پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

کلیک کنید

ترویج بدحجابی دستاورد استفاده از ماهواره است
یک کارشناس مذهبی گفت: هر آنچه در عصر کنونی در زمینه ترویج بدحجابی مشاهده می کنیم از بدترین دستاوردهایی است که دشمنان اسلام به بهانه تغییر باورها و آرمان ها آن را در قالب سریال ها و برنامه های متنوعی که تبعات منفی زیادی در پی دارد، بروز می دهند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از زاهدانه، ورود ماهواره به کانون گرم خانواده ها خالی از لطف هم نبود چرا که در زیر سایه این بشقاب شوم خانواده ها از هم گسستند و فاصله فکری بین اعضای خانواده روز به روز بیشتر شد به گونه ای که نه فرزندان حرمت شناسی را در قبال والدین خود رعایت کردند و نه خانواده ها مانع از اتراق این ابزار در زندگی خود شدند.
وسیله ای که با نشانه گرفتن اعتقادات، باورها و رسوم منجر به پدید آمدن فسادهای اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی زیادی شد نمونه آن را در هر گوشه و کنار خیابانی از کلان شهری چون تهران تا روستای کوچکی در دور ترین نقطه کشور می توان جستجو کرد.

جوانانی که فیلم و عکس خصوصی خود را به اشتراک می گذارند
این روزها برخی جوانان با انگیزه های خاص خود اقدام به کارهایی میکنند که پس از مدتی منجر به...

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ جوانان با توجه به تحرک و شور و نشاط درونیشان که یکی از ویژگی‌های ذاتی این دوره سنی است، دارای یک سری نیازهای روانی هستند.

لزوم توجه به خطر یکه‌تازی شبکه اجتماعی خارجی در کشور
عدم توجه مردم و مسئولین به اهمیت فضای مجازی، در بعد فرهنگی و امنیتی خطرات جبران ناپذیر را بر کشور تحمیل خواهد کرد.

شلاق شبکه های اجتماعی بر پیکر خانواده ایرانی/ افزایش حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی
کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی باعث دور شدن اعضای خانواده از همدیگر می شود، گفت: شبکه های اجتماعی به نوعی نقش مادر بودن و همسر بودن زن را مختل می سازند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، جلیله روشن نهاد، کارشناس مسائل اجتماعی، با بیان اینکه  چند سالی که فضای مجازی مهمان خانه های ایرانی شده است، گفت: امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی بخش اجتناب ناپذیر زندگی روزمره شده است.

این کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی اینترنتی پای به عرصه وجود گذاشتند، اظهار کرد: هیچ کس تصور نمی کرد که روزی جنبه اجتماعی اینترنت به صورت کاربرد اصلی آن درآید.

شایعات تلگرامی از کجا می‌آیند؟
با فراگیر شدن ابزارهای ارتباطی جدید، شبکه‌های اجتماعی به خصوص شبکه‌های اجتماعی موبایلی با اخبار ناقص و غلط تا اندازه‌ای جایگزین منابع اطلاع‌رسانی رسمی شده‌اند اما این اتفاق چرا و چطور افتاده است.
طلاق عاطفی دستاورد موبایل و تبلت برای خانواده‌ها
کارشناس مسائل اجتماعی گفت: جلوه دیگری از پدیده شوم طلاق که برگرفته از فرهنگ غلط غربی بوده و امروز بیشتر در بین زوجین جوان رواج پیدا کرده، طلاقی است که به عنوان طلاق توافقی تعریف شده است و طلاق عاطفی نیز دستاورد موبایل و تبلت برای خانواده‌هاست.

دروغ بزرگ تلگرامی به زنان ایران+عکس
زنان به دلیل تمایل بیشتر به صحبت کردن و ارتباط‌گیری با دیگران، استقبال بهتری از شبکه های اجتماعی داشته‌اند، فارغ از جنبه‌های مثبت و منفی حضور مردم ایران در شبکه‌‌های موبایلی، در این گزارش قصد داریم امنیت زنان ایرانی در این نرم‌افزارها به ویژه تلگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از طنین یاس، اگر در ایران قدیم، شیوه ارتباط‌گیری و پیام‌رسانی مردم با یکدیگر به‌صورت چهره به چهره و اغلب دارای سرعت پایینی بود؛ امروزه با پیشرفت سطح اطلاعات و علم، نیاز آن‌ها به امکانات ارتباطی گسترده و سریع، پر رنگ‌تر به نظر می‌رسد. این روزها دیگر ارتباط تلفنی یا ایمیلی جوابگوی نیاز افراد نیست؛ بلکه ورود رسانه‌های تعاملی از جمله شبکه‌های اجتماعی موبایلی سرنوشت جدیدی برای مردم به‌خصوص بانوان رقم زده است.

میزان «اعتماد» عمومی به شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای چقدر است؟
نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار رسانه ملی نشان می دهد که درصد اعتماد به اخبار تلویزیون ۶۱ درصد و اخبار صدا ۶۲ درصد است و کمترین اعتماد به اخبار شبکه‌های اجتماعی و موبایلی با ۲۷ درصد و شبکه‌های ماهواره‌ای با ۲۹ درصد است.

به گزارش شاخه طوبی، رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما به آخرین نظرسنجی درباره بخش‌های خبری رسانه ملی اشاره کرد و گفت: بخش خبری20:30 شبکه دو سیما با بیشترین مخاطب و پس از آن به ترتیب بخش های خبری ساعت 21 شبکه یک، اخبار 22 شبکه سه و بخش خبری ساعت 14 شبکه یک، اخبار ساعت 22:30 شبکه دو و بخش خبری ساعت 19 شبکه یک پربیننده هستند.

رصد چت‌های موبایلی؛ از شایعه تا واقعیت
امکان شنود اطلاعات همواره یکی از دغدغه‌های افراد هنگام برقراری ارتباط در فضای مجازی بوده و این سوال در بسیاری موارد وجود داشته که آیا ایمیل، جست‌وجوها و یا چت‌های موبایلی و پیامک‌های کاربران رصد می‌شود؟

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایسنا، طی سالهای گذشته بحث احتمال رصد شدن اطلاعات موجب شد که برخی کاربران در استفاده از سرویس‌های داخلی مانند ایمیل‌های بومی و ... دچار تردید شوند.

 

بسیاری از کاربران به این دلیل که علاقه ندارند ارتباطات شخصی آنها توسط دیگران رصد شود ترجیح می‌دهند از سرویس‌های خارجی استفاده کنند. با این حال این موضوع اعلام شده که اگر در موردی حکم قضایی وجود داشته باشد دسترسی به اطلاعات افراد حتی در فضاهایی مانند ایمیل‌های خارجی هم دور از دسترس نخواهد بود.

 

طلاق بخاطر تلگرام !
زن جوان وقتی دید که شوهرش برای یک دختر مزاحمت ایجاد کرده است راهی دادگاه خانواده شد و درخواست طلاق داد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، چندی پیش زن جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و درخصوص علت آن به قاضی گفت: آقای قاضی چند وقت پیش متوجه شدم که شوهرم برای یک دختر مزاحمت ایجاد کرده است.

وی افزود:او در گروهی در تلگرام به یک دختر پیام های شخصی داده و حتی با وجود برخورد جدی آن دختر باز هم برایش مزاحمت ایجاده کرده است. تا جاییکه این دختر شوهرم را تهدید کرده که اگر بار دیگر مزاحمش شود از او شکایت می کند.

زنان و دختران بازیچه تبلیغات تجاری ماهواره
با نگاهی گذرا به کالاهایی که از شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود، به راحتی می توان دریافت که عمدتا زنان به ویژه زنان خانه دار و دختران به عنوان بازار هدف این کالاها در نظر گرفته شده اند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از پایگاه خبری لادیز ؛ با نگاهی گذرا به کالاهایی که از شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود، به راحتی می توان دریافت که عمدتا زنان به ویژه زنان خانه دار و دختران به عنوان بازار هدف این کالاها در نظر گرفته شده اند.

دختر نوجوان قربانی "شبکه‌های اجتماعی" شد
دختر نوجوانی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی عضو بود با تعارف یک نوشیدنی تلخ، قربانی یک پسر جوان شد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ اواخر شهریور امسال دختری 16 ساله با مراجعه به پلیس آگاهی شهریار اعلام کرد توسط پسر جوانی که با او در شبکه‌های اجتماعی ارتباط داشته است، مورد سرقت قرار گرفته است.

افزایش تجردگرایی در دختران ماحصل بهره گیری از سبک زندگی غربی است
کارشناس حوزه زنان اظهار داشت: بسیاری از جوانان با نگاه کردن به زندگی جوانان غربی که ازدواج نمی‌کنند مشغول تفریح و سرگرمی هستند و وقت بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند تمایل دارند مانند آنها رفتار کنند بنابراین دوست دارند در همه چیز شبیه آنها باشند مانند آنها مجرد زندگی کنند و ازدواج نکنند.

به گزارش شاخه طوبی، توران آفرینش کارشناس حوزه زنان و پژوهشگر در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به علل افزایش تجرد گرایی در جوانان به خصوص دختران عنوان کرد: هر فردی در زندگی علاقه مند به رسیدن کمال در تحصیلات و شغل می‌باشد که تداخل این امر با ازدواج به سختی امکان‌پذیر است و  به همین سبب با مشکل تجردگرایی روبرو هستیم که عواملی مانند تجمل‌گرایی، تورم مشکلات اقتصادی، ترس از طلاق و… نیز برآن دامن می‌زند.

پیامک‌هایی که با زندگی بازی می‌کنند
این روزها پیامک‌هایی که شما را تشویق به شرکت در یک بازی پیامکی می‌کند، بسیار رواج پیدا کرده است. این بازی عموماً سود خوبی را به جیب اپراتورها و شرکت‌های مرتبط با آن‌ها می‌ریزد، اما در مواردی چون موضوعات روانشناسی و سلامتی تنها چیزی که برای مخاطب و کاربر باقی می‌ماند، آسیب روحی، جسمی و مالی است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از مهرخانه، این روزها پیامک‌هایی که شما را تشویق به شرکت در یک بازی پیامکی می‌کند، بسیار رواج پیدا کرده است. این بازی عموماً سود خوبی را به جیب اپراتورها و شرکت‌های مرتبط با آن‌ها می‌ریزد، اما در مواردی چون موضوعات روانشناسی و سلامتی تنها چیزی که برای مخاطب و کاربر باقی می‌ماند، آسیب روحی، جسمی و مالی است.

این پیامک‌ها از کجا می‌آیند؟

ماهواره؛ اسلحه دشمن در جنگ نرم/ بشقاب های که حیاء و عزت را از خانواده های ایرانی دزدیدند
امروز دشمن با فرستادن ۲۰۳ ماهواره که ۸۰ تای آن در ایران قابل دریافت هستند کارش را برای تخریب باورها و ایمان قلبی مردم مسلمان ایران آغاز کرده است...

کدام استان ها بیشترین کاربران اینترنت را دارند؟/اینترنت موبایل در صدر اتصالات ایرانی ها
براساس آمارهای سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور ،استان های تهران ،مازندران و قم بیشترین ضریب نفوذ اینترنت در کشور را دارند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛با روند افزایش دسترسی شهروندان به تکنولوژی های ارتباطی از جمله موبایل و اینترنت،تعداد افرادی که به نوعی وابسته به این تکنوژی می شوند زیاد است ودر واقع اینترنت یکی از اجزا ضروری و لازمه  زندگی است.

آزادی و تساوی حقوق، چالشی که غرب، زن را با آن سرگرم می‌کند
غرب برای از بین بردن خانواده به دو صورت عمل و نفوذ کرده: 1_ از طریق بالا بردن سن ازدواج و در نهایت عدم شکل گیری خانواده ای سالم که در نهایت منجر به آسیب‌های خاص خود می‌شود. 2_ فروپاشی شکل ساختاری خانواده که در نهایت این دو موضوع منتج می‌شود به عدم ترویج اسلام و ارزش‌های اسلامی.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از طنین یاس، خانواده مهمترین هسته مرکزی هر اجتماعی محسوب می‌شود و در کتب دینی نیز خانواده بر اساس پیوند زن و مرد و اساس هدف زندگی معرفی شده است. چنانکه در اسلام هم خانواده جایگاه والایی دارد.

رواج عقاید "فمنیستی" عاملی کلیدی در افزایش "طلاق توافقی"
رواج عقاید فمنیستی در جامعه ایرانی یکی از علل مهم افزایش طلاق توافقی است که این امر باعث قداست‌زدایی از خانواده، عدم تمایل زنان به کار خانوادگی، بر هم خوردن هرم قدرت در خانواده، زشت و بی‌ارزش جلوه دادن فرزند‌آوری، بد جلوه دادن خانه‌داری و... شده است.

به گزارش پایگاه خبری شاخه طوبی سمنان  به نقل ازتسنیم؛ "بله" می‌گویند اما این‌ بار نه برای ازدواج بلکه برای پایان رویاهای دوران زندگی مشترکشان چرا که در زندگی به مشکلاتی رسیده‌اند که دیگر راهی جز طلاق نمی‌بینند و با توافق کردن بر سر مسائل مشترک، از یکدیگر جدا می‌شوند با این تصور که "طلاق توافقی" راهی است برای پایان اختلافات ...

ماهواره به جوانان توهم تزریق می‌کند
کارشناس حوزه زنان و خانواده بیان کرد: شبکه های ماهواره ای تلاش دارند تا آداب و رسوم و ماهیت خانواده های ایران اسلامی را تغییر داده و با ساختن آینده خیالی برای جوانان آنها را از دین بازدارندو توهم را به آنها تزریق میکند.

دختران جوانی که با یک "دوستت دارم" دلباخته می‌شوند
ارتباطات بی‌پایه و اساس دختران و پسران جوان جامعه امروزی را باآسیب های جدی رو‌به‌رو کرده است.

حمله لشکر 80 نفره نرم افزارهای جاسوسی به تلفن های همراه ایرانی/ خانواده ها قربانیان اصلی نرم افزارهای موبایلی
شیوع استفاده از نرم افزارهای موبایلی حواشی متعدد و مختلفی را به دنبال داشته و مشکلاتی را نیز برای خانواده به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه خبری شاخه طوبی سمنان به نقل از صبریه، اساسا شبکه های مجازی در سراسر دنیا با هدف اطلاع از دوستان و گپ های دوستانه در میان مردم مورد استفاده قرار می گیرند. اما این نرم افزارها بار فرهنگی خاصی را با خود به همراه دارند و عموما به دنبال حذف خرده فرهنگ ها و یا حل کردن آنها در فرهنگ های غالب هستند.

 

به عبارتی این نرم افزار ها به دلیل اشاعه فرهنگ غالب در دنیا، فرهنگ کشورهای هدف را تحت تاثیر قرار می دهند.

هجمه بیش از ۱۴۰ شبکه فارسی زبان به بنیان خانواده/مدگرایی ارمغان سریالهای خارجی است
کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه بیش از 140 شبکه ی ماهواره ای هم زمان خوراک فرهنگی جامعه را تامین می کند افزود:گرفتن آرامش و فروپاشی بنیان خانواده اهداف مشترک این شبکه ها است.

به گزارش پایگاه خبری شاخه طوبی سمنان، زهرا احمدی ،کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ پیرامون شبکه های ماهواره ای فارسی زبان گفت: یکی از کارکردهای شبکه های ماهواره ای فارسی زبان تبلیغ وترویج سبک های غیر متعارف پوشش و آرایش برای زنان و دختران جوان و در نهایت گرفتن آرامش و فروپاشی نظام خانواده ایرانی است.

 

دانشگاه، مکانی برای تحصیل یا مدگرایی؟!
سونامی برنامه های خارج از عرف و مانور مانکن ها در سال های اخیر در دانشگاه های کشور به حدی اوج گرفته که این روز ها برخی تنها برای جستجوی مد تازه قدم به دانشگاه می گذارند.

به گزارش پایگاه خبری شاخه طوبی سمنان، به نقل از عصر هامون، علی رغم اینکه مسائل فرهنگی کشور یکی از دغدغه های سال های اخیر مقام معظم رهبری  بوده است به طوری که ایشان در جمع فرماندهان سپاه فرمودند: دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ بخصوص نفوذ سیاسی – فرهنگی است که شناخت توطئه های دشمن، تقویت و استحکام روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمانها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.

خلاقیت در صداسیما یعنی کپی برداری مو به مو از شبکه های ماهواره ای معاند!؟
یکی از این دست برنامه‌های کاملا کپی شده و تقلیدی« شب کوک» است که از شبکه نسیم پخش می‌شود این برنامه به نوعی پرورش و کشف استعداد جوانان برای خوانندگی را رسالت خود قرار داده است چیزی که ناخودآگاه آکادمی گوگوش، خواننده مبتذل و فراری را یادآور می‌شود که چرا رسانه ملی باید از چنین مرکزی تقلید کند؟!

شبکه های ماهواره ای ابزار جذب نیرو برای حزب شیطان است/ لزوم تأسیس دانشگاه دفاع فرهنگی
یک کارشناس فرهنگی شبکه های ماهواره ای و اینترنتی را ابزارهای جذب نیرو برای حزب شیطان دانست و افزود: فرهنگ اصحاب شمال توسط شبکه های ماهواره ای ترویج و عادی سازی می شود و سپس توسط گوشی های موبایل عملیاتی می شود.

به گزارش شاخه طوبی، علی خیر آبادی در گفتگو با خبرنگار ندای پیشوا با بیان این که مسئله امروز جمهوری اسلامی ایران جهاد فرهنگی است تصریح کرد: در جهاد نظامی و فرهنگی یکسری معیارها، تجهیزات، امکانات و آموزش ها برای دفاع وجود دارد؛ برای مثال در بحث نظامی دانشگاه هایی نظیر دانشگاه های امام حسین (ع) و امام علی (ع) علوم نظامی را تدریس می کنند و نیروهای هوایی، دریایی  و زمینی را برای حمله های مختلف در نظر می گیرند.

سایه تهدید شبکه‌های اجتماعی بر کاربران/شبکه‌های اجتماعی؛ بهترین منبع سرقت هویت
کارشناس فضای مجازیبا بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی؛ بهترین منبع سرقت هویت است، اظهار کرد: در شبکه های اجتماعی افراد تمامی اطلاعات خود را قرار می دهند که هکر ها می توانند به راحتی این اطلاعات را هک کرده و در اختیار بگیرند

 به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، محمد جوادی، کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه 160 روستا استان سمنان دارای اینترنت پرسرعت هستند، گفت: ضریب اینترنت در استان سمنان ۵۸ درصد و در رتبه پنجم کشور است.

جوادی در خصوص وضعیت ضریب نفوذ اینترنت در استان سمنان اظهار کرد: نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که از میان شبکه‌های اجتماعی مختلفی که شهروندان سمنانیِ حاضر در یک نظرسنجی، در آنها عضویت داشته و یا به هر نحوی در آنها فعالیت دارند.

تصاویر شخصی زنان و دختران در شبکه های اجتماعی؛ دستاویزی برای سوء استفاده و اخاذی از آنها
گسترش ارتباطات به مدد پیشرفت تکنولوژی در فضای مجازی، بخصوص در شبکه های اجتماعی مزایایی همچون تبادل اطلاعات و سرعت در نشر اخبار را به همراه داشته اما در کنار آن مشکلات متعددی را نیز به وجود آورده است.

خلاقیت در صداسیما یعنی کپی برداری مو به مو از شبکه های ماهواره ای معاند!؟
یکی از این دست برنامه‌های کاملا کپی شده و تقلیدی« شب کوک» است که از شبکه نسیم پخش می‌شود این برنامه به نوعی پرورش و کشف استعداد جوانان برای خوانندگی را رسالت خود قرار داده است چیزی که ناخودآگاه آکادمی گوگوش، خواننده مبتذل و فراری را یادآور می‌شود که چرا رسانه ملی باید از چنین مرکزی تقلید کند؟!

کمبود محبت شایع‌ترین عامل گدایی عاطفی در خیابان‌ها/ تکیه به معنویات و مراجعه به مشاوره راهکار اصولی
متاسفانه عدم توجه و کمبود محبت یکی از شایع ترین عواملی است که موجب شده تا برخی از این افراد رو به گدایی عاطفی خیابانی بیاورند و در برخی موارد تن فروشی کنند که این عامل بسیار در تخریب شخصیت و روح وروان دختران و زنان ما بسیار تاثیر گذاشته است.

به گزارش شاخه طوبی، پروانه صفایی مقدم روانشناس و عضو عضو سازمان علوم شناختی ایران، در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس گفت: خود بینی و تظاهرات خیابانی از سوی برخی خانم‌ها را یک نوع اختلال روحی ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه امروزه شاهد تظاهرات خیابانی با وضعیت غیر عرفی و شرعی برخی خانم‎ها در جامعه هستیم که متاسفانه در برخی از این افراد به یک نوع اختلال روحی وروانی تبدیل شده است و این نیاز به درمان از سوی روانپزشک یا روانشناس دارد.

بازار لوازم التحریر ایران در قرق انگری بردها
با نزدیک شدن به ماه مهر بازار خرید لوازم التحریر و کیف و کفش مدرسه در بین خانواده‌ها داغ داغ است و والدین تلاش می‌کنند تا در این روزهای پایانی لوازم مورد نیاز فرزندان خود را برای آغاز یک سال تحصیلی جدید آماده کنند.

همزمانی محتوا

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه