پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

اخبار ويژه

13آبان از دریچه دوربین به گزارش شاخه طوبی؛
13 آبان امروز تجلی انزجار مردم سمنان از استکبار جهانی+تصاویر
مردم همیشه در صحنه سمنان بار دیگر با شرکت در راهپیمایی 13 آبان خشم و انزجار خود را از آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی نمایش دادند.

در  راهپیمایی یوم الله 13 آبان امروز ، مردم سمنان ، دانشجویان ، دانش آموزان و خانواده های معظم شهدا و جانبازان با حضور پرشور خود و سردادن شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل،انقلابی بودن خود را ثابت و خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی به صحنه تصویر کشیدند.

عفاف مطالبه همه دختران جامعه ما است/ بدحجابی را مد نمی کنیم
مریم غفاری دختر نخبه علمی کشور گفت:ما دختران ایرانی زنده و سرزنده‌ایم و با حضورمان در جامعه این را ثابت کرده‌ایم. باید حرکتی خودجوش در جامعه به جریان بیافتد که عفاف را مطالبه کند و حفظ عفت را نشانه شجاعت زنان کشورمان بداند.

به گزارش پایگاه خبری شاخه طوبی سمنان به نقل از طنین یاس، در خیابان که قدم می‌زنیم و به اطراف مشاهده می‌کنیم، یکی از مناظری که این روزها شاید قلب بسیاری از مردم کشور را به درد آورد، آسیبی است که به پوشش زنان ایرانی وارد شده است؛ دشمنان خوب دانستند که باید برای از بین بردن غیرت و همت ایرانی چه چیزی را هدف بگیرند؛ اما همیشه راه علاجی هست.

جنجال های زوج میانسال بر سر حقوق بازنشستگی
زن میانسال زمانیکه دید شوهرش حقوق بازنشستگی اش را از او مخفی می کند، تصمیم به طلاق گرفت.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از   باشگاه خبرنگاران جوان ، چندی پیش زن میانسالی با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضی گفت: آقای قاضی شوهرم هر ماه پنهانی می رود و حقوق بازنشستگی اش را می گیرد و بدون اینکه به من بگوید آن را در حساب مخفی خود واریز می کند. الان چندین ماه می شود که شوهرم بازنشسته شده ولی یکبار هم اجازه نداده من متوجه شدم چقدر حقوق بازنشستگی می گیرد.

افزایش مرخصی زایمان؛ عملکرد معاونت امور زنان، اما و اگرها
بدون در نظر گرفتن نرخ اشتغال زنان و حتی با اولویت قرار دادن افزایش مشارکت اقتصادی زنان به عنوان اهم برنامه‌های دولت یازدهم، با آغاز دوران پس از تحریم و بالارفتن نقدینگی دولت، به نظر می‌رسد فرصت مناسبی برای برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی برای افزایش مرخصی زایمان فراهم شده باشد. چنان‌چه مولاوردی نیز پس از مذاکرات نهایی هسته‌ای و اعلام موفقیت دولت در این مذاکرات و رفع تحریم‌ها، بارها در سخنان خود بر لزوم برنامه‌ریزی برای دوران پساتحریم تأکید کرده است.
پیگیری رفع مشکل تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی
حمایت از اتباع که امروزه جای خویش را به واژه «شهروندان» داده است در زمره­ اولین و اساسی ترین مشخصه های هر حاکمیت به شمار می آید.

به گزارش شاخه طوبی، این ماده کسانی را که در ایران از پدر و مادر خارجی که یکی از آن ها در ایران متولد شده تبعه ی ایران می شناسد، در حالی که فرزند حاصل از ازدواج مادر ایرانی با تبعه ای خارجی حتی در صورت بی تابعیتی تا سن 18 سال مشمول ضوابط اعطای تابعیت کشور ایران نمی داند.

 حمایت از اتباع که امروزه جای خویش را به واژه «شهروندان» داده است در زمره­ اولین و اساسی ترین مشخصه های هر حاکمیت به شمار می آید و هر حکومت، خود ضوابط و شرایط اعطای تابعیت را تعیین و تعریف می کند.

هنرمندان و ورزشکاران به جنبش جهانی حمایت از امداد گر داوطلب پیوستند
رئیس سازمان داوطلبان گفت: در پی وقایع اسفناک در منطقه و کشته و زخمی شدن امدادگران داوطلب در این اتفاقات جنبش حمایت از داوطلبان تشکیل شد که هنرمندان کشور نیز به این جنبش جهانی پیوستند.

به گزارش شاخه طوبی، فرحناز رافع در مراسم امضای بیانیه اصحاب هنر و پیوستن هنرمندان به جنبش جهانی حمایت از امدادگر داوطلب گفت: در پی جنگهای اخیر در سوریه تعداد بسیار زیادی از امدادگران مورد خشونت و آزار قرار گرفتند که جنبش جهانی حمایت از امدادگران داوطلب در واقع به منظور حمایت از آنها تشکیل شده و این جنبش ابتدا در سراسر جهان شروع شد که در آن همه اقشار مختلف از امدادگران حمایت کردند.

شیک ترین مبلمان راحتی
نمونه هایی از شیک ترین مبلمان راحتی را ببینید.

 

مبلمان راحتی 2014,جدیدترین مبلمان

مبلمان راحتی 2014

فرمول برنامه‌های ویژه افطار/ چرا باید لحظه افطار گریه کنیم؟
روزگار گذشت حسنی رفت و احسان علیخانی با «ماه عسل» آمد؛ هر چه به زمان حال نزدیک شدیم گفت‌وگوها از چالش دور و به احساس نزدیک شد، تا جایی که بیننده، نم اشک روی گونه‌اش را بیشتر از سوزش معده بعد از حدود 17 ساعت روزه‌داری حس می‌کند! به گزارش فرهنگ نیوز ، حمید محمدی گوینده خبر سیما در وبلاگ شخصی خود نوشت: در این چند سال گذشته نام ماه رمضان برای مردم ایران بویژه مخاطبان رسانه ملی با نام‌های زیبایی مثل جشن رمضان، ماه عسل، ماه ماه و ... گره خورده.

 

به گزارش شاخه طوبی:

نام‌هایی که دست کم در معانی لغوی و ظاهری خود، گام‌های بلندی برای تبیین حقیقت ماه میهمانی خدا برداشتند و با رویکردهایی تازه، برنامه های کلیشه‌ای و سنگین سال‌های قبلشان را به محاق فراموشی فرستادند؛ آنچنان که اگر همین حالا در ذهن خود جستجو کنید، ویژه برنامه‌های دهه 70 یا اوایل 80 را به یاد نمی‌آورید!

قطعه شعر امام در ۱۰ سالگی
تمایلات روح‌الله(امام) نسبت به قهرمانان و مبارزان تا حدی است که در نهضت جنگل، ایشان با سخنرانی و سرودن شعر در وصف میرزا، اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای حمایت از نهضت جنگل کرده بودند.

 

به گزارش شاخه طوبی :

حیوانات جنین زن باردار را می‌بینند
بررسی‌های دانشمندان نشان می‌دهند خزنده‌ها و موجودات دریایی می‌توانند جنین درون بدن زن باردار را ببینند.

به گزارش شاخه طوبی، حیوانات خزنده و موجودات دریایی دلفین‌ها،‌ اسفنج‌های آبی، عروس دریایی،‌و ...حس  متفاوتی نسبت به انسان‌ها دارند از این رو کوچکترین لرزش‌ها را درک می‌کنند و می‌فهمند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند؛ دانشمندان امروزه با انجام آزمایشات روی حس دیداری جانوران می‌توانند از بروز هرگونه آسیب‌های بدنی رحمی در کودکان آگاه شوند.

تشکیل کمیته‌ای برای حل مشکلات بازارچه بانوان آذربایجان غربی
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: کمیته‌ای برای حل مشکلات فعلی بازارچه بانوان آذربایجان غربی تشکیل شده است تا در طول جلساتی راهکارهای موجود ارائه و بررسی شود.

به گزارش شاخه طوبی،مریم دهقانی ،ضمن اشاره به انجام فعالیت‌های ابتکاری ذیل برنامه فعالیت اقتصادی بانوان توسط اداره کل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی، اظهار داشت: برای حل مشکلات فعلی بازارچه بانوان آذربایجان غربی کمیته‌ای در مرکز استان تشکیل داده‌ایم.

سومین کنگره فاطمه‌شناسی برگزار می‌شود
دبیرخانه ستاد برگزاری کنگره ملی فاطمه شناسی از برپایی دوره سوم این کنگره در سطحی بین المللی و با حضور مهمانان داخلی و خارجی در اصفهان خبر داد.

به گزارش شاخه طوبی ، به نقل از دبیرخانه ستاد برگزاری کنگره ملی فاطمه شناسی نوشت، دور سوم کنگره فاطمه شناسی در سطحی بین المللی و با حضور مهمانان داخلی و خارجی در اصفهان برگزار می‌شود.

شناسایی هر چه بهتر موضوع ولایت، معرفی پیامبر اعظم از زبان دختر ایشان و معرفی مادر حضرت زهرا(س) به عنوان یکی از شخصیت‌های مؤثر در ترویج اسلام از جمله اهداف برگزاری این کنگره معنوی در این دوره است.

عضو هیئت مدیره باشگاه سپاهان درگذشت
عضو هیئت مدیره و مدیرعامل سابق شرکت فولاد مبارکه اصفهان درگذشت.

به گزارش شاخه طوبی ،به نقل از سایت باشگاه سپاهان، محمد رجایی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل سابق شرکت فولادمبارکه اصفهان روز اول فروردین دچار سانحه رانندگی شد و درگذشت.

وی از اردیبهشت ماه سال 1385 به عنوان مدیرعامل و سپس به عنوان رئیس هیأت مدیره شرکت فولاد مبارکه سپاهان منصوب شد.

منبع : فارس

نکونام: آقا مهدی تکرارشدنی نیست/ خدا کند غیرت استقلالی‌ها تا آخر فصل دوام بیاورد
کاپیتان تیم ملی ایران می‌گوید مهدی مهدوی کیا در تاریخ فوتبال ایران تکرار ناشدنی است، اما بعید است که گوش شنوایی وجود داشته باشد تا به اندازه بزرگی این بازیکن با او رفتار شود.

به گزارش شاخه طوبی ،جواد نکونام از خداحافظی ناگهانی مهدی مهدوی کیا گفت. او همچنین درباره وضعیت استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر هم صحبت کرد.

* خداحافظی مهدی مهدوی کیا شاید مهم‌ترین اتفاق روزهای پایانی سال 91 باشد.

جریمه 60 میلیارد تومانی یک شرکت پتروشیمی
مدیر کل تعزیرات استان تهران از جریمه 60 میلیارد تومانی یک شرکت پتروشیمی خبر داد.

به گزارش شاخه طوبی،آقای ملکی  گفت: همه مواد تولیدی پتروشیمی باید در بورس عرضه شود اما برخی شرکت ها ، تولیدات خود را خارج از بورس عرضه می کنند که از مصادیق تخلف تعزیراتی است.

وی افزود: این شرکت پتروشیمی به اتهام عرضه تولیدات خود خارج از شبکه (بورس) به 60 میلیارد تومان جریمه محکوم شده است.

آقای ملکی گفت: این شرکت باید تولیدات خود را در بورس و به قیمت کشف شده عرضه کند اما تخلف و خارج از شبکه عرضه کرده است.

زلزله طلاق کشور را تکان خواهد داد
سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس گفت: زنگ خطر در رابطه با آمار طلاق در ایران به صدا درآمده است.

به گزارش افکارنیوز، محمدعلی اسفنانی در گفتگو با مهر اظهار داشت: در صورت وقوع زلزله ای در جامعه رسانه ها و مسئولان به صورت گسترده به آن می پردازند اما در برابر زلزله طلاق در جامعه هیچ اقدام موثری انجام نمی شود. این زلزله قابل پیش بینی است و مسئولان جامعه باید در برابر آن هوشیارتر باشند.

مراقب باشید! شاید دوربین تلفن همراهتان، دستیار نیروهای امنیتی باشد!
کارشناسان ارتش آمریکا نرم‌افزار جدیدی برای تلفن‌های هوشمند ارائه کرده‌اند که می‌تواند دوربین تلفن همراه را به یک ابزار جاسوسی برای جرایم سایبری تبدیل کند

به گزارش طنین یاس به نقل از  ایتنا از مهر، این دوربین می‌تواند به طور مخفیانه از خانه، دسته چک و دیگر اطلاعات خصوصی فرد تصویربرداری کرده و به نیروهای امنیتی بدهد.
این نرم‌افزار حتی می‌تواند یک مدل سه‌بعدی از خانه فرد تهیه کند که از آن هکرها می‌توانند اتاق‌های او را بازرسی کرده و به طور بالقوه‌ای اطلاعات را درباره مسائل ارزشمند در خانه و یادداشت‌های تقویمی جمع‌آوری کرده و همچنین از فرد جاسوسی کند.

بازتواني بيماران ضايعه نخاعي با ابداع يك «الگوي تحريكي»
محققان دانشگاه علم و صنعت ايران موفق به ارائه الگوي تحريكي الكتريكي براي کنترل مقاوم گام برداشتن بيماران ضايعه نخاعی شدند.

 

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، يکی از کاربردهای مهم تحريک الکتريکی عملکردی، بازتوانی گام برداشتن افراد دچار ضايعه‌ی نخاعی است.

 

هکرها، نفوذی های جهنمی دنیای فناوری اطلاعات
این روزها یکی از مهمترین آسیب های شبکه های اجتماعی و وب سایت ها حمله هکرها به حریم خصوصی افراد در آنهاست .

در حال حاضر بسیاری از کاربران دنیای فناوری اطلاعات از سرفت اطلاعات شخصی خود در شبکه ها و وب سایت ها درامان نیستند و هکرها این سارقان بی رد و نشان هر روزه با ورود به حریم خصوصی افراد می توانند به حسابهای بانکی ،‌اطلاعات شخصی ، عکس ها و فیلم های مربوط به افراد دسترسی پیدا کنند .

این نفوذی های جهنمی علاوه براین که به راحتی به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا می کنند ، به راحتی نیز می توانند اطلاعات دریافتی را در فضای مجازی منتشر کنند.

تعلیم و تربیت کودکان با شادابی همراه باشد
سرپرست گروه موسیقی کودکان ˈایران زمینˈ گفت: تعلیم و تربیت کودکان اگر با شادابی و نشاط همراه باشد، اشتیاق آنان به یادگیری را بالا می‌برد و شکوفایی و پیشرفت نسل‌های آینده را تضمین می کند.

ˈسودابه سالمˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: اشتیاق به هنر، بویژه موسیقی در لابه لای زندگی روزمره کودکان وجود دارد که این مهم یادآور آن است که برنامه های تربیتی باید فضایی را برای ابراز احساسات کودکان از طریق هنر فراهم کنند.

وی با بیان اینکه ما می توانیم از تمام داشته‌های موجود در حوزه آموزش موسیقی به کودکان بهره ببریم افزود: ابتدایی ترین روش انتقال موسیقی به کودکان در همان زمان کودکی و ارتباط بین مادر و فرزند به وجود می آید.

پاسکاری‌بیمه‌زنان خانه‌دار
فقدان آشنایی با جایگاه مرکز امروز زنان و خانواده ریاست جمهوری،انتقاد از ورود این مرکز به مسئولیتهای اجرایی، فهرست بلند طرحهای بی‌نتیجه، افزایش آسیبهای حوزه زنان و... از جمله سخنان دبیر ائتلاف اسلامی زنان است که در نقد مهمترین نهاد دولتی زنان مطرح کرده است.

خبرگزاری مهر ــ گروه اجتماعی: ارزیابی شما از عملکرد مرکز امور زنان و خانواده دراین سالها چیست؟

74 درصد از هزينه‌ خانواده‌هاي ژاپني توسط زنان كنترل مي‌شود
نتيجه يك بررسي در ژاپن نشان مي‌دهد كه 74 درصد از هزينه‌هاي خانواده‌ها در اين كشور توسط زنان خانواده كنترل مي‌شود.

به گزارش سرويس «زنان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يوشيهيرو 36 ساله يكي از اين مردان ژاپني است كه ماهانه حقوق خود را به همسرش مي‌دهد و به ميزان مخارج روزانه از او خرجي دريافت مي‌كند.

 

يوشيهيرو گفت: هسمرم تمامي مخارج خانه را در دست دارد و معتقد است به دليل داشتن دو فرزند بايد تمامي مخارج طبق برنامه خرج شود.

زنان بیش از مردان مبتلا به فشار خون هستند
حمید صانعی:عضو مرکز تحقیقات قلب و عروق اصفهان با اشاره به اینکه زنان بیش از مردان مبتلا به فشار خون هستند، گفت: از هر چهار زن، یک زن مبتلا به پرفشاری خون است .

 

اهدای 144 کیلو طلای بانوان ‌ایرانی برای ساخت ‌ضریح امام حسین (ع)
سخنگو و عضو هیئت امنای ساخت ضریح اباعبدالله (ع) گفت: 144 کیلو طلا از سوی بانوان ایرانی برای ساخت این ضریح هدیه شد که با توجه به تاکید مراجع از همان طلا‌ها در ساخت ضریح استفاده شده است.

به گزارش طنین یاس به نقل از فارس،خبرگزاری فارس از قم حجت‌الاسلام علیرضا تکیه‌ای یکشنبه شب در بازدید حضرات آیات موسوی اردبیلی و علوی گرگانی از ضریح امام حسین (ع) که به صورت جداگانه انجام شد به ارائه گزارشی از روند ساخت ضریح پرداخت و با بیان این کار موهبت آسمانی و حسینی است که به مردم قم سپرده شد، اظهار داشت: هر یک از گروه‌های فنی ساخت این ضریح مطهر از یکی از شهر‌ها کشور هستند و مردم جای جای نقاط کشور در ساخت این ضریح مطهر سهیم شدند.

زن ذلیل‌ها بیشتر طلاق می‌گیرند
محققان نروژی دریافتند که کار زیاد مرد در خانه منجر به افزایش احتمال طلاق زوجین از یکدیگر خواهد شد.

به گزارش طنین یاس به نقل از فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی The local،محققان نروژی در یافته‌اند که کار زیاد مرد در خانه منجر به افزایش احتمال طلاق میان زوجین و جدایی آنها از یکدیگر خواهد شد. بر این اساس مردان و زنانی که کارهای منزل را به طور مساوی میان یکدیگر تقسیم می کنند 50 درصد بیشتر از خانواده هایی که در آن زن کارهای خانه را انجام می دهد در معرض جدایی قرار دارند.

تجویز رژیمهای غذایی غلط در برخی مطبها/ توصیه به مصرف شیشه در آرایشگاههای زنانه
مدیر اولین جشنواره "تناسب اندام و بدنسازی، تهدید تا سلامت" معتقد است که در برخی از مطبهای پزشکان رژیمهای غذایی تجویز می شود که غلط است و کارشناسان تغذیه آنها را قبول ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ربابه شیخ الاسلام عصر سه شنبه در نشست خبری به آثار و پیامدهای ناگوار مصرف نادرست مکملهای دارویی و غذایی در باشگاههای بدنسازی، ورزشی و... اشاره کرد و افزود: متاسفانه وقتی تقاضا برای کالایی ایجاد می شود، شاهد واردات غیرقانونی و قاچاق این کالاها و محصولات به کشور هستیم.

آگهی استخدام زنان ، فرصت یا تهدید
چاپ روزانه صدها آگهی استخدام زنان در شرکت های خصوصی با حقوق بالای پنج میلیون ریال در کنار امید بخشی می تواند در برخی از موارد بسیار فریبنده باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا ، مضامین ˈاستخدام منشی زن مسلط به کامپیوتر با ظاهری آراسته، استخدام خانم آشنا به کار موبایل با حقوق 400 هزار تومان به علاوه پورسانت 20 درصد و استخدام خانم با ظاهری زیبا و خوش پوش در یک شرکت تبلیغاتی از جمله مواردی است که روزانه در بخش آگهیهای روزنامه ها به چشم می خورد.

ˈ م موسوی ˈ یکی از دختر 24 ساله که از طریق آگهی استخدام به شرکت خصوصی مراجعه کرده ، به خبرنگار ما می گوید: زمان استخدام از وی سوالات مختلف در زمینه چگونگی پوشش، ساعت رفت و آمد و نظارت خانواده بر وی شد.

حجاب زنان ابزار مناسبی برای مقابله با جنگ فرهنگی است
مسئول عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت بسیج سپاه چایپاره گفت: حجاب زنان ابزار مناسب و مطمئن برای مقابله با جنگ فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از چایپاره حجت‌الاسلام محمد اصغری صبح امروز در همایش تجلیل از زنان ایثارگر شهرستان چایپاره که در مجتمع فرهنگی هنری چایپاره برگزار شد، با اشاره به ارزش و مقام زن در اسلام اظهار داشت: دین اسلام ارزش و اهمیت و مقام خاصی به زنان قائل شده و ارج و قرب آنان را مهمتر از مردان قرار داده است.

برنامه‌ریزى مالى و فرصت‌هاى ورزشى بین زنان و مردان برابر است
محمد عباسی گفت:در کشور ما هیچ بخشی جنسیتی اداره نشده و تمام کارها به صورت برنامه‌ای اداره می‌شود؛ به همین دلیل ما هم در حوزه ورزش به این صورت عمل نمی‌کنیم که مرز مالی بین ورزش آقایان و بانوان داشته باشیم.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان درباره حوزه برنامه‌ریزی مالی برای ورزش بانوان اظهار داشت: در کشور ما هیچ بخشی جنسیتی اداره نمی‌شود و تمام کارها به صورت برنامه‌ای اداره می‌شود به همین دلیل ما هم در حوزه ورزش به این صورت عمل نمی‌کنیم که مرز مالی بین ورزش آقایان و بانوان داشته باشیم.

ناباروری به افسردگی و انزوای زوج‌ها منجر می‌شود
یک متخصص زنان و زایمان گفت: سلامت باروری به معنای بارداری نیست و هر فرد برای داشتن سلامت باروری باید حتی از دوران جنینی تحت کنترل باشد به خصوص اینکه ناباروری به افسردگی و انزوای زوجها منجر می‌شود.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس حوریه شمشیری در نشست خبری همایش سلامت خانواده و جمعیت داوطلبانه اظهار داشت: یک بخشی از سلامت خانواده مربوط به سلامت باروری است که معمولاً در فرهنگ ما باروری را به بارداری تعبیر می‌کنند در حالی که باروری به معنای رفاه کامل جسمانی، روانی و اجتماعی مرتبط با سیستم باروری افراد است.

همزمانی محتوا

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه