پنجشنبه, 10 فروردين 1396 - الخميس 03 رجب 1438 - Thursday 30th March 2017

فرهنگي

دست گذاشتن بر موضوعی پنهان در گفتمان جامعه/ مساله ما صیغه نیست
کارگردان و نویسنده فیلم «در مدت معلوم» تاکید دارند این اثر سراغ موضوعاتی می‌رود که در گفتمان جامعه به صورت پنهان مورد بحث قرار می‌گیرد و کمتر رخصت ورود به گفتمان رسمی جامعه را پیدا کرده است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از مهر، فیلم سینمایی «در مدت معلوم» به کارگردانی وحید امیر خانی و تهیه کنندگی سید محسن جاهد و رویا شریف از جمله آثاری است که این روزها روی پرده سینماهای کشور است و با استقبال مخاطبان نیز مواجه شده است.

این فیلم سینمایی روایت محقق جوانی است که مسائل و مشکلات جنسی در جوانان ۱۵ تا ۳۰ سال را مورد بررسی قرار داده و در این مسیر به مسائلی برخورد می کند که اساسا ربطی به مسائل جنسی ندارد بلکه این مسائل بستری برای بروز مشکلات جنسی هستند.

" کیمیا" قربانگاه سبک زندگی یک دختر انقلابی
"کیمیا" زن سرسختی که برخی اوقات کنجکاوی های نابجا و تعقیب و گریز، تنها مؤلفه انقلابی بودنش است! تفسیر ناقصی از زن دهه 50 است که خودسرانه عمل می کند، عاشق می شود، تصمیم به ازدواج می گیرد، قهر می کند، طلاق عاطفی می گیرد و دوباره به سوی خانه بر می گردد و بار دیگر تصمیم به جدایی را به عمل تبدیل می کند.!

دغدغه‌های زنان غربی را به‌عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم
معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی با این انتقاد "مسائل اصلی جامعه را فراموش کرد‌ه‌ایم" گفت: مشکلات زنان غربی را به‌عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم.

به گزارش شاخه طوبی، فرشته روح‌افزا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: اولویت‌های اصلی زنان ایرانی را فراموش کردیم و به‌جای آن به همایش‌ها و گفت‌وگوهایی در رابطه با خشونت علیه زنان می‌پردازیم که از مشکلات فعلی زنان ما نیست.

فمنیسم عنصری برای تخریب خانواده/ تهاجم غربی ها به جوانان و خانواده با الگوهای فمینیستی
کارشناس مسائل اجتماعی؛ مهم‌ترین آموزه‌های جنبش فمنیستی را نفی نهاد خانواده دانست وگفت: فمنیست‌ها به برخی از نقش‌هایی که زنان بر عهده دارند مانند نقش مادری و همسری ایراد وارد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی؛ عطیه حیدریان؛ کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص اهمیت خانواده در جوامع امروزی گفت: در جمهوری اسلامی ایران با توجه به بافت دینی و مذهبی جامعه، خانواده کارکردهای مهمی داشته و از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

بانویی که بیماری انگیزه اصلی کار آفرینی اش شد/دریغ از ذره ای حمایت و دلگرمی از سوی مسئولان
پس از فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی و منظومه‌ى كاملی که ایشان در این زمينه‌ ارائه دادند. نقش و وظیفه هریک از اقشار جامعه در این میان مشخص شد. زنان نیز جایگاه خود را در این منظومه شناسایی کرده‌اند و در مسیر آن گام برمی‌دارند.

جزئیات گزارش ویژه از اوضاع بیکاران/ نرخ بیکاری زنان ۶۵.۵ درصد شد!
آمارها نشان می‌دهد از هر دو نفر که به دانشگاه رفته‌اند یکی هدفی نداشته و خانه‌نشین شده، میلیون‌ها نفر فقط برای مدرک درس خوانده‌اند و نرخ بیکاری زنان فارغ‌التحصیل به ۶۵.۵ درصد رسیده است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  مهر، موضوع اشتغال فارغ التحصیلان در سال های اخیر یکی از چالش های بزرگ کشور در مسئله بیکاری شده و دولت ها مرتبا پیرامون آن سخن می گویند. با این وجود، حل مسئله بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی چند راه مشخص دارد که غیر از آن کار خاصی نمی توان کرد و نباید امیدوار به حل مشکلات اشتغالی جوانان درس خوانده بود.

خنده تلخ در پسِ طنزهای ضد زن
هدف قرار دادن جنسیتی خاص در طنز و نسبت دادن برخی صفت ها و ویژگی های مضحک به افراد به دلیل جنسیت آنان، شاید یکی از سخیف ترین و غیرقابل دفاع ترین انواع طنز باشد؛ با این وجود چندی است که شاهد موج طنزهای جنسیتی در فضاهای مجازی هستیم که در آنها زنان دستمایه ای برای خنده مخاطب شده اند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایرنا، نمونه این طنزها پیامک هایی با مضمون «دختره میره سوپر مارکت...»، «دختره میره پشت چراغ قرمز...»، «دختره میره امتحان گواهی نامه بده...» و ... هستند؛ مطالبی که مهم ترین درونمایه آنها کم هوش، بی عرضه و متزلزل نشان دادن شخصیت زنان ایرانی است.

سه رویکرد کمیته امداد در ایجاد اشتغال برای زنان تحت پوشش/ ارایه آموزش‌های لازم ازطریق مؤسسه‌های فنی‌وحرفه‌ای
این آموزش‌ها به صورت بلندمدت با کمک مؤسسه‌های فنی و حرفه‌ای و آموزشگاه‌های عالی آزاد انجام می‌شود. آرایشگری و خیاطی به عنوان شغل‌هایی است که زنان در آن زمینه آموزش می‌بینند و حتی برای دانش‌آموزان هم در زمان‌هایی که تعطیل هستند، سعی می‌شود دوره‌های آموزشی برگزار شود.

دچار چندسلیقگی در پوشش هستیم/ الگو نیستیم
در شرایط اجتماعی امروز مد و پوشش اسلامی ایرانی، جایگاه ویژه‌ای به‌عنوان یکی از شاخص‌های سبک زندگی دارد، اما به اعتقاد یکی از اساتید دانشگاه، ما هنوز در این زمینه دچار چندسلیقگی هستیم.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  مهر، اهمیت نقش زنان در خانواده و تأثیرگذاری و تأثیرپذیری ۵۰ درصدی آنها در جامعه و نقش‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی که ایفا می‌کنند، اهمیت برنامه‌ریزی برای آنان را پررنگ‌تر می‌کند.

ترویج بدحجابی دستاورد استفاده از ماهواره است
یک کارشناس مذهبی گفت: هر آنچه در عصر کنونی در زمینه ترویج بدحجابی مشاهده می کنیم از بدترین دستاوردهایی است که دشمنان اسلام به بهانه تغییر باورها و آرمان ها آن را در قالب سریال ها و برنامه های متنوعی که تبعات منفی زیادی در پی دارد، بروز می دهند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از زاهدانه، ورود ماهواره به کانون گرم خانواده ها خالی از لطف هم نبود چرا که در زیر سایه این بشقاب شوم خانواده ها از هم گسستند و فاصله فکری بین اعضای خانواده روز به روز بیشتر شد به گونه ای که نه فرزندان حرمت شناسی را در قبال والدین خود رعایت کردند و نه خانواده ها مانع از اتراق این ابزار در زندگی خود شدند.
وسیله ای که با نشانه گرفتن اعتقادات، باورها و رسوم منجر به پدید آمدن فسادهای اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی زیادی شد نمونه آن را در هر گوشه و کنار خیابانی از کلان شهری چون تهران تا روستای کوچکی در دور ترین نقطه کشور می توان جستجو کرد.

اجرای طرح غربالگری «اضطراب» در مهدهای کودک استان سمنان
سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان از اجرای طرح غربالگری «اضطراب» با هدف شناسایی و پیشگیری و همچنین مداخلات به هنگام و موثر در این خصوص خبر داد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، سیدنظام‌الدین زرگری سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی با اشاره به اجرای این طرح در کودکان ۵ تا ۶ سال، گفت: طرح غربالگری اضطراب کودکان در استان سمنان اجرا می‌شود.

سرپرست معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان از اجرای طرح غربالگری «اضطراب» با هدف شناسایی و پیشگیری و همچنین مداخلات به هنگام و موثر در این خصوص خبر داد.

جوانانی که فیلم و عکس خصوصی خود را به اشتراک می گذارند
این روزها برخی جوانان با انگیزه های خاص خود اقدام به کارهایی میکنند که پس از مدتی منجر به...

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ جوانان با توجه به تحرک و شور و نشاط درونیشان که یکی از ویژگی‌های ذاتی این دوره سنی است، دارای یک سری نیازهای روانی هستند.

تاثیر مودم‌های وای‌فای بر زنان باردار و عقیم شدن مردان
یک کارشناس فضای مجازی گفت: خانه‌هایی که مودم وای‌فای در آنها روشن است، تضمین می‌دهم در آینده بچه‌هایشان در فرزندآوری دچار مشکل ‌شوند یا زنان باردار آنها لطمه بخورند.

به گزارش  شاخه طوبی به نقل از  خبرگزاری تسنیم، روح الله مومن نسب در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه باید تعریف خوب و جامعی از فضای مجازی صورت گیرد، اظهار کرد: امروزه دنیا به سمتی رفته که تجارت و فرهنگ دیجیتالی شده یا به بیان دیگر خانم‌های جامعه دیگر غذا پختن را برای ماهیت اصلی آن انجام نمی‌دهند بلکه غذا درست می‌کنند تا از آن عکس بگیرند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و لایک جمع کنند.

قابل توجه مسئولینی که خود را به خواب غفلت زده‌اند:
شاد بودن به چه قیمتی/برگزاری کنسرت پاپ در سایه غفلت حوزه های فرهنگی سمنان
چند وقتی است که بازار برگزاری کنسرت های موسیقی پاپ در سایه غفلت حوزه های فرهنگی سمنان داغ شده است.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، کنسرت پاپ بنیامین یهادری، یکی از خوانندگان کشورمان بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است امروز در سمنان برگزار شود.

در هفته‌ها و روزهای گذشته، معدود کنسرت‌هایی هستند که موفق به دریافت مجوز برگزاری کنسرت شده و در حالی که ایام پس از محرم و صفر هر سال، روزهای شلوغ برگزاری کنسرت‌ها هستند.

فرم استخدام توالت شویی برای فوق لیسانس !
آینده ای درخشان به همراه شغلی که مناسب با رشته تحصیلی است، آرزوی هر فارغ التحصیل است، اما...

به گزارش شاخه طوبی به نقل از   باشگاه خبرنگاران جوان: بسیاری از جوانان برای راه‌یابی به دانشگاه سالیان سال تلاش کرده و زمان و هزینه صرف می‌کنند تا بتوانند آینده‌ خود را با تحصیلات عالی و در نهایت یافتن شغل مورد علاقه و مرتبط با رشته تحصیلی خود تضمین کنند.

 

آدم هایی از جنس ما که به دنبال هویتشان زیر چرخ سرنوشت له می شوند
دخترن یا پسران تی اس، انسان هایی سرگردان که به دنبال یافتن هویتشان حتی حاضرند نفس هم نکشند، آدم هایی از جنس ما در نزدیکی ما که زیر چرخ سرنوشت و جامعه له می شوند، کافی است که چشمانمان را بگشاییم و صدای ناله و زجه هایشان را گوش دهیم..

به گزارش شاخه طوبی به نقل از آناج، شاید برای ما هم اتفاق بیفتد، زمانی که پسری برومند هستیم و نان آور و غرور خانواده، حسی بعد از بیست سال در وجود ما ایجاد شود، حس کنیم که دختریم و شاید اگر با کسی این موضوع را مطرح کنیم بگوید که شرم کن و توبه کن، شاید برچسب دیوانه به ما بزنند یا اینکه بیمار جنسی خطابمان کنند، حتی شاید وقتی به پدر و مادر بگوییم از خانه بیرونمان کنند و چندین شاید و احتمال دردآور و زجرآور که حتی برخی از ما ترجیح می دهیم بمیریم ولی این حس را تجربه نکنیم و بالعکس، شاید دختری باشیم که بعد از چند سال احساس کنیم که پسر هستیم..

لزوم توجه به خطر یکه‌تازی شبکه اجتماعی خارجی در کشور
عدم توجه مردم و مسئولین به اهمیت فضای مجازی، در بعد فرهنگی و امنیتی خطرات جبران ناپذیر را بر کشور تحمیل خواهد کرد.

طنز:
یک دقیقه اضافی شب یلدای خود را چطور گذراندید
همانطور که میدانید شب یلدا یک دقیقه از سایر شبها بلندتر است. فکر میکنید هر کدام از شخصیتهای کشوری از این یک دقیقه چطور بهترین استفاده را کردند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، همانطور که میدانید شب یلدا یک دقیقه از سایر شبها بلندتر است. فکر میکنید هر کدام از شخصیتهای زیر از این یک دقیقه چطور بهترین استفاده را کردند:

رییس جمهور روحانی: یک دقیقه بیشتر دنبال کلیدش گشت.

دکتر ظریف: یکبار دیگر اول نامه جان کری به خودش را خواند و دلش غنچ رفت: عالیجناب محمدجواد ظریف... عالیجناب محمدجواد ظریف...

عباس عراقچی: یک دقیقه بیشتر جلوی آینه تکرار کرد: به برجام ضرری نمیرسونه... به برجام ضرری نمیرسونه...

مهدی هاشمی: به دو نفر دیگر در زندان سکه یک گرمی طلا داد.

فصلنامه «بانوی امروز» متولد شد
فصلنامه «بانوی امروز» در شماره نخست خود به بررسی جوانب الگویی حاکم بر مسائل دختران پرداخته است.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از   مهر، آنگونه که آزاده نیاز، سردبیر «بانوی امروز» در سرمقاله شماره نخست آن آورده است، این نشریه با هدف ارائه پیش درآمدی بر مسیرهای منتهی به طرح الگویی متعالی و کارآمد برای جامعه جهانی زنان پیش چشمان کارشناسان و متخصصان حوزه زنان منتشر می‌شود.

فرهنگ ازدواج آسان در جامعه ترویج شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: فرهنگ ازدواج آسان امروز باید در جامعه بیش از گذشته ترویج شود.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین امروز همزمان با فرارسیدن سالروز ازدواج پیامبر گرامی اسلام (ص) و حضرت خدیجه (س) اظهار داشت: ازدواج آسمانی نبی مکرم اسلام (ص) و بانوی ارزشمند جهان اسلام، حضرت خدیجه (س) دارای نکات متعدد و قابل‌توجهی بوده که هر کدام از آن‌ها می‌تواند امروز برای ما درسی باشد.

«مادران ایران» به شبکه افق آمدند/ آغاز پخش از امشب
نخستین قسمت از مجموعه «مادران ایران» سه شنبه یکم دی ماه از شبکه افق پخش می شود که در اولین قسمت سراغ یک پزشک متخصص زنان می رود.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  مهر، مجموعه «مادران ایران» عنوان برنامه ای است که نخستین قسمت آن امروز سه شنبه اول دی ماه از شبکه افق پخش می شود و در هر قسمت قرار است به فعالیت های بانوان ایرانی در محیط خانواده و اجتماع پرداخته شود.

در نخستین قسمت از این برنامه فعالیت های شغلی و زندگی روزمره مریم آقایی به تصویر کشیده می شود که پزشک متخصص زنان، زایمان و نازایی است و در شهر کرج مشغول فعالیت است.

هیچ مجوزی برای تک‌خوانی زنان صادر نشده است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در برهه کنونی هیچ مجوزی به تک خوانی زنان داده نشده است، گفت: مجوزی به تک خوانی زنان داده نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، چند ماهی است در اثر اعتراض های مردمی و برخی از نهادهای امنیتی پروزه تک خوانی زنان متوقف شده بود، در حالی که این روزها در فضای مجازی خبر هنجار شکنی و حمایت های معنادار برخی از مسئولین وزارت ارشاد از تک خوانی زنان منتشر شد و گویا بار دیگر پای خوانندگان زن در تالار های رسمی وزارت ارشاد باز شده است.

با حضور هنرمندان شهرستان آرادان صورت گرفت:
جشن یلدا در خانه سالمندان+تصاویر
مراسم شب یلدا با حضور هنرمندان انجمن های شعر، موسیقی و نمایش در خانه سالمندان آرادان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، بعضی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها در خانه های نگهداری و توانبخشی سالمندان شب یلدا آخرین شب پاییز را که درازترین و تاریکترین شب در طول سال است به دور از اعضای خانواده؛ با خانواده جدید خود و در کنار یکدیگر خود را سرگرم می‌کنند تا اندوه غیبت خورشید و تاریکی و سردی و تنهایی در طولانی ترین شب سال خاطر آن ها را آزرده نکند.

فیتیلیه‌ای‌ها از مردم آذربایجان عذرخواهی کردند
بازیگران مجموعه فیتلیه با حضور در جلسه امروز بعد از ظهر کمیسیون اجتماعی مجلس از بابت توهین صورت گرفته در این برنامه به مردم آذربایجان عذرخواهی کردند.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از  خبرگزاری فارس، سیدمهدی عیسی‌زاده نماینده مردم میاندواب در مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز دوشنبه 30 آذرماه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: مجموعه برنامه‌سازان فیتیله‌ای‌ها، کارگردان و تهیه‌کننده این برنامه برای عذرخواهی جهت توهینی که به آذری زبانان در برنامه اخیر خود کرده بودند، به درخواست نمایندگان در کمیسیون اجتماعی حضور یافتند.

شبکه‌های اجتماعی، راهی برای رونق کسب و کار زنان
یک عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به فراگیری شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در بین زنان خانه دار تاکید کرد که می‌توان با بهره گیری از تکنولوژی های حوزه فناوری اطلاعات در جهت رونق فضای کسب و کار استفاده کرد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از ایسنا، مریم نهاوندی در نشست کارآفرینی و توانمندسازی زنان برای اشتغال که به همت اندیشکده مطالعات راهبردی میثاق برگزار شد، به مفهوم کارآفرینی و توانمندسازی اشاره و اظهار کرد: کارآفرین به کسی اطلاق می شود که تعهد می کند مدیریت کسب و کاری را توام با ریسک قبول کند. امروزه تحت عنوان کارآفرین اجتماعی مباحثی مانند جلوگیری از فقر، ورود پزشکان بدون مرز و نظایر آن از نوع کارآفرینی اجتماعی است.

 

برگزاری جشن ˝طولانی‌ترین شب انتظار˝ در سمنان
مسئول فرهنگی خواهران سمنان گفت: ویژه برنامه‌های خاص و جشن‌های متنوع به مناسبت همزمانی جشن سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) با شب یلدا در این ایام‌ در سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، مطهره سعیدی، مسئول فرهنگی خواهران سمنان، با اشاره به اینکه سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) مصادف با شب یلدا است، گفت:ویژه برنامه‌های خاص و جشن‌های متنوع همزمان با این ایام در سوله صالحین شهرک گلستان سمنان برگزار می شود.

مسئول فرهنگی خواهران سمنان، از برگزاری جشن یلدای مهدوی امروز،۳۰آذرماه ساعت 15همزمان با شب یلدا خبر داد و افزود:شب چله از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی و سنتی دیرینه است.

شلاق شبکه های اجتماعی بر پیکر خانواده ایرانی/ افزایش حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی
کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه حضور افراطی زنان در شبکه های اجتماعی باعث دور شدن اعضای خانواده از همدیگر می شود، گفت: شبکه های اجتماعی به نوعی نقش مادر بودن و همسر بودن زن را مختل می سازند.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، جلیله روشن نهاد، کارشناس مسائل اجتماعی، با بیان اینکه  چند سالی که فضای مجازی مهمان خانه های ایرانی شده است، گفت: امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی بخش اجتناب ناپذیر زندگی روزمره شده است.

این کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی اینترنتی پای به عرصه وجود گذاشتند، اظهار کرد: هیچ کس تصور نمی کرد که روزی جنبه اجتماعی اینترنت به صورت کاربرد اصلی آن درآید.

به مناسبت جشن نهم ربیع، عید ولایت و امامت امام عصر؛
به مناسبت جشن نهم ربیع، عید ولایت و امامت امام عصر
نهم ربیع الاول؛ آخرین عید جبهه حق تا هنگامه جشن زیبای ظهور، بیعتی دوباره به بلندای دعای عهد در طول تاریخ، برای تحقق جامعه عدل مهدوی و حاکمیت جهانی اسلام و تجلی اراده مستضعفین عالم و نابودی جبهه استکبار و باطل، تحقق عدل، عدالت و حاکمیت توحید در جهان است.

نیاز داری ببر؛ نیاز نداری بزار
مهربانی به دیوارهای سمنان هم رسید/ دل‌هایی که دیوار مهربانی را تزیین کردند +تصاویر
این روزها در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر و در روزهایی که سوزِ سرما همه‌جا را فراگرفته، به دیواری می‌رسی که گرمابخش دل‌ها شده است. دیواری که مردم آن را به دیوار مهربانی می‌شناسند و برپایه مهر و همدلی بنا شده است.

به گزارش خبرنگار شاخه طوبی، دیوارها همیشه یادآور فاصله‌ها هستند اما در یکی از خیابان‌های شهر سمنان دیواری وجود دارد که فاصله‌ها را از میان برداشته ‌است و چند روزی قسمتی از یک دیوار در شهر به‌نام دیوار مهربانی نام گرفته و این مهربانی در همه‌جا پیچیده است.

این روزها در فضای مجازی دیوارهای زیادی «مهربان» لقب گرفته اند واین حرکت در شهرهای مختلف کشورتوسط مردم انجام گرفت.

شایعات تلگرامی از کجا می‌آیند؟
با فراگیر شدن ابزارهای ارتباطی جدید، شبکه‌های اجتماعی به خصوص شبکه‌های اجتماعی موبایلی با اخبار ناقص و غلط تا اندازه‌ای جایگزین منابع اطلاع‌رسانی رسمی شده‌اند اما این اتفاق چرا و چطور افتاده است.
همزمانی محتوا

SMS : 100006896436

Email : info@shakheyetoba.ir

طراحی قالب : توسط گروه نرم افزاری صددروازه