پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

اخبار زنان

13آبان از دریچه دوربین به گزارش شاخه طوبی؛
13 آبان امروز تجلی انزجار مردم سمنان از استکبار جهانی+تصاویر
مردم همیشه در صحنه سمنان بار دیگر با شرکت در راهپیمایی 13 آبان خشم و انزجار خود را از آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی نمایش دادند.

در  راهپیمایی یوم الله 13 آبان امروز ، مردم سمنان ، دانشجویان ، دانش آموزان و خانواده های معظم شهدا و جانبازان با حضور پرشور خود و سردادن شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل،انقلابی بودن خود را ثابت و خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی به صحنه تصویر کشیدند.

اجرای آزمایشی طرح کاهش طلاق در 10 استان
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی با استناد به تحقیقات انجام شده، میزان تجرد قطعی در ایران را کمتر از 2 درصد اعلام و تاکید کرد: 98 درصد از افراد در ایران میل به ازدواج دارند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایسنا، دکتر محمد اسحاقی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، با تاکید بر لزوم اجرایی شدن برنامه جامع کنترل و کاهش طلاق در کشور، گفت: نقشه جامع مهندسی فرهنگی در کنار نقشه جامع علمی تضمین کننده اجرای قانون اساسی و اینها در کنار اقتصاد مقاومتی، حرکت به سمت تمدن اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه کشور امروز دارای سیاست‌های جامع علمی و فرهنگی است، تدوین این برنامه را بر پایه مطالعات جامع دانست و گفت: یکی از برنامه‌های مهم سیاست‌های جامع علمی و فرهنگی، برنامه کنترل و کاهش طلاق است.

 

زنان توانمندترین سربازان برای اجرای اقتصاد مقاومتی هستند
زنان استان سمنان اقدام و عمل شان را در راستای اجرایی شدن خواسته رهبری معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در حوزه اقتصاد از خانواده هایمان آغاز خواهند کرد.

به گزارش شاخه طوبی، بسیج جامعه زنان استان سمنان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن بیانیه‌ای را منتشر کرد که در این بیانیه آمده است:

خودآگاهی جنسیتی در زنان ایرانی باید افزایش یابد
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه رسانه ها در سطح جهان و ایران تصویری نادرست از زن ارائه می دهند، گفت: خودآگاهی جنسیتی در زنان ایرانی باید افزایش یابد.

به گزارش شاخه طوبی، ابراهیم فیاض در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه وضعیت خانواده در کشور ما خوب نیست، افزود: نبود تناسب میان نقش های واقعی ارکان خانواده به ویژه زنان، با بازنمایی نقش زن در رسانه ها، عامل بسیاری از اختلالات در کارکرد خانواده است.

اپیدورال تشویقی برای فرزندآوری زنان/ایمنی و نداشتن درد دو فاکتور مهم در روش زایمان بدون درد
دکتر اشرف السادات حیدری، ماما و محقق نمونه گفت: زایمان بدون درد(اپیدورال) روشی مطمئن و موفقیت آمیز برای بیهوش شدن است و این روش باعث می‌شود که خیلی‌ها تشویق به فرزندآوری شوند و دیگر از درد زایمان هراسی نداشته باشند.

به گزارش شاخه طوبی، دکتر اشرف السادات حیدری، در گفت و‌گو با  خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، ایمنی و نداشتن درد را دو فاکتور مهم روش زایمان اپیدورال دانست و خاطر نشان کرد: اپیدورال یا زایمان بدون درد ایمن ترین و کم عارضه ترین روش بارداری است که از زمان حتی قبل از انقلاب این روش در کشور ما بوده است و طبق آمار طرفدار‌های زیادی هم بین مادران باردار تا به الان داشته است.

زنان و خانواده در لایحه بودجه 95 + جدول
لایحه بودجه 95 صبح امروز توسط رییس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی‌‌ تقدیم شد تا بهارستان‌نشینان بررسی این لایحه را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از مهرخانه، جدول زیر اعتبار در نظر گرفته شده در برنامه بودجه 95 برای نهادهای متولی حوزه امور زنان و خانواده از جمله معاونت امور زنان و خانواده و نیز اعتبارات مربوط به بیمه زنان خانه‌دار را نشان می‌دهد. (ارقام به میلیون ریال)
 

نقش تعداد فرزندان در طول عمر مادران
کارشناسان بر این باورند که راز افزایش طول عمر زنان می‌تواند در داشتن تعداد فرزندان بیشتر نهفته باشد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایسنا، اکنون کارشناسان برخلاف نتایج مطالعات پیشین به این نتیجه دست یافته‌اند که داشتن تعداد فرزند بیشتر به زنان کمک می‌کند تا با سرعت کمتری پیر شوند و طول عمر بیشتری داشته باشند.

بودجه حوزه زنان با نیاز به تامین مطالبات، باید چند برابر شود
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بودجه حوزه زنان و خانواده با توجه به مطالبات فزاینده ای که دارد، کافی نیست و باید چندبرابر شود.

به گزارش شاخه طوبی، شهیندخت مولاوردی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: بودجه حوزه زنان سالانه لایحه آن نوشته می شود و براساس گزارش عملکردی که وجود دارد، اما به دلیل داشتن مطالبات فزاینده، پیشنهاد چند برابر شدن بودجه زنان و خانواده داده شده است.
وی با بیان اینکه بودجه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری امسال 15 میلیارد تومان بود، اظهار داشت: حتی تمام این بودجه تخصیص پیدا نکرد.

آیا از تنورتبلیغات انتخاباتی،آبی برای زنان گرم می شود؟
در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، زنان و مطالبات آنها در صدر شعارهای تبلیغاتی نامزدها و حتی برخی از احزاب قرار می گیرد اما امسال این روند، تغییر چهره خاصی داشته است، تغییراتی که خواهان تغییر چهره مردانه مجلس هستند! سوال اینجاست که آیا شعارهای تبلیغاتی تاکنون مشکلی از زنان را حل کرده است؟

اما و اگر بارداری با یک لوله تخم‌دان
یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی؛ چگونگی بارداری طبیعی با یک لوله را توضیح داد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از خبرگزاری تسنیم، یکی از سؤالات زنان باردار این است که آیا با یک لوله نیز می‌توان به طور طبیعی باردار شد؟ که در این رابطه دکتر آرین جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی توضیحاتی را ارائه کرد.

دست گذاشتن بر موضوعی پنهان در گفتمان جامعه/ مساله ما صیغه نیست
کارگردان و نویسنده فیلم «در مدت معلوم» تاکید دارند این اثر سراغ موضوعاتی می‌رود که در گفتمان جامعه به صورت پنهان مورد بحث قرار می‌گیرد و کمتر رخصت ورود به گفتمان رسمی جامعه را پیدا کرده است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از مهر، فیلم سینمایی «در مدت معلوم» به کارگردانی وحید امیر خانی و تهیه کنندگی سید محسن جاهد و رویا شریف از جمله آثاری است که این روزها روی پرده سینماهای کشور است و با استقبال مخاطبان نیز مواجه شده است.

این فیلم سینمایی روایت محقق جوانی است که مسائل و مشکلات جنسی در جوانان ۱۵ تا ۳۰ سال را مورد بررسی قرار داده و در این مسیر به مسائلی برخورد می کند که اساسا ربطی به مسائل جنسی ندارد بلکه این مسائل بستری برای بروز مشکلات جنسی هستند.

راه‌اندازی کلینیک‌های سلامت خانواده در اسفند ماه
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده گفت: اسفندماه سال جاری 9 کلینیک سلامت در نقاط مختلف کشورراه اندازی می شود.

به گزارش شاخه طوبی، اطهره نژادی در گفت‌و گو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر اظهارکرد: کلینیک های سلامت خانواده در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، کرج، شیراز، کرمان، ایلام و اهواز تاسیس می شود و در سال های آینده در شهرهای دیگراین کلینیک ها راه‌اندازی می شود.

وی تصریح کرد: تأسیس کلینیک های سلامت خانواده در سال آینده بستگی به استقبال دانشگاه های علوم پزشکی و همکاری استان ها با مرکز دارد.

" کیمیا" قربانگاه سبک زندگی یک دختر انقلابی
"کیمیا" زن سرسختی که برخی اوقات کنجکاوی های نابجا و تعقیب و گریز، تنها مؤلفه انقلابی بودنش است! تفسیر ناقصی از زن دهه 50 است که خودسرانه عمل می کند، عاشق می شود، تصمیم به ازدواج می گیرد، قهر می کند، طلاق عاطفی می گیرد و دوباره به سوی خانه بر می گردد و بار دیگر تصمیم به جدایی را به عمل تبدیل می کند.!

دغدغه‌های زنان غربی را به‌عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم
معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی با این انتقاد "مسائل اصلی جامعه را فراموش کرد‌ه‌ایم" گفت: مشکلات زنان غربی را به‌عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم.

به گزارش شاخه طوبی، فرشته روح‌افزا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: اولویت‌های اصلی زنان ایرانی را فراموش کردیم و به‌جای آن به همایش‌ها و گفت‌وگوهایی در رابطه با خشونت علیه زنان می‌پردازیم که از مشکلات فعلی زنان ما نیست.

کارآفرینی برای زنان آسیب دیده بهترین راه ورود مجدد به جامعه است
مدیر موسسه همیار کارآفرین با اشاره به لزوم توجه جامعه به زنان آسیب دیده، گفت: کارآفرینی برای زنان آسیب دیده اجتماعی بهترین راه ورود مجدد آنها به جامعه است.

به گزارش شاخه طوبی، فاطمه طاووسی در گفتگو با مهر، با اشاره به حذف زنان آسیب دیده در کسب و کار خانگی، افزود: از سال ۱۳۹۰ در راستای همکاری با موسسه همیاران سلامت اجتماعی تعدادی از زنان آسیب دیده را جذب کردیم.

وی افزود: این افراد در مرکز نگهداری زنان آسیب دیده لویزان نگهداری می شدند که پس از شناسایی، زمینه اشتغال آنها را فراهم کردیم و در حال حاضر زنانی که به نوعی آسیب دیده اجتماعی محسوب می شدند، امروز دارای کسب و کار هستند و از شرایط آسیبی فاصله گرفته اند.

بخش اعظم بار زندگی بر دوش همسرم است/ با هدف محرومیت‌زدایی پا به این کارزار گذاشتم
رسیدگی به فرزندان و همسرم جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌ریزی‌ام دارد؛ من هر روز بخشی از وقتم را صرف رسیدگی به امور فرزندانم می‌کنم. البته در این بین نباید کمک‌های همسرم را نادیده بگیرم؛ چراکه در حقیقت بخش اعظم بار زندگی بر دوش ایشان است.

بانوان «ایرانی» از بانوان «مجلسی» چه انتظاراتی دارند؟
مردم صداقت را توقع دارند، عمل به وعده‌ها را توقع دارند، پرهیز از مناقشات را توقع دارند، پرهیز از سرگرم شدن به حواشی و مسائل فرعی را توقع دارند، امانت و پاکدستی و برخورد با متخلف و خائن را توقع دارند؛ اینها در صدر مطالبات مردم قرار دارد.

هورمون درمانی در زنان منجر به افزایش وزن نمی‌شود
متخصص زنان با بیان اینکه درمان هورمونی برای کسانی که مشکل انعقاد خون دارند باید با احتیاط صورت گیرد، گفت: خانم‌هایی که تحت درمان هورمونی قرار می‌گیرند، دچار افزایش وزن نمی‌شوند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  خبرگزاری فارس، شیرین شمس، هورمون تراپی در خانم‌ها را دارای عوارض جدی دانست و اظهار کرد: خانم‌ها ممکن است در طی درمان با هورمون دچار عوارض جانبی آن شوند و به طور کلی سر درد، سرگیجه و درد پستان شایع‌ترین عوارضی است که به دنبال هورمون تراپی گزارش شده است.

خواهرم حجابت پرچم استقلال امت است
خواهر گرامی؛ آن روز که با تن پوش پارسایی پا به عرصه دانشگاه نهادی، نقشه های شوم استکبار نقش بر آب شد. آنها به دوچیز امید بسته بودند1. جهل و بی سوادی زن 2. ضعف اراده و فساد اخلاقی او.

  به گزارش شاخه طوبی به نقل از  طنین یاس به مناسبت 17 دی ماه سال روز کشف حجاب توسط رضا شاه؛ یادداشتی به همین مناسبت منتشر شد؛ که در ادامه آن را می خوانید.

 

سلام خواهر گرامی!

رسانه ها ازدواج را ترویج دهند
یک روانشناس با تاکید بر نقش مهم و تاثیرگذار رسانه ها در تبلیغ گفت که رسانه ها به جای تبلیغ سوء در مورد ازدواج ، آن را ترویج دهند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا، دکتر علی شیخ الاسلامی امروز (پنجشنبه ) در همایش ازدواج در عصر یخبندان در محل یادمان شهدای هفتم تیر افزود : در برخی کشورها از جمله آمریکا با کار رسانه ای توانسته اند میزان ازدواج دراین کشور را در چند سال اخیر افزایش دهند و از میزان آمار طلاق بکاهند.
مدیرعامل موسسه خانواده سلامت بنیان یاداور شد که رسانه ها باید تبلیغات زیادی در مورد فواید ازدواج همچون طول عمر بیشتر افراد متاهل ، سبک زندگی سالمتر و گردآوری ثروت و سرمایه اقتصادی بیشتر داشته باشند.

سهم زنان شاغل از وزارت نفت چقدر است
مشاور امور بانوان وزارت نفت گفت: 10 درصد از زنان شاغل در وزارت نفت، رسمی هستند که حدود 7000 نفر می‌شوند. نیروهای قرارداد معین و موقت زن در این وزارتخانه شامل 10 هزار نفر می‌شود. در مجموع 17 هزار نفر از کارکنان وزارت نفت را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش شاخه طوبی، فاطمه تندگویان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به آنکه تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی، زن هستند اما متاسفانه جذب آنها در صنعت نفت در گذشته با محدودیت‌هایی مواجه بود. البته از زمانی که مهندس زنگنه به عنوان وزیر نفت منصوب شدند، به تمام بخش‌ها ابلاغ شد که محدودیتی در جذب دانش‌آموختگان اعم از زن و مرد وجود نداشته باشد.

بچه‌های قدیم کجا و بچه‌های امروزی کجا؟!
حتماً شما هم این جمله را بارها شنیده‌اید: «بچه‌های قدیم کجا و بچه‌های امروزی کجا! زمین تا آسمان با هم فرق دارند».

خطراتی که سلامتی زنان شاغل را تهدید می کند
زنان شاغل بیش از افراد دیگر در معرض اختلالات عضلانی قلبی و عروقی هستند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر نقی‌ بغدادی عضو هیئت علوم دانشگاه پزشکی تهران در به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان،‌ گفت: زنان شاغلی که در محیط‌های استرس‌‌زا کار می‌کنند بیشتر از مردان در معرض خطر ابتلا به حملات قلبی قرار دارند و این افراد بیش از خانوم‌هایی که در محیط‌های آرام‌تر و دور از تنش کار می‌کنند در معرض بیماری‌های قلبی عروقی خواهند بود.

میزان مرگ و میر زنان معتاد بیشتر است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: بیش از 26 درصد از مردم جامعه ما دچار نوعی از اختلال روانی هستند و سهم بانوان در این زمینه دو برابر آقایان است، بنابراین لازم است این قشر از جامعه مراقبت‌های لازم در برابر آسیب‌های اجتماعی را انجام دهند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل ایسنا،، مصطفی هادی زاده پنجشنبه شب، در مراسم جشن "شمیم رهایی" که با همکاری فرمانداری و دستگاه های اجرایی شهرستان شهرضا و ویژه معتادان بهبود یافته از اعتیاد برگزار شد اظهار کرد: کودکان بیش فعال و کودکان کم فعال 54 برابر کودکان عادی، آسیب پذیر هستند اما اگر والدین با مداخلات زودرس، اقدام به معرفی آن‌ها به مشاوران و روانشناسان کنند این میزان کاهش می یابد.

گسترش "فرهنگ عفاف و حجاب" و ضرورت "نقشه راه جامع"
فرهنگ عفاف و حجاب برای توسعه و گسترش خود، نیاز جدی دارد تا همه نهادها و دستگاه ها را با تمام ظرفیت خود در صحنه ببیند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  خبرنگار مهر ،حسن شیخ حائری در یادداشتی به لزوم وجود نقشه ذاه برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب پرداخته است.متن کامل یادداشت به این شرح است:

فمنیسم عنصری برای تخریب خانواده/ تهاجم غربی ها به جوانان و خانواده با الگوهای فمینیستی
کارشناس مسائل اجتماعی؛ مهم‌ترین آموزه‌های جنبش فمنیستی را نفی نهاد خانواده دانست وگفت: فمنیست‌ها به برخی از نقش‌هایی که زنان بر عهده دارند مانند نقش مادری و همسری ایراد وارد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی؛ عطیه حیدریان؛ کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص اهمیت خانواده در جوامع امروزی گفت: در جمهوری اسلامی ایران با توجه به بافت دینی و مذهبی جامعه، خانواده کارکردهای مهمی داشته و از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

ازدواج موجب عفت نظر و محفوظ بودن نفس می شود
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه پیامبراکرم (ص) در حدیثی از ازدواج به عنوان محبوب ترین بنیاد مزد خداوند یاد می کردند، گفت: ازدواج موجب عفت نظر و محفوظ بودن نفس است.

معصومه طاهريان؛ کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی با بیان اینکه یکی از افتخارات بزرگ آئین اسلام ، توجه خاص و تاکید فراوان در مورد نظام خانواده است، گفت: خانواده از مقدس ترین نهادهای اجتماعی و پیوند دهنده افراد به شمار می آید.و خانواده زمینه ساز بروز استعدادهای انسان می شود.

این کارشناس مذهبی در ادامه افزود: خانواده در اسلام دارای اهمیت فراوانی است و دین مقدس اسلام برای آن ، نظام و قوانینی وضع کرده است تا سعادت افراد در آن تضین کند.

پرونده زنان و مشارکت سیاسی
به دلیل دو انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری و همچنین اهمیت مشارکت سیاسی زنان و حضور آنان در لایه‌های قدرت برای جریان‌های دفاع از حقوق زنان در هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصول‌گرا و همچنین منافعی که طرح این موضوع برای هر دو جناح دربردارد، از ابتدای سال تاکنون، مفهوم مشارکت سیاسی زنان در دستور کار فعالان سیاسی و اجتماعی قرار گرفت.

سونامی اعتیاد در میان زنان و جوانان
رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام از سونامی اعتیاد میان زنان، دختران و جوانان در کشور خبر داد و گفت: موضوع رشد اعتیاد در این گروه ها بسیار نگران کننده است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا، سعید صفاتیان کارشناس ارشد مواد مخدر گفت:متاسفانه رشد اعتیاد در جامعه زنان، جوانان، محیط های کارگری و برخی مردم عادی را شاهد هستیم که این موضوع بسیار نگران کننده است.
وی اضافه کرد: باید موضوع اعتیاد در کشور ریشه یابی شد و آمار دقیق معتادان را بررسی کنیم تا بتوانیم مشکلات ناشی از اعتیاد در جامعه را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهیم.

توجه ویژه به زنان و خانواده در سند برنامه ششم توسعه
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در تنظیم سند برنامه ششم توسعه توجه ویژه ای به حوزه زنان و خانواده داریم.

به گزارش شاخه طوبی، شهیندخت مولاوردی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: احکام برنامه ششم توسعه برای ارائه به مجلس با محورهای خاصی از جمله توجه به رشد اقتصادی و بحران آب، محیط ‌زیست، توسعه گردشگری و رونق صندوق‌های بازنشستگی در حال تنظیم است اما در تنظیم سند برنامه ششم تاکید ویژه ای بر مسائل زنان و خانواده داریم.

همزمانی محتوا

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه