ها، گروها شکایت ومشکلاتی داشتند، اظهار کرد: برخی از افراد در سال 88 به دلیل عدم آگاهی سازی تحت تاثیر فتنه گران قرارگرفتند .

سران فتنه در سال 88 شعور مردم را به بازی گرفتند

عکس نوشته/
گزیده بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی
همزمان با هفدهم ربیع الاول، خجسته سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) و حضرت امام صادق (ع)، مسئولان نظام، میهمانان شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، صبح امروز در سالروز میلاد باسعادت پیامبر اعظم (ص) و ولادت امام صادق (ع) جمعی از مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان شرکت‌کننده در بیست‌ونهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در حسینیه‌ی امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب دیدار کردند.

به همین منظور، عکس نوشته هایی از گزیده بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی در پایگاه خبری شاخه طوبی منتشر شد.

براندازی، هدف فتنه‌گران در سال 88 بود/حماسه 9 دی حرکتی برخاسته از بصیرت ملت ایران بود
عضو شوراي اسلامي شهر سمنان با بیان اینکه براندازی، هدف فتنه‌گران در سال 88 بود، گفت: مردم با بصیرت ایران در حماسه‌ی ۹ دی نشان دادند که در مقابل توطئه‌هایی که نظام اسلامی را تهدید می‌کند در مقابل آن می ایستند و از ارزش‌های آن دفاع می کنند.

 به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دولت های غربی که در گذشته در برخورد با نظام جمهوری اسلامی ایران شکست را تجربه کرده بودند، انتخابات را در ایران هدف قرار دادند. آنها قبل از انتخابات ۱۳۸۸ براساس اقدامات تئوریک در اتاق های فکر آمریکایی و اسنادی که به تدریج آشکار شد به این باور رسیدند، که می توان با استفاده از تجربه تکنیک های انقلاب های رنگی همزمان با انتخابات نظام جمهوری اسلامی را از درون بی ثبات و فروپاشی کرد.

به مناسبت سالروز میلاد حضرت رسول اکرم (ص):
تصاویری از شهر پیامبر(ص) / مدینه هم این روزها غرق در شادی است
این روزها بودن در مدینه آرزوی هر فردی است گویا این ایام زمین و آسمان مدینه هم درشور ور شادی است.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، همزمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت رسول مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص)، شهر مدینه هم  غرق در سرور است.

این روزها بودن در مدینه آرزوی هر فردی است گویا این ایام زمین و آسمان مدینه هم در شور ور شادی است.

وحدت تجلی اتحاد میان جهان اسلام است/بزرگترین مانع وحدت و تفرقه بین مسلمانان، عمل نکردن به آموزه های اسلامی است
یک کارشناس مسائل مذهبی؛ بزرگترین مانع وحدت و علت اختلاف و تفرقه مسلمانان، را عمل نکردن به آموزه های اسلامی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دوازدهم ربيع الاول (روز ولادت پيامبر اكرم بر حسب روايت اهل سنت) تا هفدهم ربيع الاول (روز ولادت آن حضرت از نظر شيعيان) "هفته وحدت" نام­گذاري شده است.

اهميت "وحدت" با توجه به وضعيت و مقتضيات داخلي کشورهاي مسلمان و فضاي بين­المللي حاکم بر روابط اين کشورها، هر روز بيش از گذشته احساس مي­ شود.

حضور 4 زن در لیست داوطلبان انتخابات مجلس استان سمنان
رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از حضور 4 زن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه استان سمنان خبرداد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، محمدرضا میرزایی، رئیس ستاد انتخابات استان سمنان در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص تعداد ثبت نامی ها برای کاندیداتوری در دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی گفت: از 28 آذر تا به امروز 103 نفر از حوزه های انتخابیه سمنان سرخه مهدیشهر، شاهرود و میامی، دامغان، گرمسار و آرادان ثبت نام کرده اند.

کشور در آستانه انتخابات آتی، نیاز مبرم به اتحاد، انسجام و افزایش اعتماد عمومی دارد
امام جمعه سمنان گفت: امروز کشور در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به اتحاد، انسجام و افزایش اعتماد عمومی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد شاهچراغی؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته در خصوص انتخابات گفت: جامعه در آستانه انتخابا ت پیش رو یعنی  پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به اتحاد، انسجام و افزایش اعتماد عمومی نیاز دارد.

قابل توجه مسئولینی که خود را به خواب غفلت زده‌اند:
شاد بودن به چه قیمتی/برگزاری کنسرت پاپ در سایه غفلت حوزه های فرهنگی سمنان
چند وقتی است که بازار برگزاری کنسرت های موسیقی پاپ در سایه غفلت حوزه های فرهنگی سمنان داغ شده است.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، کنسرت پاپ بنیامین یهادری، یکی از خوانندگان کشورمان بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است امروز در سمنان برگزار شود.

در هفته‌ها و روزهای گذشته، معدود کنسرت‌هایی هستند که موفق به دریافت مجوز برگزاری کنسرت شده و در حالی که ایام پس از محرم و صفر هر سال، روزهای شلوغ برگزاری کنسرت‌ها هستند.

از اول انقلاب نگذاشتیم انتخابات تعطیل شود
"ما این را در طول این ۳۶ سال، ۳۷ سالی که از اوّل انقلاب گذشته است، نگذاشتیم تعطیل بشود یا تأخیر بیفتد"....

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب طی بیاناتی در دیدار اقشار مختلف مردم، در تاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ فرمودند:

در آخرین روز نام نویسی از داوطلبان مجلس:
آخرین آمار ثبت نام از داوطلبین مجلس شورای اسلامی در استان سمنان 74نفر
آخرین روز نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس در حوزه های انتخابیه استان سمنان اصلی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، هفتمین و آخرین روز از ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح امروز (جمعه) در حوزه های انتخابیه استان سمنان آغاز شده است.

در آخرین روز از شبت نام، داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضوری پرشورتری نسبت به روزهای دیگر دارند و شاهد ازدحام داوطلبان در  در  حوزه های انتخابیه استان سمنان هستیم.

حضور خواهران روحانی در ستاد انتخابات + عکس
دو تن از خواهران رییس جمهور، وارد فرمانداری سمنان، حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه شدند.

به گزارش شاخه طوبی، دکتر محمد اطهری خواهرزاده رییس‌جمهور و رییس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز صبح امروز به همراه دوتن از خواهران رییس جمهور، وارد فرمانداری سمنان شدند و از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه کاندیدای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

 

نامه ي سرگشاده ي يك جوان ايراني مسلمان به مسلمانان سراسر دنيا
باور کنید حال دنیا بد است
داشتن پتانسيل بالاي يك ميليارد نفر جمعيت از اين كره ي خاكي نمود بارز قدرت گسترده ي ما در سرتاسر عالم است و دردناك تر از آن شاهد تمام قد حقيقتي وصف ناشدني از عمق فاجعه اي بزرگ!!!

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، وقتي مي بينم به عنوان يك مسلمان در كل دنيا با اينكه از حيث جمعيت داراي اكثريتي وصف ناشدني هستيم حقيقتا غم سرتاسر وجودم را فرا مي گيرد كه اين آتش خانمان سوز تفرقه و جدايي و نفاق تا به كدامين روز قرار است دامن گير يكايك ما مسلمانان شود؟
داشتن پتانسيل بالاي يك ميليارد نفر جمعيت از اين كره ي خاكي نمود بارز قدرت گسترده ي ما در سرتاسر عالم است و دردناك تر از آن شاهد تمام قد حقيقتي وصف ناشدني از عمق فاجعه اي بزرگ!!!
براستي اگر مي خواستيم مي توانستيم دنيا را بدون جنگ و با يك اشاره فتح كنيم.

طنز کوتاه:
دیدید راست میگفت از رکود خارج شدیم
اگر هست -که هست- بیایید همگی سر به بیابان بگذاریم و از خدا بخواهیم ما را بخاطر شک کردن در حرفهای رییس دولت راستگویان ببخشاید.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دولت یازدهم در طول کمتر از دو سال گذشته در تلاش بوده در کنار تغییر و بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی کشور، رکود حاکم در بازار کار را نیز از بین ببرد.

هنوز هم فکر می‌کنید از رکود خارج نشده‌ایم؟ هنوز هم فکر می کنید رییس دولت راستگویان همینطوری یک حرفی زده است؟ واقعا؟

عجب آدمهایی هستید شما! مگر یکی از نشانه‌های خروج از رکود رونق گرفتن بازار کسب و کار نیست؟

و مگر یکی از نشانه‌های رونق کسب و کار اضافه شدن شیفت‌های کاری نیست؟

برنامه ششم توسعه در دو هفته آینده به مجلس می رود / برنامه ششم توسعه جلوی بحران‌های بعدی را می گیرد
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورگفت: برنامه ششم توسعه و بودجه 95 ظرف دو هفته آینده به مجلس می رود

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، شورای اداری استان سمنان با حضور معاون رییس جمهور، استاندار سمنان، فرمانداران، بخش داران، روحانیت و... در سالن اجتماعات تامین اجتماعی این شهر برگزار شد.

ثبت‌نام اولین داوطلب زن در انتخابات مجلس شورای اسلامی استان سمنان
رییس ستاد انتخابات استان سمنان از نام نویسی اولین داوطلب زن برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شاهرود خبرداد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی،  محمدرضا میرزایی، رییس ستاد انتخابات استان سمنان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در جمع خبرنگارن با بیان اینکه تاکنون 43 نفر در انتخابات خبرگان و مجلس در حوزه های انتخابیه استان سمنان ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد 37 نفر برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و 6 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کرده اند.

در 9 ماهه اول سال جاري:
کاهش17درصدی طلاق‌ و 14.5 درصدی ازدواج‌ها در استان سمنان/صدور 30 هزار كارت هوشمند ملي در استان سمنان
مديركل ثبت احوال استان سمنان با اشاره به اینکه بیش از3 هزار ازدواج و700 طلاق در 9 ماه سال جاري به ثبت رسيده است، گفت: خوشبختانه شاهد بيش از 17 درصد كاهش طلاق به نسبت سال 93 در استان سمنان بوده ایم.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، عباسعلي ‌طالب‌بيدختي مديركل ثبت احوال استان سمنان در نشست خبري به مناسبت هفته ثبت احوال با اشاره به اینکه ثبت احوال جزء دستگاه هاي پيش رو است كه تمام سيستم هاي آن مكانيزه شده است، گفت: تمامي خدمات از طريق ثبت احوال به صورت مكانيزه و از درگاه الكترونيكي به مردم ارائه مي شود.

وی، "ثبت احوال گذشته پرتلاش، آينده پرفروغ" را شعار امسال ثبت احوال عنوان کرد.

اجرای‌ پروژه بیابا‌زدایی‌ در مهمانشهر افاغنه سمنان
‌معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از اجرای یک پروژه بیابا‌زدایی با مشارکت کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان خبر داد‌.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایسنا، سیدنقی عزیزی در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر، اظهار کرد: این طرح احیاء منابع طبیعی جامعه محور، با مساحت 30هزار هکتار در مهمانشهر افاغنه سمنان آغاز شده است.

 

وی، ادامه داد: علاوه بر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور‌، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و منابع طبیعی استان در اجرایی شدن این پروژه، همکاری دارند.

 

همزمانی محتوا

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه