پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

اخبار زنان استان

13آبان از دریچه دوربین به گزارش شاخه طوبی؛
13 آبان امروز تجلی انزجار مردم سمنان از استکبار جهانی+تصاویر
مردم همیشه در صحنه سمنان بار دیگر با شرکت در راهپیمایی 13 آبان خشم و انزجار خود را از آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی نمایش دادند.

در  راهپیمایی یوم الله 13 آبان امروز ، مردم سمنان ، دانشجویان ، دانش آموزان و خانواده های معظم شهدا و جانبازان با حضور پرشور خود و سردادن شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل،انقلابی بودن خود را ثابت و خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی به صحنه تصویر کشیدند.

عزم مردم خرمشهر باعث شد تا یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد
یک فعال حوزه زنان در کشور گفت: عزم مردم و رزمندگان و بویژه حضرت امام این بود که یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نباشد.

مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص حال و هوای مردم در خصوص اشغال خرمشهر گفت: خرمشهر وقتی اشغال شد خیلی برای مردم دردناک بود؛  مخصوصا برای رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس که با چنگ و دندان تلاش کرده بودند که یک وجب از خاک کشور اشغال نشود و می توان گفت که  فرماندهان بعد از آن حتی یک شب خواب راحتی نداشتند تا بتوانند با برنامه ریزی و مطالعات دقیق و بسیار مهندسی شده بتوانند این شهر را باز پس بگیرند.

زنان توانمندترین سربازان برای اجرای اقتصاد مقاومتی هستند
زنان استان سمنان اقدام و عمل شان را در راستای اجرایی شدن خواسته رهبری معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در حوزه اقتصاد از خانواده هایمان آغاز خواهند کرد.

به گزارش شاخه طوبی، بسیج جامعه زنان استان سمنان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن بیانیه‌ای را منتشر کرد که در این بیانیه آمده است:

فمنیسم عنصری برای تخریب خانواده/ تهاجم غربی ها به جوانان و خانواده با الگوهای فمینیستی
کارشناس مسائل اجتماعی؛ مهم‌ترین آموزه‌های جنبش فمنیستی را نفی نهاد خانواده دانست وگفت: فمنیست‌ها به برخی از نقش‌هایی که زنان بر عهده دارند مانند نقش مادری و همسری ایراد وارد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی؛ عطیه حیدریان؛ کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص اهمیت خانواده در جوامع امروزی گفت: در جمهوری اسلامی ایران با توجه به بافت دینی و مذهبی جامعه، خانواده کارکردهای مهمی داشته و از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

ازدواج موجب عفت نظر و محفوظ بودن نفس می شود
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه پیامبراکرم (ص) در حدیثی از ازدواج به عنوان محبوب ترین بنیاد مزد خداوند یاد می کردند، گفت: ازدواج موجب عفت نظر و محفوظ بودن نفس است.

معصومه طاهريان؛ کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی با بیان اینکه یکی از افتخارات بزرگ آئین اسلام ، توجه خاص و تاکید فراوان در مورد نظام خانواده است، گفت: خانواده از مقدس ترین نهادهای اجتماعی و پیوند دهنده افراد به شمار می آید.و خانواده زمینه ساز بروز استعدادهای انسان می شود.

این کارشناس مذهبی در ادامه افزود: خانواده در اسلام دارای اهمیت فراوانی است و دین مقدس اسلام برای آن ، نظام و قوانینی وضع کرده است تا سعادت افراد در آن تضین کند.

طلاق؛ نهايي ترين راهكار در اختلافات خانوادگي/ طلاق جدي ترين تهديدخانواده هاي امروزي
کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه طلاق به عنوان نهايي ترين راهكار در اختلافات خانوادگي محسوب مي شود، گفت: انتخاب نادرست و ناپايدار و نداشتن مهارت هاي زندگي، باعث ايجاد اختلاف و درگيري و نهايتا طلاق می شود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، حسین پیوندی؛ کارشناس مسائل اجتماعی،  با اشاره به اینکه خانواده اصلي ترين نهاد اجتماعي است، گفت: خانواده خاستگاه فرهنگ و تمدن در جامعه است.

این کارشناس مسائل اجتماعی همچنین افزود: خانواده به عنوان يكي از اجزاي نظام اجتماعي و دارا بودن ويژگي هاي يك نهاد اجتماعي، از تأثير پذيري متقابل برخوردار است

بیداری حق همه ی مردم دنیاست/ خون نداده ایم که به زندگی با ذلت تن در دهیم
شک نکنید حداقل خدمت خادمین ولایت الله تلاش برای تبیین همه جانبه ی بیداری و حقیقت اسلام برای سراسر دنیاست و فردای انقلاب اسلامی جز با طلوع خورشید عالمتاب بیداری اسلامی و آمیخته شدن با جان و دل ملت دنیا رقم نخواهد خورد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، روزی که گفتم " ارتش بیست میلیونی سایبری، عده ای پوزخند زندند و امثال فدائیانی چون بنده حقیر را کوچک تر از آن دیدند که بتوانیم در عرصه مجازی در قد و قواره ی بزرگان و ابرقدرتهای این حوزه خودنمایی کنیم.
به لطف ایزد منان زیر سایه ی حضور منور بیدریق امام عصر و زمان (عج) کمر راست کردیم تا دنیا بداند خادمین ولایت الله هم بی رقیب اند و هم بیشمار.

سران فتنه در سال88 آبروی نظام را بردند
یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه بزرگترین ضربه به نظام امیدوار کردن دشمنان بود، گفت: سران فتنه در سال88 آبروی نظام را بردند و دشمنان را وارد کشور کردند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، حمزه، کارشناس مسائل سیاسی در نشست بصیرتی در جمع بانوان سمنانی در خصوص فتنه 88 گفت: سران فتنه و عوامل خارجی، فتنه 88 را از 15 سال قبل  برنامه ریزی کرده بودند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه افزود: در تیرماه  سال 78  در کوی دانشگاه یک حرکتی را انجام دادند و فتنه کوچکی به پا کردند و زود فتنه را مهار کردند و آن زمان شرایط را سنجیدند و برای 10 سال بعد دوباره برنامه ریزی کردند.

اجرای طرح غربالگری «اضطراب» در مهدهای کودک استان سمنان
سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان از اجرای طرح غربالگری «اضطراب» با هدف شناسایی و پیشگیری و همچنین مداخلات به هنگام و موثر در این خصوص خبر داد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، سیدنظام‌الدین زرگری سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی با اشاره به اجرای این طرح در کودکان ۵ تا ۶ سال، گفت: طرح غربالگری اضطراب کودکان در استان سمنان اجرا می‌شود.

سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان از اجرای طرح غربالگری «اضطراب» با هدف شناسایی و پیشگیری و همچنین مداخلات به هنگام و موثر در این خصوص خبر داد.

بانوان سمنانی درباره فتنه 88 و 9 دی می گویند
حماسه تاریخی نهم دی نمایشگاه غیرت ملی ایرانیان در دفاع از نظام اسلامی در واکنش به شیطنت دشمنان بود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، حوادث هشت ماه پس از انتخابات ۸۸ باعث شد تا کارآمدی نظام ولایت فقیه برای جهانیان، مردم مسلمان ایران بویژه نسل جوان روشن تر شود.حماسه تاریخی نهم دی نمایشگاه غیرت ملی ایرانیان در دفاع از نظام اسلامی در واکنش به شیطنت دشمنان بود.

به همین منظور خبرنگار شاخه طوبی در روز 9 دی به میان بانوان سمنانی رفت تا دیدگاه آنها را در خصوص فتنه 88 و 9 دی جویا شود:

سران فتنه در سال 88 شعور مردم را به بازی گرفتند/9 دی، شکست ناپذیر بودن این نظام مقدس را به رخ جهانیان کشید
یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سران فتنه در سال 88 شعور مردم را به بازی گرفتند، گفت: فتنه گران در حقیقت از بی آگاهی مردم سوءاستفاده و برای رسیدن به منافع خود از آنها استفاده ابزاری کردند.

لاله افتخاری، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی درخصوص فتنه 88 گفت: افرادی برای این فتنه سال 88  از 20 سال قبل برنامه ریزی کرده بودند.

افتخاری با بیان اینکه  بخشی از شکل گیری فتنه 88 برمی گردد به مردمی که از افراد ها، نهاد ها، گروها شکایت ومشکلاتی داشتند، اظهار کرد: برخی از افراد در سال 88 به دلیل عدم آگاهی سازی تحت تاثیر فتنه گران قرارگرفتند .

سران فتنه در سال 88 شعور مردم را به بازی گرفتند

براندازی، هدف فتنه‌گران در سال 88 بود/حماسه 9 دی حرکتی برخاسته از بصیرت ملت ایران بود
عضو شوراي اسلامي شهر سمنان با بیان اینکه براندازی، هدف فتنه‌گران در سال 88 بود، گفت: مردم با بصیرت ایران در حماسه‌ی ۹ دی نشان دادند که در مقابل توطئه‌هایی که نظام اسلامی را تهدید می‌کند در مقابل آن می ایستند و از ارزش‌های آن دفاع می کنند.

 به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دولت های غربی که در گذشته در برخورد با نظام جمهوری اسلامی ایران شکست را تجربه کرده بودند، انتخابات را در ایران هدف قرار دادند. آنها قبل از انتخابات ۱۳۸۸ براساس اقدامات تئوریک در اتاق های فکر آمریکایی و اسنادی که به تدریج آشکار شد به این باور رسیدند، که می توان با استفاده از تجربه تکنیک های انقلاب های رنگی همزمان با انتخابات نظام جمهوری اسلامی را از درون بی ثبات و فروپاشی کرد.

وحدت تجلی اتحاد میان جهان اسلام است/بزرگترین مانع وحدت و تفرقه بین مسلمانان، عمل نکردن به آموزه های اسلامی است
یک کارشناس مسائل مذهبی؛ بزرگترین مانع وحدت و علت اختلاف و تفرقه مسلمانان، را عمل نکردن به آموزه های اسلامی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دوازدهم ربيع الاول (روز ولادت پيامبر اكرم بر حسب روايت اهل سنت) تا هفدهم ربيع الاول (روز ولادت آن حضرت از نظر شيعيان) "هفته وحدت" نام­گذاري شده است.

اهميت "وحدت" با توجه به وضعيت و مقتضيات داخلي کشورهاي مسلمان و فضاي بين­المللي حاکم بر روابط اين کشورها، هر روز بيش از گذشته احساس مي­ شود.

حضور 4 زن در لیست داوطلبان انتخابات مجلس استان سمنان
رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از حضور 4 زن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه استان سمنان خبرداد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، محمدرضا میرزایی، رئیس ستاد انتخابات استان سمنان در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص تعداد ثبت نامی ها برای کاندیداتوری در دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی گفت: از 28 آذر تا به امروز 103 نفر از حوزه های انتخابیه سمنان سرخه مهدیشهر، شاهرود و میامی، دامغان، گرمسار و آرادان ثبت نام کرده اند.

حضور خواهران روحانی در ستاد انتخابات + عکس
دو تن از خواهران رییس جمهور، وارد فرمانداری سمنان، حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه شدند.

به گزارش شاخه طوبی، دکتر محمد اطهری خواهرزاده رییس‌جمهور و رییس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز صبح امروز به همراه دوتن از خواهران رییس جمهور، وارد فرمانداری سمنان شدند و از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه کاندیدای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

 

ثبت‌نام اولین داوطلب زن در انتخابات مجلس شورای اسلامی استان سمنان
رییس ستاد انتخابات استان سمنان از نام نویسی اولین داوطلب زن برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شاهرود خبرداد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی،  محمدرضا میرزایی، رییس ستاد انتخابات استان سمنان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در جمع خبرنگارن با بیان اینکه تاکنون 43 نفر در انتخابات خبرگان و مجلس در حوزه های انتخابیه استان سمنان ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد 37 نفر برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و 6 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کرده اند.

در 9 ماهه اول سال جاري:
کاهش17درصدی طلاق‌ و 14.5 درصدی ازدواج‌ها در استان سمنان/صدور 30 هزار كارت هوشمند ملي در استان سمنان
مديركل ثبت احوال استان سمنان با اشاره به اینکه بیش از3 هزار ازدواج و700 طلاق در 9 ماه سال جاري به ثبت رسيده است، گفت: خوشبختانه شاهد بيش از 17 درصد كاهش طلاق به نسبت سال 93 در استان سمنان بوده ایم.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، عباسعلي ‌طالب‌بيدختي مديركل ثبت احوال استان سمنان در نشست خبري به مناسبت هفته ثبت احوال با اشاره به اینکه ثبت احوال جزء دستگاه هاي پيش رو است كه تمام سيستم هاي آن مكانيزه شده است، گفت: تمامي خدمات از طريق ثبت احوال به صورت مكانيزه و از درگاه الكترونيكي به مردم ارائه مي شود.

وی، "ثبت احوال گذشته پرتلاش، آينده پرفروغ" را شعار امسال ثبت احوال عنوان کرد.

رعایت بهداشت فردی بهترین روش پیشگیری از ابتلا به آنفلولانزا است
متخصص بیماریهای عفوني با بیان اینکه رعایت کردن بهداشت فردی برای پیشگیری از انتشار آن بسیار مهم است، گفت: افرادی که به این بیماری مبتلا می‌شوند به دلیل رعایت‌نکردن اصول بهداشتی به هنگام بیماری است که می‌تواند خیلی سریع ویروس را انتقال دهد.

 به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دکتر محمد نساجي؛ متخصص بیماریهای عفوني با اشاره به ویروس آنفلوانزا در فصل سرما گفت: بیشترین شیوع ویروس در فصول سرد سال است که از طریق  انسان به انسان منتقل می شود و معمولا قسمت فوقانی سیستم تنفسی را درگیر می کند.

این متخصص بیماریهای عفوني با تأكيد بر عادي بودن شرايط بيماري آنفلوانزا در كشور، اظهار کرد: دلايل علمي متعددي براي اثبات اين مدعا وجود دارد كه ثابت مي كند اخبار و شايعات منتشر شده از رسانه‌هاي مختلف، بزرگنمايي و سياه نمايي بوده است.

فعالیت بیش از 130هزار طلبه در حوزه های علمیه خواهران کشور
معاون فرهنگی – تبلیغی و تربیتی حوزه های عملیه خواهران کشور از فعالیت بیش از 130هزار طلبه خواهر در حوزه های علمیه خواهران کشور خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از گرمسار آنلاین گردهمایی مدیران واحد های حوزوی خواهران استان با حضورمعاون فرهنگی – تبلیغی و تربیتی حوزه علمیه خواهران کشور در محل حوزه علمیه خواهران فاطمیه گرمساربرگزار شد.

فرهنگ ازدواج آسان در جامعه ترویج شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: فرهنگ ازدواج آسان امروز باید در جامعه بیش از گذشته ترویج شود.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین امروز همزمان با فرارسیدن سالروز ازدواج پیامبر گرامی اسلام (ص) و حضرت خدیجه (س) اظهار داشت: ازدواج آسمانی نبی مکرم اسلام (ص) و بانوی ارزشمند جهان اسلام، حضرت خدیجه (س) دارای نکات متعدد و قابل‌توجهی بوده که هر کدام از آن‌ها می‌تواند امروز برای ما درسی باشد.

زن کلاهبردار با معرفی خود به عنوان وکیل، 200 میلیون ریال اخاذی کرد
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: درد و دل های زن 50 ساله سمنانی با خانم وکیل قلابی، کلاهبرداری 200 میلیون ریالی به همراه داشت.

به گزارش شاخه طوبی، سرهنگ روح الامین قاسمی با اشاره به تشکیل پرونده کلاهبرداری 200 میلیون ریالی با مراجعه خانمی به پلیس آگاهی سمنان به ایرنا گفت: دختر جوان شاکی، چند ماه قبل با مراجعه به پلیس، پرونده ای باعنوان کلاهبرداری تشکیل داده بود که در دادسرا در حال رسیدگی است.
وی تصریح کرد: مادر این خانم که پیگیر این پرونده بود، در مقابل مسجدی در سمنان با حالتی نگران با این کلاهبردار برخورد می کند و کلاهبردار با صحبت و همدردی، اعتمادش را جلب و سپس خود را وکیل معرفی و نقشه خود را پیاده می کند.

هیچ مجوزی برای تک‌خوانی زنان صادر نشده است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در برهه کنونی هیچ مجوزی به تک خوانی زنان داده نشده است، گفت: مجوزی به تک خوانی زنان داده نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، چند ماهی است در اثر اعتراض های مردمی و برخی از نهادهای امنیتی پروزه تک خوانی زنان متوقف شده بود، در حالی که این روزها در فضای مجازی خبر هنجار شکنی و حمایت های معنادار برخی از مسئولین وزارت ارشاد از تک خوانی زنان منتشر شد و گویا بار دیگر پای خوانندگان زن در تالار های رسمی وزارت ارشاد باز شده است.

شاهرود قهرمان مسابقات والیبال دختران دانشگاه آزاد شد
جام قهرمانی مسابقات والیبال دختران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان به دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود رسید .

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا،در پایان این مسابقات تیم دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود توانست با اقتدار و بدون شکست حتی در یک ست ، بر سه رقیب دیگر پیروز گشته و جام قهرمانی را بالای سر ببرد .
در روز دوم مسابقات والیبال دختران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان که با حضور 4 تیم از دانشگاه های آزاد اسلامی شهرهای گرمسار ، شاهرود ، سمنان و دامغان همراه بود تیم دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود توانست با نتیجه 2 بر صفر دامغان و سمنان را شکست دهد و به این مقام دست یابد .

برگزاری جشن ˝طولانی‌ترین شب انتظار˝ در سمنان
مسئول فرهنگی خواهران سمنان گفت: ویژه برنامه‌های خاص و جشن‌های متنوع به مناسبت همزمانی جشن سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) با شب یلدا در این ایام‌ در سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، مطهره سعیدی، مسئول فرهنگی خواهران سمنان، با اشاره به اینکه سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) مصادف با شب یلدا است، گفت:ویژه برنامه‌های خاص و جشن‌های متنوع همزمان با این ایام در سوله صالحین شهرک گلستان سمنان برگزار می شود.

مسئول فرهنگی خواهران سمنان، از برگزاری جشن یلدای مهدوی امروز،۳۰آذرماه ساعت 15همزمان با شب یلدا خبر داد و افزود:شب چله از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی و سنتی دیرینه است.

شلاق شبکه های اجتماعی بر پیکر خانواده ایرانی/ افزایش حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی
کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی باعث دور شدن اعضای خانواده از همدیگر می شود، گفت: شبکه های اجتماعی به نوعی نقش مادر بودن و همسر بودن زن را مختل می سازند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، جلیله روشن نهاد، کارشناس مسائل اجتماعی، با بیان اینکه  چند سالی که فضای مجازی مهمان خانه های ایرانی شده است، گفت: امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی بخش اجتناب ناپذیر زندگی روزمره شده است.

این کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی اینترنتی پای به عرصه وجود گذاشتند، اظهار کرد: هیچ کس تصور نمی کرد که روزی جنبه اجتماعی اینترنت به صورت کاربرد اصلی آن درآید.

نیاز داری ببر؛ نیاز نداری بزار
مهربانی به دیوارهای سمنان هم رسید/ دل‌هایی که دیوار مهربانی را تزیین کردند +تصاویر
این روزها در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر و در روزهایی که سوزِ سرما همه‌جا را فراگرفته، به دیواری می‌رسی که گرمابخش دل‌ها شده است. دیواری که مردم آن را به دیوار مهربانی می‌شناسند و برپایه مهر و همدلی بنا شده است.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دیوارها همیشه یادآور فاصله‌ها هستند اما در یکی از خیابان‌های شهر سمنان دیواری وجود دارد که فاصله‌ها را از میان برداشته ‌است و چند روزی قسمتی از یک دیوار در شهر به‌نام دیوار مهربانی نام گرفته و این مهربانی در همه‌جا پیچیده است.

این روزها در فضای مجازی دیوارهای زیادی «مهربان» لقب گرفته اند واین حرکت در شهرهای مختلف کشورتوسط مردم انجام گرفت.

دفاع از مسلمانان مظلوم دنیا باید محور اصلی کنفرانس بین المللی وحدت باشد/ سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر در برابر کشتار زنان و کودکان نیجریه
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از وزارت خارجه و سازمان های همکاری های اسلامی می خواهیم که از حقوق مردم بی دفاع و مظلوم دفاع کنند، گفت: انتظار می‌رود که محور اصلی کنفرانس وحدت بحث دفاع از مسلمانان مظلوم و حقوق بشر با تاکید بر مسلمان مظلوم در دنیا باشد.

لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی  ضمن محکوم کردن کشتار شیعیان در نیجریه گفت: اینگونه اقدامات از آنجا نشأت می‌گیرد که دشمنان سالها روی حقایق پرده گذاشتند تا مردم دنیا از آن آگاه نشوند.

سهمیه بندی زنانه لیست انتخاباتی؛ اهانت به آنها است/ مجلس به نمایندگانی متخصص، شایسته سالار و اصلح نیاز دارد
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افرادی که متخصص و کار آمد هستند در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنند، گفت: مجلس به نمایندگانی متخصص، شایسته سالار و اصلح نیاز دارد چرا که بهتر می توانند پیگیری مسائل حوزه بانوان باشند.

لاله افتخاری عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی، در خصوص حضور بانوان در کاندیداتوری؛ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: باید خانم هایی که تعهد و تخصص و توانایی لازم در این حوزه را دارند در دهمین دوره انتخابات مجلس شرکت کنند.

در آستانه بلندترین شب سال؛
شووی چله سمنانی ها چقدر هزینه دارد+ جدول/ هزینه خرید طولانی ترین شب سال 94 چقدر می شود
چند روز بیشتر تا پایان پاییز باقی نمانده و یلدا در راه است. مردم سمنان هم طبق سنت هر ساله، کالاهایی را برای شب یلدای خود خرید می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد قیمت یک سبد یلدایی ویژه سمنانی ها 77 هزار تومان تمام می‌شود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، در حالی ۸ روز به شب یلدا مانده است؛ سمنانی ها خود را برای برگزاری شووی چله آماده می‌کنند.

براساس رسوم قدیم سمنانی ها در شب یلدا مردم در کنار هم جمع شده و با میوه و خشکبار خاصی همانند انجیر خشک، مویزو... که ویژه شب یلدا است آن را جشن می‌گیرند.

گشت و گذاری در بازار سمنان این حس را به خوبی انتقال می‌دهد که شب یلدا در پیش است و باید خریدهایی را متناسب این مراسم سنتی انجام داد.

حادثه «خمینی شهر» دستمایه طنز مردم در شبکه‌های اجتماعی؛
یه سلامی هم بکنیم به دکتری در سمنان که...
مردم بیش از گذشته جامعه پزشکی را در معرض نقد خود قرار داده اند. حال مردم سمنان مصادیق بی شماری از اقدامات زیبای پزشکان این شهر اخلاق را در قالب طنز مطرح کرده اند

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، جامعه پزشکی طی سال های اخیر بیش از پیش در معرض نقد افکار عمومی قرار گرفته است ولی مردم قدرشناس و با اخلاق استان سمنان حجم بالای وظیفه شناسی پزشکی، نگرفتن زیرمیزی ها و افزایش تقدیرو تشکرهای مردمی از هزینه های دریافتی کم برخی از پزشکان، یک طیف مهربانی  خاصی میان مردم و پزشکان ایجاد کرده است.

در هفته های گذشته، حادثه ی در خمینی شهر اصفهان بخش زیادی از مردم را به واکنش برانداخت.

همزمانی محتوا

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه